On ostanut Villa Granden... köyhät Vimpeliläiset nyt kyykkyyn ja kilvan kadehtimaan.
Kun keskittyy isompiin Pasha palloihin niin alkaa tulostakin tulemaan, eikä tarvi juosta ympäri Saarikentää koko elämäänsä ja juoda pullakahvia Nellussa. Kertoo satuja, kadehtia, kehuskella itseä ja nuoleskella toisten takapuolia.
Kun keskittyy isompiin Pasha palloihin niin alkaa tulostakin tulemaan, eikä tarvi juosta ympäri Saarikentää koko elämäänsä ja juoda pullakahvia Nellussa. Kertoo satuja, kadehtia, kehuskella itseä ja nuoleskella toisten takapuolia.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Onkohan saanut jo vipit maksettua?
Tässä 1. Siitä se kateus alkaa...
Kauankohan nykyinen aikoo vielä jatkaa?
Joo joo Patuko ei kehu ihteään??? Oli vuosi sitten keväällä poika polleeta, rahakkaat tukijat takana ja varma paikka Tampereen valtuustossa. Kuinka kävi? Koska raharikas menee suorittamaan kansalaisvelvollisuutensa? Tai ehkä menee sivariin.
Täällähän näitä kateellisia Vimpeliläisiä riittää?
Onko Osuuspankki antanut lainaa 700 000 euron homepommiin maksuhäiriöiselle opiskelijalle?
Ja täällä 3. sija.
Vaikka ei ole ikinä taloa nähnyt, edes tiedä missä se on.
Tyypillinen Vimpeliläinen Osuuspankkinsa kanssa.
Taitaa Osuuspankin lippu liehua lypsypalkinnon kanssa siellä piirongin päällä rintamamies talossa jossa on tiilinen elintasosiipi suihkulla ihan itsellä.
Puhutko itsestäsi?
Nyt on kirpaissut pahasti kateudessa... Villa Grandessa on käyttökulut vuodessa enemmän kuin Vimpeliläisen omakotitalon hinta.
Kyllä nyt harmittaa?
Patehan tulee Vimpeliin ja lopettaa koko pesäpallon ja tekee Saarikentästä uuden jäteaseman kiertotaloudelle Millespakan sijaan.
Kyllä harmittaa,eikö harmitakkin...
Samalla siirretään vanha kunnanjohto homeisine kunnantaloineen samalle murskalle.
Pois silmistä, pois mielestä.
Eikä tehdä niin kuin Vimpelissä että koko varallisuus pitää koota etupuolelle taloa näkyville "vaurauden" merkiksi vanhoista traktoreista ja lypsykoneista lähtien, unohtamatta niitä emännän pitsisiä alusasuja jos selainen jostain ihmeellisestä syystä on löytynyt.
Mikä mahtaa olla totuus tässäkin "asuntokaupassa"
Erittäin hyvä kysymys. Tuskinpa reippaan 700 000 €:n taloa (lukaalihan se ei nykyisten vikojen kanssa ole) on ostamassa opiskelija aikuisten oikeasti. Eräänlainen bulvaani, taustalla joku/jotkut muut.
Number 4. pitäisikö laittaa uusi katto ja rännit?
Vai auttaako nippu trukkilavoja pihalalla... olettete Vimpeliläiset kylällä helvetin tyhmiä.
Kukahan se on? Nykyinen Sam on hyvä.
Slurps!
Vedon kultamitalijuhlat voitaisiin pitää Villa Grandessa.
Vimpeliläiset kokoontuu kansan juhlaan torille?
Ai niin mutta kun meillä ei ole edes sitä toria.
Kun kaikki kunnan rahat on mennyt pesäpallo vouhotukseen!
Bulvaani on Iltalehden tietojen mukaan myynyt lukaalin. Toivottavasti sai Wolt-eväät maksettua vaivan palkkana.
Ja nyt taas harmittaa... taitaa viellä enemmän harmittaa että herra oli Vimpelissä kaupassa.
Pakat näytti olevan kunnossa ostoksista päätellen.!
Pikavipit saatu maksettua vai?
Täällä huutelee Vimpeliläiset joiden mediaani tulot ovat yksiä suomen pienimpiä... on se kateus kyllä kumma piirre täällä sisäsiitoisten keskittymässä.
pelikorttipakassa on 52 korttia, Pekka-pakassa vähemmän, se häviää jolle jää Pekka näppiin
Vimpelillä on nyt pekka siellä kunnantalolla muiden pekkojen jatkona.