Opetushallitus on vasemmistolainen paha kansakunnan tuholainen.
Opetushallitukselle risuja
Anonyymi-ap
11108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Paljon pahaa aikaansaanut
OPH:n linjaus on, että maamme kieltä osaamattomien jälkikasvulla on oikeus lähikouluun. Punavihreät kepun tukemana ovat pitäneet kielitaidottomille tulijoille rajat auki. Kielitaidoton oppilasaines jaetaan mahdollisimman moneen kouluun, jolloin kantasuomalaiset lapset pakotetaan opettamaan heille suomea/ruotsia. Pätevimmät opettajat hakeutuvat muualle ja oppimistulokset laskevat kuin "lehmän häntä".
OPH haluaa poistaa myös kaiken kristinuskoon viittaavan kouluistamme-.
OPH:n ohjauksessa islamisaatio valtaa ensin demarijohtoiset kaupungit. Kantasuomalaiset muuttavat muualle ja sen jälkeen OPH:n päämäärä toteutuu eli koulut voidaan muuttaa koraanikouluiksi. Ja demarit pysyvät vallassa, koska islam ja demarit kulkevat käsi kädessä.
OPH on islamisaation edistäjä Suomessa.
Puolassa on toimittu täysin päinvastoin kuin Suomessa. Puolan kaupungeissa on turvallista naistenkin kulkea yksin ja maa vaurastuu kun muut haittamaahanmuuton rasittamat taloudet sukeltavat.
Puolassa on kristinusko ollut aina läsnä vahvasti ihmisten elämässä. Siinä syy.
Höpö, höpö!
Kyllä se on niin, että kristinusko ei ihmisä kiinnosta!
Eiihän enää kuin jotain 16-17% suomalaisista usko kristinuskon jumalaan, joten miksi tuota muinaiskäsitystä pitäisi jotenkin tekohengittää?
Vai eikö ihmisille pidäkään antaa oikeutta valita itse maailmankatsomustaan?
Ja eihän islam Suomea valloita, siitä pitävät uskonnottomat visusti huolen!!! Kun nyt ollaan pääsemässä irti ev.lut. kirkon ylivallasta, niin eivät vapaa-ajattelijat, humanistit ja muutkin uskonnottomat suvaitse katsomuksellista taantumista.
Ja pitäähän myös muistaa, ettei todellakaan kaikki muslimimaista tänne tulleet ole käytännössä sen enemmän muslimeja kuin keskiverto ev.lut. kirkkoon kuuluvakaan luterilainen.
Muslimimaissakin maallistuminen etenee!!!
Pahan akseli
Kuka vasemmistolaisti opetushallituksen?
Opetushallituksen jäsenille pitää määrätä pakollinen kirkossakäynti vähintään kaksi kertaa kuukaudessa.