Palvelut senkun näivettyy Vesilahdessa,ei edes ainoota kapakkaa. Kyllä kunnan nyt pitäisi tähän puuttua ja houkutella yrityksiä kuntaan mm uusi kapakka jossa voisi veronmaksaja käydä viihteellä ihan omalla paikkakunnalla .
Vastaukset 37
- Anonyymi00001
Kunnan ei tarvi ulkopuolisien yrittäjien asioihin seota,siitä ei tule kuin konkursseja jos taitamattomat alkaa neuvomaan.
- Anonyymi00002
Suomalaiset eivät enää ryyppää. Pitää keksiä jotain muuta. Hyvä edullinen ruoka olisi myyntivaltti.
- Anonyymi00003
Hyvän livemusiikin kera
- Anonyymi00004
Ei kunta ole luonut yhtään yritystä,eikä liiemmin tyopaikkojakaan,muutamaa suojatyöpaikkaa lukuun ottamatta. Joku kapakan räkälä saakin poistua tuomasta pahoinvointia kylään lopullisesti.
- Anonyymi00005
Ootko käyny ikinä baarissa
Säälittävä - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ootko käyny ikinä baarissa
SäälittäväSiiderivalas siinä sanoo räkälää baariksi.
- Anonyymi00007
Kohta aukeaa taas onneksi :)
- Anonyymi00008
Niin olihan sille jo uusi nimikin päätetty.
- Anonyymi00009
Kyllä ja hyvä niin. Toivotaan menestystä ja asiakkaita paikalle.
- Anonyymi00010
Tuleeko uusi nimi katolle jossa tyhjä valomainoskotelo?. Mistä uusi yrittäjä on kotoisin?.
- Anonyymi00011
Suomesta
- Anonyymi00012
Ei kauaa pötki jos Suomesta,ulkolaiset panostaa aivan erilailla asiakaspalveluun ja aukioloaikoihin ,kuin laiskat suomalaiset jotka lannistuu heti jos ei bisnes ala tuottamaan heti suurta katetta.
- Anonyymi00013
Huvinsa kullakin.
- Anonyymi00014
Tulet vielä yllättymään 😊
- Anonyymi00015
Aina sanotaan kun tulee uusi baarinpitäjä,että nyt on tosi tekijä joka laittaa paikan uuteen nousuun ja hetki menee on ovi säpissä kun ei kannata.
- Anonyymi00016
Asiakkaita ne tarvitsee.
Käydään käyttämässä palvelua niin pysyy kylässä yksi baari.- Anonyymi00017
Ryyppääminen on vanhanaikaista touhua ja kallis harrastus josta jää vain krapulapaska .Ps kokemusta tuli aikoinaan hankittua siitä lajista.
- Anonyymi00018
Lauantaina sitten kaikki avajaisiin 😊
- Anonyymi00019
Tulossa
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Tulossa
Pääseekö Volvon kyytiin narvasta😊
- Anonyymi00021
Saakohan sieltä pillua.
- Anonyymi00023
Minkä vuoden lauantaina?
Jos kyse on tästä
https://www.peurankrouvi.fi/
Niin syytä laittaa sivusto kuntoon. - Anonyymi00026
Laittaisivat nyt jumankauta aukioloaikansa esille someen ja kotisivuille niin ettei tartte arvuutella onko auki vai kiinni. Vesilahti on pitkien etäisyyksien kunta ,niin ymmärrettävästi ei kannata turhaan ajella tai tilata taksia sinne kun ei ole varmaa pääseekö sisälle.
- Anonyymi00028
Anonyymi00026 kirjoitti:
Laittaisivat nyt jumankauta aukioloaikansa esille someen ja kotisivuille niin ettei tartte arvuutella onko auki vai kiinni. Vesilahti on pitkien etäisyyksien kunta ,niin ymmärrettävästi ei kannata turhaan ajella tai tilata taksia sinne kun ei ole varmaa pääseekö sisälle.
Onko auki vaiko eikö ole?
- Anonyymi00029
Anonyymi00028 kirjoitti:
Onko auki vaiko eikö ole?
Kyläkiewari nimellä löytyy aukioloajat
- Anonyymi00037
Anonyymi00029 kirjoitti:
Kyläkiewari nimellä löytyy aukioloajat
Ei löydy. Eikä menua.
- Anonyymi00022
Tottakai peuran sellasta ..
- Anonyymi00024
Hyvää ruokaa oli, ja viihtyvyys ++
- Anonyymi00025
Kävisin ,mutta ei ole varaa sellaiseen ylellisyyteen,vain varakkaita varten tuollaiset ravintolat ja krouvit. Nytkin pitää loppukuu elää sossun tuilla,niin ei siinä paljoa kapakoita pysty tukemaan. En siis pahuuttani sinne jätä menemättä katsomaan kun varakas väestö mässäilee herkkuhampurilaisia yn muita talon antimia.
- Anonyymi00027
Anonyymi00025 kirjoitti:
Kävisin ,mutta ei ole varaa sellaiseen ylellisyyteen,vain varakkaita varten tuollaiset ravintolat ja krouvit. Nytkin pitää loppukuu elää sossun tuilla,niin ei siinä paljoa kapakoita pysty tukemaan. En siis pahuuttani sinne jätä menemättä katsomaan kun varakas väestö mässäilee herkkuhampurilaisia yn muita talon antimia.
Mene töihin
- Anonyymi00030
Anonyymi00027 kirjoitti:
Mene töihin
Jos pystyt ylikoulutetun moniosaajan työllistämään niin ilomielin menisin töihin. Ei ole niin yksinkertaista vaan sanoa mene töihin jos ei ole työpaikkoja .
- Anonyymi00031
Tekiville on aina töitä.
- Anonyymi00032
Alkaako Kylä Kievarissa saamaan lounasta arkipäivisin,siis normaalia kotiruokalounasta?.
- Anonyymi00033
Toivotaan niin , tänhetken kirkonkylän lounaspaikan lounas ei ole hyvä.
Pitsaa ..- Anonyymi00034
Vilkaise ensin lounaslistaa ennen kuin paskaa puhut,että pelkkää pizzaa.
- Anonyymi00035
Tarkoitinkin et lounas ei ole minun makuuni en tarkoittanut et pelkkää pitsaa olisi tarjolla .
- Anonyymi00036
Makunsa kelläkin jos hampurilaista pitää oikeana ja terveellisenä ravintona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3741501Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan811029Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.90922Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49748Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43725- 121715
- 60710
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10618- 50616
- 35614
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 45557
- 50555
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48535- 32531
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33528Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 48479
- 80470