Välillä mietin, että mikä Petteri Orpoa oikein vaivaa.
Hänen täytyy tietää, että hänen hallituksensa on lyönyt keskellä ilmastokriisiä täyden seisomajarrun ilmastotoimien edistämiselle ja tukenut vahvasti Suomen luonnon monimuotoisuutta tuhoavaa avohakkuubisnestä.
Ja silti hän kehtaa julkaista Suomen luonnonn päivänä itsestään kuvan, jossa hän esiintyy lempeänä luonnonystävänä.
Onko Orpo niin pihalla itsensä kanssa, että hän oikeasti luulee toimivansa pääministerinä hyvin Suomen luonnon suhteen? Vai onko hän niin häikäilemätön valehtelija, että tämä tulee häneltä selkärangasta (tai mikä taikinapötkö ikinä hänellä nyt onkaan sen korvikkeena)?
Todellisuudesta täysin irti vai patologinen kusettaja, se on keskeinen kysymys yhä useamman päättäjän kohdalla.
Petteri on patologinen kusettaja
5
<50
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
Poliittinen poileri on . Ei oikeaa työtä oo tarvinnut ikinä tehdä .
- Anonyymi00002
Petterin vastuuvakuutukset raukeavat, jos hän myöntää virheensä.
- Anonyymi00003
Pikkuinen "mies" jolla on kova tarve esittää olevansa valtiomies. Ja siihen se sitten jääkin.
- Anonyymi00004
Petteri on johtanut harhaan niin paljon, että menee vaihtoon seuraaviin vaaleihin.
Eiköhän paikka löydä EK:sta palkansaajan aseman heikentämisestä tai pankista.
Pankit saavat ensi vuonna 140 miljoonan veroalen luomatta yhtään työpaikkaa ja löytyyhän siellä kaljakaveri Katainen. Pankit saivat myös pidemmät lainat eli enemmän korkotuloja.
Tai vaikka Kelan johtajaksi, eikähän Lehtonen voi jäädä jo eläkkeelle. - Anonyymi00005
Voi sentään, etkö ymmärrä että Orpo on POLIITIKKO ja sellainen pahinta lajia. Mitäs muuta voi POLIITIKOLTA odottaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551501- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 40478
- 18470
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93451- 36423