Venäjä on pienehkö maa ja sen luonnonvarat rajalliset. Kun vielä kaikki muut maat kiusaavat sitä, niin siinä on syytä taerpeeksi, ettei Venäjä menesty.
Vastaukset 51
- Anonyymi00001
Kaikki on hyökkimäs koko ajan kimppuun, sen takia 7 vuotias tenava pitää ryömiä maassa aseen kanssa ja harjoitella.
Venäjän osakseen saama ilkeä kohtelu selittyy sen asemalla uutena Jumalan omaisuusvaltiona ja -kansana. On selvää, että Saatana käy tällöin Venäjän kimppuun kaikin mahdollisin keinoin.
- Anonyymi00006
Tirsk 🤣🤣👍
USA pakotti Venäjän hyökkäämään Ukrainaan ja tuhlaamaan miehet ja rahat asevarusteluun.
- Anonyymi00004
Nii. Eihänn ne muuten mutkun käskettiin.
Ovat oikeita pyhimyksiä kaikki. - Anonyymi00007
On se Länsi ja NATO vaan kamalia⚠️
- Anonyymi00016
Faktat Faktat Igori Pietarista
- Anonyymi00002
'Ilkeään kohteluun' syyllistyvät rikollishallinnot suurten pääomien turvin, eli niile on rahoittajat.
Kun katsomme esim. Suomen pressan lausuntoja, niin hyvä päivää sentään, mutta paljastaa kyllä oleellisen.
Venäjän toiminta kallistuu Brics kehittelyyn ja siinä on tulevaisuus, josta mm. Suomi on kokonaan ulkona.- Anonyymi00003
Jo osaa olla sekavaa sössötystä.
- Anonyymi00009
Igor iki-ihana Pietarista 🥰⚠️⚠️
Anonyymi00003 kirjoitti:
Jo osaa olla sekavaa sössötystä.
Suoraan 6000-vuotiaasta Maasta.
- Anonyymi00005
Huvittaa tuo aloitus, vai Venäjä muka pieni valtio?😂 Etkö pösilö tiedä, että se on pinta- alaltaan maailman suurin valtio.
- Anonyymi00008
Ei sinuakaan näemmä liialla järjellä ole pilattu.
- Anonyymi00011
Anonyymi00008 kirjoitti:
Ei sinuakaan näemmä liialla järjellä ole pilattu.
Lue enemmän niin tiedät enemmän.
Venäjä:
Pinta-ala: Noin 17,1 miljoonaa neliökilometriä (17 098 242 km²).Osuus maailmasta:
Noin 11 prosenttia maapallon maapinta-alasta. - Anonyymi00012
Toistaiseksi.
- Anonyymi00015
Anonyymi00012 kirjoitti:
Toistaiseksi.
Niin, tuo ei vielä sisällä Ukrainalta vallattuja alueita.
- Anonyymi00022
Anonyymi00011 kirjoitti:
Lue enemmän niin tiedät enemmän.
Venäjä:
Pinta-ala: Noin 17,1 miljoonaa neliökilometriä (17 098 242 km²).Osuus maailmasta:
Noin 11 prosenttia maapallon maapinta-alasta.Et näköjään vieläkään ymmärtänyt kommenttia etkä aloituksen sisältämää sarkasmia🤣🙈
- Anonyymi00023
Ei paranis nimitellä ihmisiä pösilöiksi, kun oma äo on pakkasen puolella.
- Anonyymi00042UUSI
Suurin valtio ja sotahullut päättäjät ,vaarallinen yhdistelmä.
- Anonyymi00010
Menestyyhän Venäjä ja hyvin menestyykin. Valehtelussa, varastamisessa ja poskensoitossa.
- Anonyymi00019
Palstalla molok menestyy hyvin valehtelijana....aito sellainen.
Anonyymi00019 kirjoitti:
Palstalla molok menestyy hyvin valehtelijana....aito sellainen.
LOL. Etkös se sinä itse ole se valehtelija, joka yrittää täällä valehdella jopa, ettei Venäjä muka lainkaan ole edes hyökännyt Ukrainaan?
Anonyymi00019 kirjoitti:
Palstalla molok menestyy hyvin valehtelijana....aito sellainen.
Sinun on putinatsina ehdottomasti oltava tuota mieltä myös minusta, tai pahoitan mieleni. Koska toivotkin sitä, siinäpä sulla onkin dilemmaa kerrakseen. 😁
- Anonyymi00013
Venäjä ei menesty, koska mahdollisuuksiinsa nähden se on sairas. Venäläisen ei kannata yrittää, koska jos hän saa jotain työllään kasaan, niin se varastetaan ja valtio vain katselee vierestä. Venäjällä ei ole oikeuslaitosta, on vain tuomiolaitos. Kaikki perustuu kaikkien kesken valehteluun. Mihinkään pitkäjänteiseen ei kannata ryhtyä. Otetaan mieluummin vodkaa, niin kaikki näyttää hetken paremmalta.
- Anonyymi00014
Aloitus on varmaan täydellisen idiootin tekemä...
- Anonyymi00018
Perustele.
- Anonyymi00024
Tai sitten sinä olet, kun et ymmärrä huumoria.
- Anonyymi00017
Venäläiset on vaan venäläisiä ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin ja ovat mongolien sekajätteen jälkeläisiä
- Anonyymi00020
Paljastit itsesi ja tietämättömyytesi, ei kuitenkaan yllätä.
Moskova on Euroopan suurin kaupunki. - Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Paljastit itsesi ja tietämättömyytesi, ei kuitenkaan yllätä.
Moskova on Euroopan suurin kaupunki.Ja mitä sitten?
- Anonyymi00025
Anonyymi00020 kirjoitti:
Paljastit itsesi ja tietämättömyytesi, ei kuitenkaan yllätä.
Moskova on Euroopan suurin kaupunki.Mitä sitten?
- Anonyymi00027
Anonyymi00020 kirjoitti:
Paljastit itsesi ja tietämättömyytesi, ei kuitenkaan yllätä.
Moskova on Euroopan suurin kaupunki.Hiljaa Slobo takarivissä!
- Anonyymi00028
Sitä määki ihmettele, että miks kaikki kiusaa Venäjää, se on muutenki jo aivan lujilla, kun suuret erämaat hallittavina ja pitää puolustaa heikompiosaisia kansoja ympäri maailmaa. Pohjois-Koreaa ja muita ...
- Anonyymi00029
Voi pikku Venäjää ♥️ se on niin lutunen.
- Anonyymi00030
Mistä Venäjän ohjukset on tehty?
https://www.bitchute.com/video/ZKMLfvAthKZT
Länsi on taas vuosikymmeniä jäljessä Venäjää kuitutekniikan alalla.
Kiitos ukrainalaisten, jotka myivät edellisen sukupolven tekniikan Lännelle. Kuka olikaan tuo oligarkki, joka pisti taskuunsa hiilikuitutekniikasta Länneltä saadut rahat? - Anonyymi00031
Kyllä se on pärijänny hyvin putinin aikakauvella taloudellisesti paitsi nyt kun putin on sotinut Ukrainaa vasttaan vuojesta 2022 asti. Pilaa kaiken potentiaalin.
- Anonyymi00034
Syönyt omat ja vieraat ja päälle päätteeksi siemenviljat.
- Anonyymi00032
Venäläisten maaorjamenneisyys, laiskuus, viinanhimo ja korruptioon taipuvainen luonne voisivat olla yksi tekijä tässä menestyksen puutteessa?
- Anonyymi00037
Ukraina on perinyt kaikki nuo yllämainitut, kun ovat samaa kansaakin.
- Anonyymi00033
Venäjällä kai pienet öljyvarannot, kun polttoainetta pitää jonottaa.
- Anonyymi00035
Niinhän sitä asiaa ymmärtämön kuvittelee...
- Anonyymi00036
Anonyymi00035 kirjoitti:
Niinhän sitä asiaa ymmärtämön kuvittelee...
Yleensä jonotetaan, kun jostakin on puute. Tosin en tiedä venäläisistä, ne voi jonottaa aivan vaan tavan vuoksi, ikäänkuin jokapäiväinen tapa viettää aikaa.
- Anonyymi00038UUSI
Voi, voi, kun on pieni tuo venäjä.
Kyllä ymmärtää, miksi bkt on jäänyt niin pieneksi.
Ei noin pienestä maasta saa enempää tulosta aikaiseksi. Juurisyys lisämaiden valtaukselle on tuo venäjän pieni koko. - Anonyymi00039UUSI
Ei ole helppoa kököttää pienessä köyhässä maassa piiritettynä, kun kaikki naapurimaat kiusaavat.
- Anonyymi00040UUSI
Syy on äärikapitalismi = vain rikkaat pärjää ja muilla menee huonosti/on kurjuutta ja kun Putin sotimassa. Ei ihme että kurjaa!
- Anonyymi00041UUSI
Venäläisten elitaso on noussut tasaisesti, kaikilla.
- Anonyymi00044UUSI
Anonyymi00041 kirjoitti:
Venäläisten elitaso on noussut tasaisesti, kaikilla.
Heehehheeee!
Rjyssänatsit Suomesta loisimasta takaisin Venäjälle sotaisesta elintasokuolemasta nauttimaan :)
Heehheehheeeérree!
- Anonyymi00043UUSI
Moskovan Suuren Mafia Sirkuksen sairaasti naamallaan ilveilevästä pikkupellestä on kuoriutunut tappajaklovni, joka saa aikaan itkunaururaivoa.
Vähemmän Venäjää on enemmän iloa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011643
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä391185Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23960Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita170796Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13750Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46689
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657- 33590
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588