Miksi Suomen media vääristelee uutisointeja

Kertoo pahaa tehneet muslimit hyvää tehneinä ja käärsineinä muslimeina, mutta oikeasti murhaamista kärsineitä juutalaisia valehdellaan pahantekijöinä.
1266
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Natsit asialla.☠️⚡️⚡️✋️

Äänestä

Putinin puuttumista tilanteeseen voisi kysyä, sillä Suomi on antisemitistinen valtio, eikös natsit tosiaan ole antisemitisteja ja jumalattomia koiria.

Äänestä

Kannattaa lukea vain Suomen Uutiset , Putinin mediaa ja Trumpin maga mediaa niin saa oikeaa totuustietoa .

Äänestä

Job.28:22 Kadotus ja kuolema sanoivat: me olemme korvillamme kuulleet hänen sanomansa. Biblia (1776)

Äänestä

1Moos.15:5 Niin hän vei hänet ulos, ja sanoi: katso taivaasen ja lue tähdet, jos sinä taidat lukea. Ja sanoi hänelle: niin sinun siemenes on oleva. Biblia (1776) 1Moos.13:16. 22:17. 32:13. 5Moos.10:22.

Äänestä

1Moos.27:28 Jumala antakoon sinulle taivaan kasteesta, ja maan lihavuudesta: yltäkyllä jyviä ja viinaa. Biblia.

Äänestä

Koska Suomesta on tullut yksi Euroopan unionin huorista
heikkojen edustelijoiden takia!

1Äänestä

Ps.37:10 Vielä vähä hetki on, niin ei jumalatoin olekaan: ja kuin sinä katsot hänen siaansa, niin hän on poissa. Biblia (1776) Job.20:7.

Äänestä

Joos.7:12 Sentähden israelilaiset eivät voi kestää vihollistensa edessä, vaan heidän täytyy kääntyä pakoon vihollistensa edessä, sillä he itse ovat vihityt tuhonomiksi. En minä enään ole kanssanne, ellette hävitä keskuudestanne tuhon omaksi vihittyä.

Äänestä

3Moos.27:29 Ihmistä, ketä hyvänsä, joka on tuhon omaksi vihitty, älköön lunastettako, vaan hänet surmattakoon. 1Sam.15:7. 15:9.

Äänestä

Ps.40:8 Silloin minä sanoin: katso, minä tulen: Raamatussa on minusta kirjoitettu. Hebr.10:7 Silloin minä sanoin: katso, minä tulen. (Raamatussa on minusta kirjoitettu.) Biblia (1776) Joh.5:39. 5:46-47.L

Äänestä

"Miksi?"

No, siksi kun maailma on tuollainen!

Ei Maailmalta voi edes edellyttää mitään Totuutta, koska he itse kieltävät Totuuden.

Maailma elää omaa elämäänsä, kristityt omaansa. Tämä tosiasia on ymmärrettävä ja hyväksyttävä. Ja itse jätettävä Maailma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kertoo pahaa tehneet muslimit hyvää tehneinä ja käärsineinä muslimeina, mutta oikeasti murhaamista kärsineitä juutalaisia valehdellaan pahantekijöinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu