Huvittaa lueskella poslareitten ihannoijien juttuja. Kyllä aikuisella naisella pitää olla karvoja alapäässään ja se pillu on tarkoitettu sellaiseen käyttöön että sinne laitetaan kikkeli sisään eikä se ole mikään jäätelö jota pitäis aina nuolla.
Iso joukko naisista ei pidä edes suuseksistä ja hyvin moni ujostelee näyttää muutenkaan alapäätään kun pitää sitä rumana.
Omasta mielestäni aikuisen naisen täysin paljas alapää näyttää lähinnä säälittävältä. Jos karvoituksen kasvu on erittäin runsasta, niin pieni siistiminen ei ole pahasta.
Miksei monikaan puhu totuutta asiasta ja kerro esim kuinka inhottavasti pillu kutiaa, kun on ajellut poslariksi? Entäs ne punaiset näppylät, mitä usein tulee juuri ajelun jälkeen? Entäs sellanen asia, kun kaikilla on oma ominaistuoksunsa siellä alapäässä, siihen ei vaikuta onko karvoja vai ei. Hyvin monta pillua kokeneena osalla tuoksu on puhtaanakin aika vastenmielinen ja suuseksi ei silloin innosta.
Miksi muuten iso joukko ihmisiä on jotenkin laumasieluja, eli kun joku on ajellut pilunsa, pitää mun kans ajella ihan siksi kun toinenkin on tehnyt niin?
Miten kummassa ihmiset on voineet elää aiemmin kun alapäässä oli kaikilla karvat?
Mua henkilökohtaisesti kiihottaa tumma karvoitus ja ei ole kauniimpaa näkyä, kuin oikeen kostunut pillu, jossa myös osa karvoista kiiltelee märkinä.
Iso joukko naisista ei pidä edes suuseksistä ja hyvin moni ujostelee näyttää muutenkaan alapäätään kun pitää sitä rumana.
Omasta mielestäni aikuisen naisen täysin paljas alapää näyttää lähinnä säälittävältä. Jos karvoituksen kasvu on erittäin runsasta, niin pieni siistiminen ei ole pahasta.
Miksei monikaan puhu totuutta asiasta ja kerro esim kuinka inhottavasti pillu kutiaa, kun on ajellut poslariksi? Entäs ne punaiset näppylät, mitä usein tulee juuri ajelun jälkeen? Entäs sellanen asia, kun kaikilla on oma ominaistuoksunsa siellä alapäässä, siihen ei vaikuta onko karvoja vai ei. Hyvin monta pillua kokeneena osalla tuoksu on puhtaanakin aika vastenmielinen ja suuseksi ei silloin innosta.
Miksi muuten iso joukko ihmisiä on jotenkin laumasieluja, eli kun joku on ajellut pilunsa, pitää mun kans ajella ihan siksi kun toinenkin on tehnyt niin?
Miten kummassa ihmiset on voineet elää aiemmin kun alapäässä oli kaikilla karvat?
Mua henkilökohtaisesti kiihottaa tumma karvoitus ja ei ole kauniimpaa näkyä, kuin oikeen kostunut pillu, jossa myös osa karvoista kiiltelee märkinä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mä olen ajellut kaikki karvat pois alapäästä kohta kaksi vuotta säännöllisesti...
Ja syy miksi näin teen,on se että itse pidän pillustani enemmän.. Mielestäni se on silloin
kauniimpi, ja sitä paitsi, helpompi pitää puhtaana..
Näppylöitä ei mulla ainakaan oo koskaan tullu, höylään karvani noin kerran/kaksi viikossa suihkusaippuan kanssa ja rasvaan kosteusvoiteella toimenpiteen jälkeen...
Ei ongelmia..
Ja suuseksistä..mä pidän siitä,ja mun mielestä on ihan reilua,ettei miehen tarvii käyttää hammaslankana mun karvoja.. Ja siksipä minä voin odottaa mieheltä samaa...
Ei nyt ehkä ihan kaikkien karvojen poisajelua,mutta siistimistä ainakin...
Tämä karvojenajelujuttu on nyt niin muodikasta että! Kaiken maailman pissaliisat täällä tilittää miten kiva on imeä karvattomia palleja. Tosielämässä nämä reginan huuhaa-juttuja lukevat teinit eivät ole koskaan kyrpää luonnossa nähneetkään.
Totuus on kuitenkin, että 95% ihmisistä ei karvojaan ajele. Krooninen karvatuppitulehdus ei ole mikään mukava olotila. Lisäksi jokaisen ajelun jälkeen tussupehko sen kuin tuuhettuu.
Maailmalla posliinit ovat menneet muodista jo ajat sitten, juntti-Suomessa vasta heräillään, niin kun tapana ollut asiassa kuin asiassa.
Posliinipilluja ja ajeltuja palleja näkyy pornoelokuvissa, mutta ne ovatkin tarkoitettu runkkareille ja muille luusereille.
Tämä nyt kuulostaa pahasti siltä, ettet itse ole koskaan ajeltua pillua nähnyt kuin pornoleffassa..
Ja jos sulla emäntää onkaan,ni se ei suostu ajelemaan omia karvojaan...
Onko sun omat karvat sulle jokin miehisyyden merkki,kun noista pidät kiinni kynsin ja (kirjaimellisesti) hampain.....
"Ja jos sulla emäntää onkaan,ni se ei suostu ajelemaan omia karvojaan..."
Tossa lauseessa on mun mielestä asian pointti: ei suostu ajelemaan. Miksi pitäis miehen halujen takia karvoja ajella. Ite en ole koskaan ollut posliini, eikä minusta sellaista ikinä tulekaan. Siistin kyllä karvani, mutta paljaaksi en voisi ikinä ajella. Jos mies ei minusta tykkää juuri sellaisena kuin olen, saa mennä, minä en suostu typeryyksiin vain miestä miellyttääkseni. Tähän ikään mennessä jo muutaman miehen läpikäyneenä voin todeta, ettei kukaan ole koskaan valittanut alapääni karvoituksesta.
Juuri näin. Karvojen ajelu on lähinnä nuorten & epävarmojen tyttöjen puuhaa.
on sitten miesten laita? Tekeekö se minusta nuoren ja epävarman tytön kun ajelen alapäätäni?
Itse annana suuseksiä vaikka nainen ei olisikaan ajeltu, mutta pidän kuitenkin enemmän ajellusta. Mukavampaa silloin kun ei tosiaan ole koko ajan karvoja suussa. Minä en vain pidä karvoista suussani. Mutta eiköhän tuo ajeltu ja ajamaton ole ihan makuasioita? Ihan sama kuin että toinen tykkää tummasta ja toinen vaaleasta. Itse en ainakaan pidä toista mitenkään huonompana ajelee tai ei, kyllä muut asiat sen ratkaisee. Kuten myös se onko epävarma. Eikä posliinikaan ikää katso, olen ollut erään naisen kyydissä jolla oli posliini ja hän oli pikkusen vaille 40v. Ei ollut nuori eikä epävarma.
Ja omalla kohdallani tilanne on se, että ajelen sen takia että se on omasta mielestänikin mukavampi ja paremman näköinen. Ja jos en ajelisi niin aina urheillessa olisi nivusien iho helvetin ärtynyt ja kirvelisi. Siispä ajelen koska silloin ei niin käy. Ja jos joku pitää minua pikkupoikana ja pellenä sen takia että ajelen niin sitten pitää. Ei paljon hetkauta. Kukaan tuskin tulee livenä päin naamaa asian takia tosissaan riitaa haastamaan. Joku kyllä varmasti täällä kommentoi sen suuntaisesti. Yllätyn jos niin ei tapahdu.
hyvä oli sun kirjoitus. olen nainen, enkä ajele karvojani. olen ollut suhteessa monta vuotta, eikä mies ole niistä valittanut. onko miehiä mukamas ennen vanhaan paneminen inhottanut, kun naiset eivät silloin varmaan ole karvojaan ajelleet. on luonnollista, että ihmisellä kasvaa karvoja alapäässään. miksi sitäkin pitäisi keinotekoisesti muuttaa.. en ymmärrä, en. kai tässä pitää ruveta pelkäämään, että jos tulisi joskus ero miehestäni, niin minua ei vissiin enää kukaan huolisi karvoineni:) jos kerran elämänmeno on tällaista. ja vielä lisäys, en oo mikään vanhus, vaan reilusti alle 30.
No onhan ihmiselle luotu karvoja vaikka mihin ja niitä silti ajellaan. etkös ajele kainalo- tai säärikarvojasi koska onhan sekin luonnollista että siellä kasvaa karvoja..
Eikö se ole myöskin luonnonvastaista toimintaa?
Ihan miten tykkää jatella, mutta itse olen ajellut karvat (jätän ohuenohuen viirun) yhtäjakoisesti viimeiset 9 vuotta.
Että se siitä uudenuudesta "muoti-ilmiöstä".
Ja korostan: Ilman mitään karvatuppitulehduksia, kutiamista, näppyjä... Kerrassaan mitään negatiivisia kokemuksia ei ajamisesta ole minulla ikinä ollut.
Sitten siitä, kun täällä jotkut ihmiset (naiset) sanovat, että ei heille kukaan mies ole ikinä siitä puskasta valittanut, tai pyytänyt ajamaan pois, niin EI TIETENKÄÄN OLE! Kuka mies muka uskaltaisi teille siitä sanoa, ottaisitte kuitenkin loukkauksena.
Sensijaan, oletteko saaneet puskasta kehuja?? Niinpä. Itse taasen olen posliinistani saanut jokaiselta mieheltä ihailua (yhdeksään vuoteen kun on mahtunut useampi kuin yksi mies).
Terve!
Minä olen kyllä ajatellut asiaa paljonkin! PElkästään sen takia, että istun pyörätuoissa!
Ajatus karvojen ajekusta oli minulle aina ennen vastenmielinen. Ja koska tuntoni alapäässä ei ole enää ihan täydellinen (lue: normaali) niin mietin, että enhän minä edes voisi karvojani ajaa?!
Muutama vuosi sitten seurustelin erään kävelevän miehen kanssa, joka kerran sanoi minulle ottavansa mielummin suihin, kunnei tarvitsisi hammasvälejään aina samalla putsata. (tämä siis kertonee, että nautin suuseksistä). Kerran sitten suihkussa ollessani mietin, että jos sitä ajasin niitä vähän pois...
Olen ollut siitä asti karvaton ja minun on pakko sanoa, että elämä on PALJON HELPOMPAA ilman ylinmääräisiä karvoja. :)
Ajamisen hoidan erittäin suurella varovaisuudella. Vaaranahan nimittäin on, että haavoja saattaa osittain puutteellisen tunnon takia tulla! :(
Mistä löytyy semmosia miehiä mitkä kehtaa räksyttää siitä jos on karvoja,ei voi sanoa muutako et on tosi lasellinen semmonen,kyllä ne karvat pitää siellä olla et ei mennä ihan lapsen tasolle,onhan se nyt aikuismaisempaakin ja kiihottavamman näköistä näin yleensäkin jos siellä ne karvat on.
No, se oli hänen mielipiteensä! :) En ole siitä hänelle katkera, toivottavasti et sinäkään! ;) Minä olen tyytyväinen olotilaani nyt. Kuten siis aijemmassakin tekstissä totesin, elämäni on nyt paljon helpompaa! Sinun makuusi en ehä sopisi, mutta onneksi maailma ja Suomikin on puolillaan miehiä joille kelpaan tälläisenä! =)
Toisaalta mielestäni karvat voivat olla hieman lapsellisia.. Yleensä varhaisteinit ainoastaan ylpeilevät karvojen kasvullaan ja jättävät siitä syystä kainalonsakin ajelematta!
naista vielä saanut,kun noin katkera olet?