Liikkuminen pitää olla ilmaista julkisessa suomalaisille valkoihoisille.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/41d8cafe-c045-42da-a4b4-23c7615cb7d7
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/41d8cafe-c045-42da-a4b4-23c7615cb7d7
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Helluntalaisissa taitaa olla rasismia, kun valkoihoisten etuja kannatetaan suoden heille ilmaista matkustamista julkisessa liikenteessä. Ja muutko sitten erivärisiin kulkuneuvoihin maksun kautta. Aikamoinen ajatus aloittajalla.
"Syvän etelän eliittiarmeijaa", republikaaneja.
Jer.7:16 Mutta sinä älä rukoile tämän kansan puolesta, älä kohota heidän puolestaan huutoa ja rukousta äläkä heillä minua ahdista; sillä en minä sinua kuule. Jer.11:14 Mutta sinä älä rukoile tämän kansan puolesta, älä kohota heidän puolestaan huutoa ja rukousta, sillä en minä kuule, kun he minua avuksi huutavat onnettomuutensa tähden. Luuk.8:28.
Jes.1:15 Kun te ojennatte käsiänne, minä peitän silmäni; vaikka kuinka paljon rukollisitte, minä en kuule: teidän kätenne ovat verta täynnä. Sananl.1:28. Jes.59:3.
viittaatko hellareihin verisillä käsillä
Syvä Etelä on jo vuosisatoja lainehtinut teikäläisten uususkoisten siellä vuodattamasta mustien verestä. Koko nyky-USA intiaanien verestä.
Amerikan Yhdysvaltojen perustuslain ensimmäiseen versioon kuului sanonta: "Jokaisella vapaana syntyneellä valkoisella miehellä on oikeus kantaa asetta". Mustilla ei ollut, kunnes myöhemmin lakia muutettiin.
Miika.3:4 Sentähden kuin te Herran tykö huudatte: niin ei hän teitä kuule: vaan peittää silloin teiltä kasvonsa, niinkuin te olette teidän pahalla menollanne. Biblia (1776) 5Moos.31:18. Jes.1:15. Jer.11:11. 14:12. Hes.8:18.
Jes.34:6 Herran miekka on verta täynnä, rasvaa tiukkuva, karitsan ja kauristen verta, oinasten munuaisrasvaa. Sillä Herralle on uhri Bosrassa, suuri teurastut Edomin maassa. Jes.63:1-6.
Jes.22:13 (Vaikka nyt) katso, ilo ja riemu, teurastaa härkiä, tappaa lampaita, syödä lihaa, juoda viinaa, (ja sanoa): syökäämme ja juokaamme, meidän pitää kuitenkin huomenna kuoleman. Biblia (1776) 1Kor.15:32.
Näyt olevan aika sekaisin, kun latelet vain Raamatun jakeita. Miten pankissa asiointi sujuu tai perhe-elämä tuolla tyylillä
Hyvin sujuu !
Historiallisesta tai teologisesta näkökulmasta katsottuna HSL:n lippukäytännöissä ei ole kyse "Antikristuksen asialla" olemisesta, vaan puhtaasti modernista digitalisaatiosta ja kaupallisesta strategiasta.
käteisellä ei voi maksaa HSL:n kulkuneuvoissa. Tämä on juuri saatanan , antikristuksen ja jumalattomien saatanan orjalasten tavoite.
Jouduin kerran palaamaan taksilla kotiin kun tietämättäni bussissa ei raha kelvannutkaan.
R-kioskilta voi ostaa käteisellä kertalipun, ja sitten on erillisiä matkakortteja, joihin voi käteisellä R-kioskissa ja kaupan kassalla ladata niin paljon rahaa kuin haluaa. Niitä rahoja voi makuuttaa kortilla silloin kun ei ole tarvis matkustaa. Ei kovin antikristillis-saatanallista. Ei se Saatanallukka vaani joka nurkan takana.
Jes.34:2 Sillä Herra on vihainen kaikille pakanoille, ja on närkästynyt kaikille heidän joukoillensa; hän on heitä kiroova, ja antaa teurastaa heitä. Biblia (1776)
Jes.66:16 Herra käy tuomiolle kaiken lihan kanssa tulella ja miekallaan: ja Herran surmaamia on oleva paljon. Jes.25:33.
Mal.1:4 Ja jos Edom sanois: me olemme köyhtyneet, mutta me tahdomme autiot jälleen rakentaa; niin sanoo Herra Zebaot näin: jos he rakentavat, niin minä tahdon maahan kukistaa; ja he pitää kutsuttaman jumalattomuuden rajaksi ja kansaksi, jolle Herra on vihainen ijankaikkisesti. Biblia (1776)
Jes.43:5 Älä pelkää, sillä minä olen sinun kanssasi: minä tuon sinun siemenesi päivänkoiton ääriltä, päivän laskemilta minä sinut kokoan. Jes.44:1. Jer.30:10. 46:27.
Aam.9:9 Sillä katso, minä tahdon käskeä, ja antaa Israelin huoneen kaikkien pakanain seassa seulottaa, niinkuin seulalla seulotaan, ja ei jyväkään pidä lankeeman maan päälle. Biblia (1776)
Matt.24:27 Sillä niinkuin salma leimahtaa idästä ja näkyy hamaan länteen, niin on oleva Ihmisen Pojan tulemus. Luuk.17:24.
Ei-helluntailainen kommentti:
Mikä estää perustamasta yrityksiä, joihin käteinen kelpaa?
Mikä siinä on, että vanhukset rakastavat nimenomaan käteistä ja pelkäävät maksukortteja ja digitaalista rahaa? Tänne kirjoittavien keski-ikä on valistuneen arvion mukaan 72 vuotta ja Antikristuksen pelko on kova. Maksaminen ilman käteistä ei ole Antikristus. Mitähän te tuumaatte siinä vaiheessa, kun se OIKEA ja LOPULLINEN pedon merkki tulee pakolliseksi - ja sitä käytetäänkin käteisrahan KANSSA eikä käteisraha SIJASTA? Sitten onkin ihmettelemistä.
Pedon merkki on tullut jo 300-luvulla ja sen vuoksi lähes kaikki kristityt ovat aivan aivopestyjä.
Silloin Katolinen äitikirkko teki Hengestä syntyneestä elävien kivien seurakunnasta kuolleiden kivien ORGANISAATION, josta puuttuu Hengen lisäksi sekä kulmakivi että perustus.
Nyt lähes kaikki kristityt kuuluvat johonkin seurakuntaorganisaatioon eli ovat Jeesuksen asemesta näiden porttomorsianseurakuntiensa (kirkot ja lahkot = ERISEURAT) opetuslapsia, joista jokaisella on omat "pelastusehtonsa", jotka syrjäyttävät Jeesuksen ainoana pelastajana ja välimiehenä. Päänä näillä jokaisella eriseuralla on omat harhaanjohtajansa eli "Jeesuksen sijaisensa".
Petoksen kavaluus ilmenee erityisesti siinä, että kirkon ei tarvitse ENÄÄ käyttää väkivaltaa, vaan se voi esiintyä jopa rauhan tuojana, sillä kaikki ovat jo UNOHTANEET, miten tämä pedonmerkki alun perin PAKOTETTIIN ihmisille vainojen ja kuoleman uhalla ja ovat omaksuneet sen itselleen.
Näin koko kristikunta on saatu aivopestyä taistelemaan oman pedonmerkkinsä eli seurakuntaorganisaationsa ja sen harhaoppien puolesta.
https://usercontent.one/wp/katolinen.fi/wp-content/uploads/2024/08/KKK-1.OSA-2.JAKSO-3.L-683-1065.pdf?media=1741678714
KIRKKO ON UNIVERSAALINEN PELASTUKSEN SAKRAMENTTI
775. ”Kirkko on Kristuksessa ikään kuin sakramentti, eli mitä läheisimmän
Jumala-yhteyden ja koko ihmiskunnan ykseyden merkki ja välikappale.”201
Kirkon ensimmäinen päämäärä on olla ihmisten mitä läheisimmän Jumalayhteyden ”sakramentti”. Koska ihmisten keskinäinen yhteys perustuu yhteyteen Jumalan kanssa, kirkko on myös ihmiskunnan ykseyden sakramentti.
Ykseys on jo alkanut kirkossa, sillä se kokoaa ihmisiä ”kaikista maista, kaikista kansoista ja heimoista ja kielistä” (Ilm. 7:9). Samalla kirkko on tämän vielä täyttymättömän ykseyden täyden toteutumisen ”merkki ja väline”.360
776. Sakramenttina kirkko on Kristuksen työväline. Kirkko on Kristuksen
käsissä ”kaikkien ihmisten lunastuksen välikappale”,202 ”kaiken käsittävä pelastuksen sakramentti”,203 jonka välityksellä Kristus ”samalla kertaa ilmoittaa ja toteuttaa Jumalan ihmisiä kohtaan tunteman rakkauden”.204 Se on ”Jumalan ihmiskuntaa kohtaan tunteman rakkauden näkyvä projekti”.205 Tämä rakkaus tahtoo, ”että koko ihmiskunta muodostaisi yhden ainoan Jumalan kansan, että se kasvaisi yhdeksi Kristuksen ruumiiksi ja rakentuisi yhdeksi Pyhän Hengen temppeliksi”.206 1088
780. Maailmassa kirkko on pelastuksen sakramentti, Jumalan ja ihmisten
välisen yhteyden merkki ja välikappale.
Juu juu, sano nyt vielä että sapatti on pedon merkki.
olet osa eksytystä?
käteisettömyys on keskeisin tekijä, jotta pejonmerkin, mikrosirun tmv, sisältäväkset talousvalvonnalliset ostaa ja myyvää ominaisuujekset voisivat olla onkelmitta täysin käytettävissä antikristuksen hallinnolla täyskeskitytksellisellä tavallisella ihmisijä valvomalla.
Käteisestä ollaan luopumassa. Siitä tulee arvotonta. Ostamus tapahtuu mikrosirulla "pankkitililtä",myynti saahaan "pankkitilille", jonka mikrosiru tulee sisältämään.
Tilalle tulee käteisettömyys. Sitä kohti ollaan mänös ja lopetusliike tulee antikristuksen hallinnolta nopejasti: " Käteismaksaminen loppuu 6.6. klo 6 maajilmanlaajuisesti.Vain pedon.....vain mikrosiruksella maksaminen on nyt ainoa maksutapa maajlmalla, kaikenlainen mu vaihtannastalous on ankarasti kiellettyä kuolemaksen uhakseella.
Selef Urge
Raamattu ei missään sano, että käteisrahan käyttö joskus lopetetaan.