Ukrainan rintama on kestänyt ja kestää, ja Ukraina pystyy pommittamaan Venäjää.
Ukrainan ei tarvitse kuin kestää, niin Venäjä kyllä romahtaa, Putinin venäjä pilaa itse oman väärän asiansa hybersodalla ja sabotaaseilla ja jos jatkaa vaan hyökkäystään Ukrainaan ja hyökkäilyään Eurooppaan.
Lopulta Eurooppa tulee mukaan sotaan, koska
- kyse on jo venäjän hyökkäyksestä Eurooppaan,
- eikä Ukrainan anneta hävitä,
- eikä ole oikein, että vain ukrainalaiset kantavat sodankäynnin veren, tuskan ja vaivan, kun kuitenkin puolustavat koko Eurooppaa, varsinkin rajavaltioita.
Ja venäjä romahtaa!
Mitä kauemmin Ukraina kestää, sen varmemmin venäjä joutuu luovuttamaan, tavalla tai toisella. Ja jos ei Ukraina kestä, silloin viimeistään Eurooppa tulee mukaan.
Trumpin petoksen vaikutus on jo eliminoitu. Ukrainan tuki on Euroopan vastuulla ja vastuu on otettu ja kannetaan. Orbanin vaikutus on eliminoitu myös.
Ukraina voittaa! Ukraina kestää!
6
<50
Vastaukset 6
- Anonyymi00001UUSI
Totta kestää kun koko mailma on Venäjää vastaan
- Anonyymi00002UUSI
Nämä romahtamisten odottamiset ovat aina olleet aika epäluotettavia, ainakin aikataulumielessä.
Yhdysvaltojen odotuksia milloin minkäkin maan romahduksista on saatu ainakin odottaa "hieman" ennustuksia pidempään:
Kuuba romahtaa pakotteilla, millä hetkellä tahansa 1959 lähtien
Iran on ollut romahtamassa pakotteilla milloin tahansa 1979 lähtien.
Pohjois-Korea...pakotteilla ydinasevaltioksi...
Älkää ymmärtäkö väärin, olen Ukrainan vankkumaton kannattaja, mutta en oikein laskisi minkään lähitulevaisuuden Venäjän romahduksen varaan tätäkään sotaa.Siihen pitää pyrkiä ja tehdä työtä sen eteen, eikä olla turhan pessimistinen. Kaikki olivat varmoja sodan alussa, että Ukraina häviää.
Ei ole vieläkään hävinnyt. Kyllä venäjän romahdus, tappio ja vetäytyminen on siksi ja monesta syystä edessä.
Se on nyt realiteetti. Uskokaa nyt jo saamarin pessimistit! Ja miettikööt Eurooppa ja NATO ja Ukraina yhteisen linjan. Sitten kaikki noudatamme sitä, ei hajoteta yhteisrintamaa, kuten Trump, petturi, tekee koko ajan. Nyt vaatii korvauksia Ukrainan tuesta. Taas petturin hajottava teko.
Ehkä NATOA ei saada Trumpin takia mukaan, ja Euroopan ja Ukrainan on toimittava itsenäisesti. Sitä varten on halukkaiden koalitio ja monet valtioiden väliset sopimukset. Ja EU toimii nyt, kun Organisaatio jarrutus on saatu loppumaan.santtunen2 kirjoitti:
Siihen pitää pyrkiä ja tehdä työtä sen eteen, eikä olla turhan pessimistinen. Kaikki olivat varmoja sodan alussa, että Ukraina häviää.
Ei ole vieläkään hävinnyt. Kyllä venäjän romahdus, tappio ja vetäytyminen on siksi ja monesta syystä edessä.
Se on nyt realiteetti. Uskokaa nyt jo saamarin pessimistit! Ja miettikööt Eurooppa ja NATO ja Ukraina yhteisen linjan. Sitten kaikki noudatamme sitä, ei hajoteta yhteisrintamaa, kuten Trump, petturi, tekee koko ajan. Nyt vaatii korvauksia Ukrainan tuesta. Taas petturin hajottava teko.
Ehkä NATOA ei saada Trumpin takia mukaan, ja Euroopan ja Ukrainan on toimittava itsenäisesti. Sitä varten on halukkaiden koalitio ja monet valtioiden väliset sopimukset. Ja EU toimii nyt, kun Organisaatio jarrutus on saatu loppumaan.Orbanin jarrutus.
- Anonyymi00003UUSI
Kestää mikä kestää, joidenkin hölmöys ei ainakaan näytä hellittämisen merkkejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541610Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13810- 48762
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678
