Voisiko joku selittää tähän vastauksen?
Miksi punavihreät haluavat, että ulkomaalaisia raiskaajia ei saa karkottaa?
Anonyymi-ap
82149
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Onko joku vastustanut raiskaajien karkottamista?
Persujen mielikuvitusviholliset.
Ap:n päässä kuuluvat äänet varmaan?
Vihervasemmisto huutaa heti jos joku ulkomaalainen uhataan karkottaa.
Sitä "huutoa" ei vain kuule kukaan muu kuin persutrollit ja kokoomusöyhöttäjät.
Mikä ihme on "Ap"?
Ei tietenkään kun ei seuraa eduskunnan istuntoja.
Eikä tubettajien lähetyksiä lentokoneista.
Mutta raiskaajat katoaa maanpäältä samoin heidän suosijansa.
Koska aiot kadota?
Äänettömäsihän ne seisoo karkotuskoneessa, eivätkä suostu istumaan.
No olisiko ketjun avaaja joka on aina "Anonyymi-ap" niin kuin voi avausviestistä lukea.
Lentokoneessahan se yksi seisoi,ku rikollista yritettiin karkottaa.
Uutisissakin oli.
Ok,no tuohan hyvä uutinen.Yksikin uhri,on liikaa!
Se oli se kammottava punikkiämmä
Punavihreän suusta sanottua ''musta tuntuu''.
Aina kun lakeja halutaan kiristää, sieltä tulee hirveä huuto.
Se on kumma,ihankun eivät välittäis uhreista.
Tietyt tavat ovat osa eri alueiden kulttuureja. Vaikka emme niitä aina heti ymmärräkään, avoin mielenlaatu mahdollistaa niiden tutustumisen, mikä laajentaa maailmankuvaamme ja tekee meistä suvaitsevaisempia, globaaleja kansalaisia.
Persu heittelee taas älyttömiä, itse keksimiään väittämiä, joista hölmömpikin ymmärtää niiden olevan persusepitteitä.
Ap, kyllä sinä taidat olla aika tavalla hölmömpikin ja ennen kaikkea yksinäinenkin.
Asuuko tuo outo "Ap" sänkysi alla?
Voit kuvitella niin jos se auttaa sinua selviytymään.
Nytkin yksi raiskasi useasti ja nyt uhri 85-vuotias.
Persuthan miehittävät poliisia ja sisäministerinäkin istuu persu, joten voinet kysellä asiaa puolueesi toimijoilta.
No miksi ihmeessä persut eivät karkota häntä?
Mutta miksi persut ei ole karkoittanut. Hehän on vallassa nyt? Odottaako persut vasurihallitusta jota sitten vaaditaan toimiin?
Varmaan siksi kun punikit nostaa älämölön.
Persut siis pelkäävät punikkien älämölöä niin paljon etteivät uskalla tehdä mitään millekään?
Ootko yksinkertsne?
Niitä o karkotettu enrmmän kuin koskaan.ja Hyvä niin!!!
Kulttuuri köyhtyy.
Suomessa maastakarkottamispäätöksen tekee aina Maahanmuuttovirasto.
Jos kyseessä on rikosperusteinen karkotus, Poliisi tekee Maahanmuuttovirastolle esityksen henkilön karkottamisesta. Poliisi ei kuitenkaan itse tee lopullista karkotuspäätöstä
Maahanmuuttovirasto tekee päätöksen oikeudellisen kokonaisharkinnan perusteella. Siinä punnitaan karkotuksen perusteita (kuten rikoksen vakavuutta) sekä karkotusta vastaan puhuvia seikkoja (kuten henkilön siteitä Suomeen ja perhetilannetta).
Kun karkotuspäätös on tehty, sen käytännön toimeenpanosta ja maasta poistamisesta vastaa Poliisi tai Rajavartiolaitos.
Paljon helpompaa olisi jos rikostuomion saanut tunkeutuja ensin piestään kunnolla ja palautus omaan maahan. Ei tarvita mitään suvakkien kehittelemää kokonaisharkintaa jonka tarkoitus on estää karkotus. Alaikäisen perhe lähtee mukaan.
Eli maahanmuuttovirasto on se taho joka rakastaa raiskaajia ja terroristeja.
Mutta uhkaa aina karkottaa kiltit perheelliset joilla on syntynyt lapsia suomessa.
Koska palvovat satanaa.
Miksi taas on yksi virasto jolla on enemmän valtaa kuin oikeuslaitoksella?
Ilmankos suomessa pelätään viranomaisia. Jostain syystä niillä on hitleristinen valta, ohi kaiken demokraattisen vallan.
Onneksi migri tuhouttu kun valtio tuhoutuu.
Persuthan ovat hallituksessa. Ota yhteyttä ja pyydä tekemään asialle jotain.
Rikosvälineet valtiolle ja kiinnitetään muistoksi Eduskuntatalon "mamuhyysärien" ilmoitustaululle.
Suomessa sisäministeriö vastaa karkoituksista omalta osaltaan. Sisäministeriötä johtaa persu. Persut siis ovat noita mamuhyysäreitä.
Vai että "persut ovat mamuhyysäreitä". Taas näitä Ap:n päättömiä kommentteja.
Jotenkin muistan punavihreän lentokoneessa seisojan joka esti rikollisen karkoituksen. Aloittaja kysyy aiheellisen kysymyksen.
On vähän eri asia, jos karkoitus on rikollinen. Viranomainen on toiminut laittomasti.
Niin miksi.
Koska karkottaminen katsotaan syrjinnäksi, rasismiksi.
Kaikki raiskaavat tulee karkoittaa
Kaikki raiskaajat tulee kastroida.☠️
Minne karkottaisit Perspuolueen puoluetoimiston "työmiehen", Matti Putkosen? Hänethän on tuomittu raiskauksesta.
Joojoo ja silpomiset kieltää.
Turha palstalla huudella. Migrissäkin on ollut epätyöhyvinvointia ja sieltäkin on henkilöstöä lähtenyt ja vaihtunut kuten sisäministeriössäkin.
Tietenkin, kuka viihtyy kirouksen alaisessa virastossa? Pahoinvointi laskeutuu kirouksen myötä myös niiden päälle jotka tykkää pahuudesta.
Kiroukset ovat taikauskoisten vajaapää-ämmien horinoita. Ja nähtävästi myös persujen.
Miten sä tiedät kuka on persu?
Onko ne persuja jotka aina kaikessa on erimieltä kuin sinä?
Onneksi tuho tulee eikä kysy sulta lupaa.
Mistäkö? Aivottomasta paskapuheestahan persun tunnistaa.
Koska jotkut suomalaiset raiskaa pitää maahan tuoda muualta lisää raiskaajia. Aivan loogista ainakin punavihreiden mielestä.
Eihän kenestäkään ennakolta tiedä kuka on raiskaaja. Jotkut naiset lähtivät Mika Mohringinkin kyytiin ja hullusti kävi.
Siksi kaikki raiskarit tulee karkoittaa. Miksi kantasuomalainen raiskari olisi jotenkin parempi kuin muualta tullut?
Mihin sen kantasuomalaisen karkoittaa?.
Punavirheet halluu mustaa makkaraa kissalta piiloon.🏳️🌈🏳️⚧️
⚫️⚫️
⬛⬛
Onko vaaleanpunainen nakki kateellinen vai miksi musta makkara on alati mielessään?
No kun mulla on niin pienoinen aivan...🥚🍄🟫🥚🥺
Persujen fantasioita ei oikeastaan voi selittää kukaan ulkopuolinen. Ihan itse sinun on ne selitettävä.
SUKSI HELVETTIIN VALEHTELIJA PERSU!
Aina ei voi karkoittaa mihinkään, kun mikään maa ei halua ottaa henkilöä vastaan.
Vankila tai maasta poistuminen. Annetaan valita.
Jotkut näkee siinä syrjintää, mutta totuus olisi ulos maasta ja heti.
En tunne raiskaajia kohtaan mitään sympatiaa - vaan vihaa -olipa sitten kyseessä syntyperäinen suomalainen tai maahan muuttanut. Entäpä , jos hänet raiskattaisiin väkipakolla sinne jollakin - en sano muuta.
Asiat ovat lainsäädäntö- ja viranomaisasioita.
Tynksy ja Vigelius voisivat olla vapaahetoisia rangaistuksen toteuttajia :)
Joku kuitenkin täällä niitä rakastaa kun haukkuu kaikki vastustajat persuiksi.
Lienee itse matupedofiili.
Kumiveneeseen merelle ja melomaan asumattomaan saareen tai vaikka Marsiin. Oli sitten Suomessa tai muualla syntynyt. Sama homma pedofiileille ja paatuneille rikollisille.
Totta kai vakaviin rikoksiin syyllistyneet ulkomaiden kansalaiset karkoitetaan JOS VOIDAAN eli jos kotimaa suostuu ottamaan vastaan.
Persujen umpi-idioottimainen vaatimus on, että pitää karkotta vaikka ei ole minne karkottaa.
Miksi hallituksessa istuvat persut eivät karkota mamuraiskaajia, vaan keksivät hassuja juttuja, että oppositiopuolueet eivät muka halua karkottaa heitä?
Täysin tuomittavaa ja moraalitonta demareilta ja vihervasemmistolta. Kyseessä ei ole muuta kuin lisä äänestäjien hankintaa omalle puolueelle.
Heistä miltei jokainen toivoo tapahtumaa omalle kohdalleen , siis raiskatuksi tulemista . Se on niin jännittävää odotella
Persulla keittää taas niin vinhasti yli, että roiskuu.
Pesutuparaiskaajalla jo kolme tuomiota.
Törkeetä sakkia.
Punavihreiden lemmikkejä.
Eiköhän tuo ole joskus oikeistohallinnon aikana maahan tullut.
Sipilän hallituksen maahantuomia. Silloinkin PS oli hallituksessa.
No laitapa nyt joku linkki sitten jossa punavihreät moista vastustavat. Kyllä te persut olette sitten sekaisin.
Ei suomen kansalaista voi karkoittaa. Täällä on runsaasti kantisraiskureita ja muutama hassu maahanmuuttajataustainenkin. Kaikkia pitää kohdella saman suomen lain mukaan.
Sivystys taantuu se on kai sitä " rikkautta".
Kalliiksi tulee,ja uhrimäärät lisääntyy jokspäivä.
Milloin uhreja on jo liikaa?
Milloin tajutaan sanoa,Ei enää uhreja?
Punavihreät eivät ajattele järjellä vaan likaisella ideologillaan, sen takia ollaan pulassa kun eivät aja suomalaisten etua pätkääkään, mkä teitä vaivaa
Punavihreät löysi brysselistä henkisen kodin joten maalamme ei ole väliä. Tämän voi pilata.
Raiskaajan lisäksipitää karkoittaa kymmenen muuta sukulaista tai arpomalla määrättyä.
koska persuministeri ei halua