Ei persuihin voi luottaa

Mitäs tässä nyt uutisoidaan, millä puolella persut on ja Kreml kiittää?


https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Huom. puoluekokous oli 2017 eli tämä Haapalan kirjoitus koskee Halla-ahon aikaa jo.

Äänestä

Yksi persu haki Venäjältä turvapaikkaa, joten persut taitaakin olla Kremlin edun puolue. Vai mitä mieltä?

Äänestä

Älkää äänestäkö persuja, sillä voit luottaa heihin täysin. Voit luottaa siihen, että he ammentaa oppinsa ja yhteiskunta mallin suoraan ihailemastaan natsi-Saksasta. Ääni persuille on ääni fasismille, kaaokselle ja väkivallalle. Älä äänestä persuja valtaan!!!

Äänestä

Persujen Kreml yhteys pitää selvittää ja tietenkin muiden eurooppalaisen sisarpuolueiden.

Äänestä

Persujen tulee hävetä tuosta Haapalan esilletuomasta uutisesta. Persut on Kreml mielinen ja muuttui valitettavasti sellaiseksi Soinin jälkeen. Soinin persuja äänestin, mutta nykyistä en voi äänestää. Ääneni menee Kokoomukselle.

Äänestä
  • Kyseinen juttu oli 8.4.2018 päivitetty eli kuinkas paljon siitä onkaan aikaa?
    Osaako Ap laskea?
    Nyt on jo vuosi 2016 eli onko Ap:lla alkava dementia, kun yli 8 vuotta vanhoja juttuja kaivelee esiin??
    Sitten, kun kysyin että osaako Ap laskea, niin en tarkoita housuihin laskemista, vaikka sehän Ap:lta
    onnistuu parhaiten.

    Äänestä

On aika äänestää jaloillaan tästä Kremlin apupuolueesta. Minun ääni menee Kokoomukselle.

Äänestä

tuli mieleen talvisota , suomi ei suostunut rajan siirtoon kun venäjä tiesi saksan hyökkäävän ja olisi saaanut laatokan alueelta suuremmat korvaus alueet 🤔

niin suomi olisi myynyt nikkeliä sitten aivan sairaan kovaan hintaan ja olisi ollut sodan jälkeen vauraampi maa , kun ruotsi

Äänestä
  • elämä on valintoja mutta toisten valinnat voi jothtaa syyttömien hengenmenetyksiin 😠

    Äänestä

Persut ja vasemmistoliitto ovat mielestäni venäjämielisimmät puolueet!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitäs tässä nyt uutisoidaan, millä puolella persut on ja Kreml kiittää?


https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu