Sota ei vaan lopu

Ensin tuetaan korruptoitunutta Ukrainaa lähettämällä rahaa ja muuta avustusta ja sen lisäksi elätetään ukrainalaiset Suomessa. Jos tästä mainitsee, sanotaan venäjämieliseksi.
Mutta minun pihalla ei heilu ainakaan Lukoilin liput.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/11c44b40-e67f-46c5-9dee-b41704a3ff22
2068
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

"Kelan etuuksia saavista sotaa paenneista ukrainalaisista valtaosa on lapsia ja naisia. "


Mitä ne loput on? Suomihan päästää nuoret miehetkin sieltä Suomeen, kun Ukraina sääti viime vuonna kummallisen lain, jonka turvin noin voi tapahtua. Tähän epäkohtaan aletaan muualla jo herätä, että sieltä luikkii pakoon sotaan kelpaavat miehetkin, Suomessa vaan hyssytellään asiaa.

Äänestä

Ei putel oo kiirus . Putinin ykköstavoite on jo kauan ollur EU n hajoittaminen . Nyt se tavoite lähenee Euroopan äärioikeiston hyvällä tuella .

Äänestä
  • Hajoittaminen tapahtuu ulkomailta tulleilla,sisältäpäin.
    Suomalaiset joutuvat uhreiksi,Suomessa!!!


    Vasemmisto syyttää rasisteiksi kaikkia,jotka ottavat asiaa esille?

    Äänestä

  • Putte pitää sotaa yllä mahdollisimman kauan, etteivät venäläiset ala kysellä hankalia kysymyksiä maailman rikkaimman miehen, ja hänen lakeijoittensa edesottamuksista, a ulkomaille suunnatuista yksityisistä rahavirroista.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Putte pitää sotaa yllä mahdollisimman kauan, etteivät venäläiset ala kysellä hankalia kysymyksiä maailman rikkaimman miehen, ja hänen lakeijoittensa edesottamuksista, a ulkomaille suunnatuista yksityisistä rahavirroista.

    Niin? Entä sitten? Niin se varmaan tekee, mutta entä sitten? Minua kiinnostaa enemmän ne rahavirrat, jotka virtaa Suomesta tuon meille kuulumattoman sodan toisen osapuolen tukemiseen. Näyttää olevan pohjaton kaivo.

    2Äänestä

Ukrainan käpykaartilaisia on 11 000 suomalaisten kustantamien lihapatojen ääressä.

2Äänestä
  • Hysteridoida:)))


    Nuo Suomen uutisten linkit voit työntää Purran perseeseen.

    Äänestä

Annetaan Ukrainan koomikolle ohjus, se ampuu sen ilmaan ja kerjää lisää. Kuinka kauan tuota sirkusta on millään maalla on varaa tukea?

2Äänestä

Suomalaiset ovat vaarassa Suomessa!
Uhrimäärät kasvaa.

Äänestä
  • Juu, kun Venäjä on naapurina, kuka tahansa on aina vaarassa, mutta siihen pitää tottua.

    Äänestä

Igor iki-ihana Pietarista jälleen vauhdissa suoltamassa tuubaansa eetteriin.

Äänestä

Juu, Orokin vaab naureskeli, kun paljastui, että rahaa on mennyt ukrainan korruptoituneelle hallinnolle kymmeniä miljoonia, eikä paljastus mitään muuttanut, lisää rahaa vaan.
Rahasäkkejä korruptiolle kantanut valitti, kun selkä tuli kipeäksi, varmaan pääsi hoitoon suomeen, että taas jaksaa kantaa rahasäkkejä korruptoituneelle hallinnolle.
Korruktioonhan suhtaudutaan suomen päätätjissä myönteisesti, koska korruptio on arkipäivää suomenkin johdossa.

Äänestä
  • Siis Orpo, mokoma kirjoitusvirhe

    Äänestä

  • Kyllä rahalle aina käyttöä löytyy....

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kyllä rahalle aina käyttöä löytyy....

    Ja ottajia, jos antajia riittää...

    Äänestä

Suomen kurjistamista oudoksuu jope se maks takapajuinen Venäjä.

Suomi = WEFjoukkoitsemurhaKULTTI = jonestown -tason karikatyyri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ensin tuetaan korruptoitunutta Ukrainaa lähettämällä rahaa ja muuta avustusta ja sen lisäksi elätetään ukrainalaiset Suomessa. Jos tästä mainitsee, sanotaan venäjämieliseksi.
Mutta minun pihalla ei heilu ainakaan Lukoilin liput.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/11c44b40-e67f-46c5-9dee-b41704a3ff22

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu