Olisi jo aika korruptioon tarttua

Anonyymi-ap

Milloinhan meillä lakkojohtajia pidätetään -korruptiosta ja -yhteiskunnan vastaisuudesta lakoillaan, joista jopa miljardi kulut tullut. Viimeisimmät -hallituksen vastaiset lakot. Isot tehtaat oli lakossa yli 3 kuukautta, johon yhtyi AKT. Poliittiset lakot, muka 6- minuutin takia, päivätyön. KYLLÄ JO TULISI TUOLLAINEN MALLI LOPETTAA; Neuvostoliittokin kaatui. 250000-320000 € vuosi palkoilla ayjohtajat kokeilee rajoja palkkansa taas nostamiseksi. Duunarin palkan asunto. auto ym etuja keksineet, juuri nämä niitä ahneita taskunsa täyttäjiä 2x ministerin palkoilla.

Venäjällä juuri tätä eliittiä vangittiin;
Moskovan poliisin kenraali ja huoltoaseman johtajat pidätettiin polttoainevarkaussuunnitelmassa. Moskovan alueen lainvalvontaviranomaiset ovat pidättäneet poliisikenraalin, kaksi korkeaa virkamiestä ja useita yritysjohtajia paikallisessa huoltoasemaverkostossa, joita syytetään poliisiautoille tarkoitetun polttoaineen varastamisesta, kertoi Venäjän sisäministeriö maanantaina.

Kenraalimajuri Sergei Malkov, joka johti logistiikkaa Moskovan alueen sisäministeriön osaston apulaisjohtajana, johti väitetysti rikollista juonta yhdessä EuroTransin hallituksen puheenjohtajan Igor Martyşovin kanssa, joka on merkittävä huoltoasemaoperaattori.

Malkov ja kaksi hänen alaistaan, eversti Aleksei Suyarov ja everstiluutnantti Anna Levina, erotettiin sisäministeriöstä pidätyksensä jälkeen. Tutkijat ovat pyytäneet tuomaria asettamaan heidät tutkintavankeuteen.

Sisäministeriön tiedottaja Irina Volk kertoi, että kolme muuta EuroTransin johtajaa on asetettu tutkintavankeuteen. Kaikkia seitsemää henkilöä syytetään laajamittaisesta kavalluksesta, josta voi seurata enintään 10 vuoden vankeusrangaistusta.

Milloinhan meillä lakkojohtajia pidätetään -korruptiosta ja -yhteiskunnan vastaisuudesta lakoillaan, joista jopa miljardi kulut tullut.

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tässä oli myös eräänlaista kerskailua: Neuvostoliiton perijänä.
      Ayjohtajatkin alkoi periä suuria tilejä ja muita etuja, jotka edut ylittää tavallisen palkansaajan tulot. 100000 (satatuhatta) kin 2 vuodessa palkan korotus.

    • Anonyymi00002

      Kyllä ssitä vielä hyvä tulee, kun otetaan tarpeeksi mallia Venäjältä.

      -perus-Antero-

      • Anonyymi00006

        Persu ottaa mallia äärioikeistolaisesta Venäjästä. Ovathan he käyneet siellä opiskelemassa. Kuten heidän meppinsäkin.


    • Anonyymi00003

      Mitä tapahtuu ay-pomojen palkoille?
      SAK:n vaatima 10 prosentin palkankorotus ei korottaisi suoraan ay-johtajien palkkoja, mutta edellisellä palkkakierroksella pomot saivat yleisen linjan mukaiset korotukset.
      2x ministerin palkkoihin korotusta ?

    • Anonyymi00007

      Ammattiliittojen etuudet, verovapaudet (kuten sijoitustoiminnassa) ja lainsäädäntötoiveet ovat SDP:n poliittisen toiminnan ja päätöksenteon lähtökohta. Tämä on sitä poliittista korruptiota.

    • Anonyymi00009

      Joo. Nytkin opettajat on lakossa ja viime vuonna lääkärit uhkailivat! Kyllä pitäisi häkin heilahtaa, vai?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1365
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1239
    3. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      78
      1218
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      240
      1144
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      1026
    6. 63
      911
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      871
    8. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

      Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
      Työttömyys
      13
      747
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      42
      700
    10. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      687
    11. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      575
    12. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      560
    13. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      544
    14. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      539
    15. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      529
    16. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      508
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      485
    18. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      479
    19. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      461
    20. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      86
      453
    Aihe