Soviet-Finland on jälleen näyttänyt kyntensä!
Jussi Halla-aho
Jussi Halla-aho
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
YYA aika oli Suomen parasta ja turvallisinta aikaa Neuvostoliiton siipien suojassa.
Haloskan kissalahja on taas pian otsikoissa. Onko mirri vielä elossa?
Purra lahjoitti itselleen ja suurituloisille tuhansien eurojen vuotuiset verohelpotukset.
https://twitter.com/BackhouseKnife/status/1673054474099720193
Riikka Purra on kymmenkertaistanut omat tulonsa ja ei tarvitse enään valittavien köyhien duunariperheiden sääliääniä.
Jussi Halla-aho kuului Eu-parlamentissa Venäjänmielisen liittoumaan muiden Euroopan äärioikeistolaisten kanssa.
Perussuomalaiset kansanedustajat Teemu Keskisarja ja exkansanedustaja Ano Turtiainen ovat tehneet loistavaa yhteistyötä Suomen ja Venäjän yhteisen tulevaisuuden eteen 💪
Luopiot!
Ano Turtiainen ja Teemu Keskisarja ovat Suomen tulevaisuus 💪
Taxiuudistus!!!!😇🤗
Hallitus päätti taksikilpien väriä koskevasta asetuksesta.
Jatkossa takseilla täytyy olla rekisterikilpi, jonka pohjaväri on vihreä. Asetus tulee voimaan tammikuussa 2027 ja kilvet muuttuvat pakollisiksi heinäkuussa 2027.
Pohjaväriksi pohdittiin myös keltaista väriä. Vihreä valikoitui taksikilpien väriksi siksi, että keltainen on kilpiväri on jo käytössä muun muassa moottorikelkan, raskaan moottorikelkan, traktorin ja moottorityökoneen rekisterikilvissä.
Erilliset taksikilvet ovat osa liikenne- ja viestintäministeri Lulu Ranteen (ps) johdolla tehtyä taksiuudistusta. Taksilain riitaisassa valmistelussa hallitus kiisteli muun muassa taksamittareiden pakollisuudesta.
Taksamittarit tulevat pakollisiksi ensi helmikuusta lähtien.
Taas tuhlataan turhuuteen rahaa...