Vastaamme:Ehdottomasti kyllä.Naapurikunnat Evijärvi ja Vimpeli valovuoden edellä.Samoin Alajärvi ja Kauhava .Missä siis mentiin metsään?No teollisuus olematonta,matkailu pahin floppi,onhan näitä. Tuhon tiellä ollaan.
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Lappajärvellä on turva Kristinuskossa.
- Anonyymi00002
Niin se on naapuripitäjissäkin, mutta Lappajärvellä on arvostettu kulttuuriharrasteita enemmän kuin työntekoa 70-luvun puolivälistä lähtien.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Niin se on naapuripitäjissäkin, mutta Lappajärvellä on arvostettu kulttuuriharrasteita enemmän kuin työntekoa 70-luvun puolivälistä lähtien.
Voi kun olisikin. Olisi jäänyt kadehtiminen vähemmälle. Ja päättäjien suhmurointi.
- Anonyymi00004
Me veikon kans nostetahan laphajärvi kukoistuksehen jos meirät valitaan valtuustohon palakas riithää kolome pulloa rommia viikos saima ja tyyne sano jotta näin toimitahan.
- Anonyymi00005
Niin notta tuos tuumittihin tauno ja Reinon kans hakoo myös vsltuustohon.
Saaraan rahaa kunnan kirstuhun ihan eri taval. Suunniteltihin notta ensimmääsenä meirän pitää kunnostaa maneesi kuntohon.
Sinne saaraan het uusia liikkeitä ja lavelle Kunnon toimisto. Pääsöö kateelliset sitten kahtomahan kun lave pelaa mestaruussarjas notta superpesis - Anonyymi00006
Onko äiti kirjoittanut sinulle tuon kommentin koska se on monikossa ME. Mikähän suoakin riipoo, eikö ole muuta tekemistä. Eikö se ole jokaisen oma päätös millaisessa paikassa asuu, ei kuulu sulle eikä äidille
- Anonyymi00007
Ei oo äiree ennää kirjootelemassa veikon kans sovittiin jotta ei käytetä ennää me sanaa pyyretään anhteeks jos on loukattu ja kommentissa ei ole kenenhkään asuin paikhaa moitittu.
- Anonyymi00008
Kyllä Lappajärvellä vielä tulee äitiä ikävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342057
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601204- 201115
- 41746
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤227678Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa205622- 51475
- 38448
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42432