"ELI SIJOITUSYHTIÖ BLACKROCKILLE"!!!
ORPO KAUPPAMIEHENÄ
ORPO KAUPPAMIEHENÄ
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
"KOKOOMUS ON SIITÄ PASKAPUOLUE,ETTÄ SE MYY KAIKKI VALTIONYHTIÖT PYSYÄKSEEN VALLANKAHVASSA"!!!
Mutta. Ansaitseeko Jumalaton kansa muka jtk parempaa?
Tässä täytyy alkaa polttaa päreitä. ;D
"KAIKKI VAAN MYYDÄÄN ULOS,VEDETÄÄN ROSVOPALKKIO VÄLISTÄ JA HÄIVYTÄÄN OPPOSITIOON"!!!
Luin rivien välistä, luinko oikein? Siis Google ostaa Suomesta jo olevaa sähkön tuotantoa ja sanoo sitten, että he tuottavat enemmän sähkö kuin kuluttavat.
Se uusien dadakeskusten sähkön kulutus on siis kuitenkin pois kaikesta muusta tarvittavasta sähkön kulutuksesta ja nostaa sähkön hinnan korkeaksi, ylivoimaiseksi monelle sähkölämmittäjälle.
Kokoomus on koko kansan kusetuspuolue ja ajanut hyvinvoinnin Suomesta Huitsin Nevadaan. Ihan pakko ihmetellä, että minkälainen ajatusmalli saa jonkun edes keskituloisen, ansiotyötä tekevän äänestämään Kokoomusta.
Maapallo lämpenee, vesihöyry ilmakehässä lisääntyy, (meren pinta laskee) Aurinkoa ei näy, on vain valoisa, aurinkopaneelit eivät paljon tuota. Vesi on hyvä lämmönsiirtäjä, kun sitä on ilmakehässä paljon, tasaantuu Maapallon lämpötila, karkeasti ilman lämpötila on sama koko pallolla navalta navalle.
Tuulet ja myrskyt syntyvät lämpötilojen vaihtelusta, ei ne synny muuten. Nyt kun Maapallo on yhtä lämmin kauttaaltaan, ei tuule, ei pyöri myöskään tuulimyllyt.
Nyt on myrskyjä tyynen edellä, sitten tyyntyy ja Aurinkokaan ei paista kirkkaasti, sateenkaarta ei näy milloinkaan, kun ei ole sateita Auringon paisteella. Mutta ei se mitään sateenkaari on jo tärvelty palvelemaan ties mitä.
Yön viileys tuo vettä maahan riittävästi.
On palattu aikaan ennen vedenpaisumusta. Paratiisimaisiin olosuhteisiin jolloin kaikki ovat tasan yhtä rikkaita, kenenkään ei tarvitse tehdä työtä, vaan voi syödä suoraan puusta kaikkialla Maapallolla.
Kyllä Kokoomusta ja kapitalistia ottaa päähän, kun ei voi mitään myrkyttää, ketään ryöstää, köyhdyttää, tyhmentää ja nöyryyttää yksien varallisuuden kannattamiseksi.
Että se siitä Googlen Aurinko- ja tuulivoimasta.
Kokoomus kusettaa aina.
Ainut vaihtoehto, että Google toisi uutta virtaa, ei tekisi korvaamatonta vahinkoa Suomelle kansakuntana, on se, että rakentaa lisää Suomeen ydinvoimaloita.
Tietysti Kokoomus myy vielä valtion omaisuutta yksityiselle. Valtion sähkön tuotantoa, pois rikastuttamasta suomalaisia.
Nämä kapitalistit ovat pahempia kuin kommunistit, vähintään yhtä pahoja, he myyvät ja hävittävät koko valtion kaikkineen uskossaan maailmanlaajuiseen markkinatalouteen.
Maailman paras yhteiskuntajärjestelmä on Pohjoismainen sekatalous, mikä tuhottiin Suomesta kokoomuksen tultua hallitukseen 1980-luvulla, juuri kun Suomi oli päässyt muiden pohjoismaiden rinnalle hyvinvoinnissa.
Tuho tehtiin tahallaan ruotsalaisten johdolla Kokoomuksen ja sosiaalidemokraattien avustuksella, täysin tahallaan ja harkitusti.
Ruotsi korjasi lukemattomien miljardien potin pois suomenkielisten hyvinvoinnista ties minne. Keinot on tiedossa ja kerrottu tännekin monta kertaa. Suomen ryöstö se vain jatkuu ja toimittajat punaavat huuliaan.
"Tuho tehtiin tahallaan ruotsalaisten johdolla Kokoomuksen ja sosiaalidemokraattien avustuksella, täysin tahallaan ja harkitusti"
Ruotsin taloussotaa orjasuomalaisia vastaan
Mulla päreet on jo palanu, ei oo enää mitä polttaa.
Kokonaan vai osaksi?
"KAIKKI ARVOKAS"!!!
Konnat käärii kansankassan .
Eikä voi olla parempiosaisia jollei tavallisesta kansasta tehdä samalla vähäosaisia.
Petterin piiloverot halvaannuttaa talouden.
Synteettinen inflaatio.. kylläpä vaan
Petterin haittaverot haittaavat, joka päiväisen elämisen pefus tarpeita. Asnto, ruoka, energia liikkuminen ym joka päiväisen elämän perus tarpeet ovat haittoja kokoomuksen mielestä.
Siis pistävät pystyyn ydinvoimalan verran sähköä käyttävän laitoksen, ostavat suomalaista sähköntuotantoa tietäen että sähkön hinta nousee.
Täydellinen kusetus ja sehän tiedetään että suomalaiset poliitikot ovat aina valmiina pettämään kansalaiset ja toimimaan maan edun vastaisesti. Pitäähän heillä nyt jokin muutaman miljoonan vanhuudenturva olla.
"sehän tiedetään että suomalaiset poliitikot ovat aina valmiina pettämään kansalaiset ja toimimaan maan edun vastaisesti"
Niin tiesivät romanialaisetkin ceusescuistaan; kunnes vuosi 1989 lopetti sikäläis ryöstöriisto-sorrot
Google lupailee rakentavansa omaa sähköntuotantokapasiteettia, mutta kuitenkin Fortumin kanssa tekemällään sopimuksella ostaa 15% Suomen nykyisestä sähköntyotantokapasiteetista (Olkiluodon tuotannosta puolet) ennalta sovittuun hintaan, turvautuakseen lisäkysynnän aiheuttamilta hintapiikeiltä.
Puhe on halpaa.
Teot kertovat, mihin oikeasti varaudutaan.
Taaski kansaa kustaan silmään. Maksaako kansa hirveitä sähkö ja siirto laskuja. Datakeskun omistajat nettoaa miljardeja, köyhä Suomen kansa maksaa näiden sähkö laskut. Aurinko sähköepävafma talvella lumi peittää kennot eikä surinko paista moneen kuukahteen. Kovilla pakkadilla ei tuule, joten tuuli sähkön tuotanto nollassa.
Näin se menee ensin myytiin verkot ja nyt tuotanto.
Persut ei taaskaan ymmärrä mitään mitä tapahtuu, öyhöttää vaan matu matu pisa jne.
Joo, haittamaahanmuutollehan täällä maksetaan vuokrat, sähköt , ruoka ja kaikki muukin. Ajatelkaa, jopa autokoulut ja n. 5000 €n kärry alle. Kokoomus tuhoaa Suomen ja on jo tuhonnutkin.
Sähkön kova hinta ja hirveät siirtomaksut ei häiritse päämin7zteriä tai muita hyvä palkkaisia. Köyhät joutuu kärsimään. Suomen kansan ostovoima jo nyt EUn heikoin. Meillä ei ole varaa maksaa datakeskusten sähköjä. Ei tarvii paistaa kinkkua kun ei oo rahaa ostaa ruokaa. Kohta asutaan kuusen alla syödään puun kuoria kunnes jäädytään pakkaseen.
Paljonko Suomen myyjät saa palkkioita, kansa myydään ulkomaisten virmojen orjiksi.
Tulee mieleen joulupukki Googlen lupauksista. En usko joulupukkiin enkä Googlen tyhjiin lupauksiin. Saadaan uudet keisarin vastteet valheet.
Ja umpiluupäinen täysin vajaaälyinen kansa äänestää samat roistot joka kertaa uudelleen valtaan.
Ääliöt!
Ehdoton EI Kokoomukselle, demareille, vassareille, Vihreille ja RKP:lle.
Perussuomalaiset jää jäljelle. Eihän se mikään AfD ole, mutta kaupunkilaisena ei voi kepulaisiakaan äänestää. Eikä kristityillä ole tarpeeksi näkyvyyttä tässä islamistimaassa.