Antti Rinne vaalikampanjassaan joku vuosi sitten "Vappusatasia" lupaillessaan. Nyt Amerikan Kuninkaalla, Oranssilla on sama laulu omassa sirkuksessaan, lupaillessaan 5000,- taalaa veronmaksajien rahoja jokaiselle täysi-ikäiselle Amerikkalaiselle, kun antaa äänensä Trumputinin joukkueelle syksyn välivaaleissa. SDP:n Antti Rinne ja Amerikan Oranssi kuuluvat selvästi samaan porukkaan äänestäjien nuolemisessa. Trumputini vain jätti mainitsematta, että kenen taskuista se ottaa ensin nämä lupaamansa 5000,- taalaa. Mutta sehän onkin sivuseikka, jota ei tarvitse mainostaa.
"Rahaa on" Hehkutti SDP:n
Anonyymi-ap
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos sinäkin kävisit töissä.
Etkä kirjoittelisi asiasta mistä et tiedä mitään.
1 400 €:ron eläkkeeseen tuli suoramaista rahaa 56 €:roa lisää ja samalla laskettiin terveyskeskusmaksuja sekä lääkkeidenomaavastuuta.
Joita edelinen porvari hallitus oli nostanut, taas tämä porvari hallitus niitä korotti, millä muuten rikkaiden veronkevennyksiä sahoitettaisiin.
Kuule olet porvareille mieluisa 🫏:asi.
Persut hehkuttivat lopetamme velkaantumisen ja 100 000 uuta työlistä sekä emme lähde mukaan sellaiseen hallitukseen, joka leikkaa vähävaraisilta.
Sinun kohden ollaan riittävästi käytetty yhteiskunnan varoilla nyt se saisi kokonaan loppua.
Samanlaisia hölösuita molemmat, trumputti ja rinne.
dfdfd
Samaa skeidaa molemmat eri paketissa vain.
Trumputti pisti paremmaksi, ja lupasi heti viis donaa. Siinä jää Antti Rinteen Vappusataset toiseksi. Jakaakohan Trumputti omia rahojaan, vai ottaako ensin rahat jonkun Duunarin taskusta erilaisina veroina ja maksuina?
Dddd ddddd
Laukesitko taas lapseen?
vccv