Kirjoittaa siitä Göteborg Postenissa. Hesarissa tai Ylessä ei tällaisia juttuja olisi.
Ruotsalainen journalisti ja izlamilaisen terrorismin tutkija Per Gudmundson kirjoittaa, että Göteborgissa on Ruotsin pahin ongelma izlamismin kanssa. Siitä ei ehkä päästä enää eroon.
Gudmundson aloittaa, että Göteborg oli yksi länsimaiden pahimpia terrori*mipesäkkeitä silloin, kun isis oli voimissaan. Göteborgista lähti bussilasteittain musliminuoria iisiksen riveihin.
Gudmundson kirjoittaa, että ongelmat ovat syvempiä kuin pelkkä jihadiin lähtö ulkomaille. Tähän izlamilaiseen terrorismi-ihanteeseen on nyt uutena ilmiönä syntynyt kotimainen (ruotsalainen) lähiö-fundamentalismi, jossa yhdistyy vasemmistolainen ideologia ja palestiina-aktivistien antisemitismi.
Vaikuttaa siltä, että se onkin Göteborg josta tulee Ruotsin ensimmäinen täysin islamisoitunut kaupunki - eikä Malmö.
Ruotsalainen journalisti ja izlamilaisen terrorismin tutkija Per Gudmundson kirjoittaa, että Göteborgissa on Ruotsin pahin ongelma izlamismin kanssa. Siitä ei ehkä päästä enää eroon.
Gudmundson aloittaa, että Göteborg oli yksi länsimaiden pahimpia terrori*mipesäkkeitä silloin, kun isis oli voimissaan. Göteborgista lähti bussilasteittain musliminuoria iisiksen riveihin.
Gudmundson kirjoittaa, että ongelmat ovat syvempiä kuin pelkkä jihadiin lähtö ulkomaille. Tähän izlamilaiseen terrorismi-ihanteeseen on nyt uutena ilmiönä syntynyt kotimainen (ruotsalainen) lähiö-fundamentalismi, jossa yhdistyy vasemmistolainen ideologia ja palestiina-aktivistien antisemitismi.
Vaikuttaa siltä, että se onkin Göteborg josta tulee Ruotsin ensimmäinen täysin islamisoitunut kaupunki - eikä Malmö.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Eikä vaan siellä.
SuomiMuslimien määrä: Suomessa on arviolta 140 000 muslimitaustaista asukasta, mikä on noin 2,5 prosenttia väestöstä. [1] (https://menejatieda.fi/millainen-on-suomalaisten-musliminuorten-maailmankuva/)Tausta: Historia ulottuu 1800-luvun tataarivähemmistöön, mutta nykyinen väestö on monimuotoistunut maahanmuuton, turvapaikanhakijoiden ja perheenyhdistämisen kautta. Tilanne: Asiantuntijoiden mukaan tilanne on pysynyt Suomessa suhteellisen vakaana, eikä maassa ole koettu Ruotsin kaltaisia laajamittaisia levottomuuksia tai Koraanin polttoihin liittyviä vakavia ulkopoliittisia kriisejä. [1] (https://yle.fi/a/74-20015801)RuotsiMuslimien määrä: Ruotsissa on arviolta 800 000–900 000 muslimia, mikä kattaa noin 8 prosenttia väestöstä.Tilanne: Ruotsissa yhteiskunnallinen keskustelu islamista ja islamismista on huomattavasti kireämpää. Esimerkiksi kansainvälisissä raporteissa ja Ruotsin hallituksen selvityksissä on nostettu esiin huoli siitä, muodostaako radikaali islamismi uhan yhteiskunnalle. Politiikka: Ruotsin viranomaiset ja hallitus ovat ottaneet tiukemman linjan suhteessa esimerkiksi rinnakkaisyhteiskuntiin ja uskonnolliseen ääriajatteluun.
Terroristit suomi ja ruotsi siis.
1.2.2023 18:01
Eri puolilla muslimimaailmaa osoitetaan mieltä Ruotsia vastaan. Egyptiläinen yliopisto kehottaa boikotoimaan ruotsalaisia tuotteita. Turkkilainen hakkeriryhmä uhkaa levittää julkisuuteen ruotsalaisten tietoja, jos Ruotsissa vielä häpäistään Koraania.
Muun muassa tällaisia reaktioita sai muslimimaailmassa aikaan äärioikeistolainen poliitikko Rasmus Paludan, kun hän poltti Koraanin Tukholmassa toissa lauantaina. Vastalauseryöpyn etunenässä oli Turkin presidentti Recep Tayyip Erdoğan, joka sai jälleen uuden syyn viivyttää Ruotsin – ja sen mukana Suomen – Nato-jäsenyyden ratifioimista.
Sen jälkeen "Akvilonin" [Pohjoisen] kolmas kuningas, kuultuaan pääarvonsa kansan
valituksen, kokoaa erittäin mahtavan armeijan ja uhmaa edeltäjiensä perinteitä
palauttaen lähes kaiken oikeille paikoilleen, ja suuri kunnan sijainen palautetaan
entiseen tilaansa. Mutta autioituneena ja kaikkien hylkäämänä hän huomaa kaikkein
pyhimmän pakanuuden tuhoamana ja Vanhan ja Uuden testamentin heitettynä pois
ja poltettuna.
Sen jälkeen Antikristus on jälleen helvetin ruhtinas, viimeisen kerran. Kaikki
kristinuskon valtakunnat vapisevat, jopa uskottomien valtakunnat, 25 vuoden ajan.
Sodat ja taistelut ovat entistä ankarampia, ja kaupungit, linnat ja kaikki muut
rakennukset poltetaan, autioitetaan ja tuhotaan, ja samalla vuodatetaan paljon
vestan verta, naimisissa olevia naisia ja leskiä raiskataan ja imeväisiä lapsia
murskataan ja rikotaan kaupunkien muureja vasten. Saatanan, helvetin ruhtinaan,
avulla tehdään niin paljon pahuutta, että lähes koko maailma joutuu tuhon omaksi ja
autioituu. Ennen näitä tapahtumia jotkut harvinaiset linnut huutavat ilmassa: Hui, Hui
[Tänään, tänään] ja jonkin ajan kuluttua katoavat.
Tämän kestettyä pitkään, koittaa lähes uusi Saturnuksen valtakausi ja kulta-aika.
Kuultuaan kansansa ahdingosta, Luoja Jumala käskee Saatanan heitettävän
pohjattoman kuilun syvyyksiin ja sidottavan sinne. Sitten Jumalan ja ihmisen välille
alkaa yleinen rauha, ja Saatana pysyy sidottuna noin tuhat vuotta ja sitten täysin
vapaana.
Kaikki nämä luvut edustavat pyhien kirjoitusten oikeudenmukaista yhdistymistä
näkyviin taivaankappaleisiin, nimittäin Saturnukseen, Jupiteriin, Marsiin ja muihin
yhdistyneisiin, kuten voidaan nähdä tarkemmin joissakin neli säkeissä. Olisin
laskenut niitä syvällisemmin ja yhdistänyt niitä vielä pidemmälle, Rauhallisin
Kuningas, ellei joidenkin moitteiden antaminen olisi aiheuttanut vaikeuksia. Siksi
vedän kynäni pois ja etsin yöllistä lepoa.
Monia tapahtumia, mahtavimpia kaikista kuninkaista, mitä hämmästyttävimpiä, on
pian tapahtumassa, mutta en voinut enkä halunnutkaan sovittaa niitä kaikkia tähän
kirjeeseen; mutta ymmärtääkseni tiettyjä kauheita tosiasioita, muutamia on
esitettävä. Niin suuri on sinun suuruutesi ja ihmisyytesi ihmisten edessä ja hurskaus
jumalan edessä, että vain sinä näytät olevan ansainnut kristillisen kuninkaan
arvonimen ja jolle tulisi antaa korkein auktoriteetti koko uskonnossa.
Mutta pyydän teitä, Klemens Kuningas, tämän ainutlaatuisen ja viisaan ihmisyytenne
kautta ymmärtämään paremmin sydämeni kaipauksen ja ylivertaisen toiveeni totella
Teidän Rauhallista Majesteettianne siitä lähtien, kun silmäni ovat lähestyneet
aurinkoista loisto anne, kuin mitä työni loisto voi saavuttaa tai saavuttaa.
Salonista 27. kesäkuuta 1558.
Michel Nostradamus teki sen Salon-de-Crassa Provencessa.
Höh, koraani on pahan opus. Sen joutaakin polttaa ja polkea kengällä.
The Fall of The CABAL, 26 osainen dokumentti Vapaamuurareista ja Z1on1ste1sta, dokumenttielokuvat on tehnyt Janet Ossebaard ja Cyntha Koeter, joista ainakin toinen on nyt murhattu, toinen ilmeisesti painunut maanalle piiloon.
Egypti paska maa voi haistaa :))
Ihan tosi kehittyny maa..
Takapajula joka elää paskassa.
Egyptiläiset eivät enää osta Marabouta. Kääk!
Joulupukki, joulupukki, valkoparta, vanha ukki. Käypä tänne, emme pelkää, eikö taakka paina selkää? Oothan meille vanha tuttu, puuhkalakki, harmaanuttu, vietä iltaa joukossamme, täällä meidän vieraanamme!
Pekka Juhani Hannikainen
Meillä on ollut ja on, noin tuhannen TATAARIN populaatio täällä SUOMESSA!
Nykyään meillä on noin 150000 islamin palvojan populaatio joka kaksikertaistuu 10 vuoden välein…
Suomessa oli islamin palvojia 2005 noin 35000, 2015 noin 70000, 2025 noin 150000…
Jää nähtäväksi onko islamin palvojien populaatio 2035 noin 300000 jja 2045 noin 600000….
Hän sanoo myös, että Göteborgissa erityisesti liehuvat Hamasin, Hizbollahin ja Iranin islamistihallinnon liput. Mitään erityistä yksittäistä syytä hän ei osaa kertoa miksi näin.
Onks se terroria . Liehuuhan meilki pride lippuja ja niit kyl terrorisoidaan .
Onhan Ruottis liehunu natsilippujakin .
Tulisipa jo tännekin ja myös Ruotsiin AfD. Silloin saa liehua vaikka minkälainen lippu.
Se johtuu rasismista.
Barbara Lerner Spectre
on akateeminen ja filosofian lehtori, joka on vuonna 2001 perustetun ei-tunnustuksellisen akateemisen instituutin Paideia, European Institute for Jewish Studies in Sweden perustaja ja johtaja.
Luulen että antisemitismi on kasvamassa, koska tällä hetkellä Eurooppa ei ole vielä oppinut monikulttuuriseksi.
Ja luulen, että me juutalaiset tulemme olemaan osa tuota kivuliasta muutosta, jonka on tapahduttava.
Eurooppa ei tule olemaan yksi yhtenäinen yhteiskunta (monolithic), joka se vielä viime vuosisadalla oli.
Juutalaiset tulevat olemaan tämän muutoksen keskiössä.
Se on valtava muutos tehtäväksi Euroopalle, he ovat menossa monikulttuuriseen tilaan, ja juutalaisia tullaan paheksumaan meidän johtavasta osastamme tässä muutoksessa.
Näin. Ja mikäli olet läntistemme olemassaolon puolesta, eli WEF-jonestownittumistaan vastaan, niin sinut leimataan ties miksikä. Ja murhataan.
Just kuten lukemattomatkin Marttyyri (=totuudenpuhumisen tähden murhatut ja noin Pyhittäytyneet) Ari Miettiset
“If the world hates you, keep in mind that it hated me first. If you belonged to the world, it would love you as its own. As it is, you do not belong to the world, but I have chosen you out of the world. That is why the world hates you"
The Fall of The CABAL, 26 osainen dokumentti Vapaamuurareista ja Z1on1ste1sta, dokumenttielokuvat on tehnyt Janet Ossebaard ja Cyntha Koeter, joista ainakin toinen on nyt murhattu, toinen ilmeisesti painunut maanalle piiloon.
Kepupelle Markus Lohi ainakin on ihan ehta oikeistolainen. Muistakaa äänestää sitä, jos ette halua eläkettä.
Mitä terroritekoja Ruotsissa on nyt tehty ? Outoo kun maailmalla ei puhuta Ruotsissa tapahtuneista terroriteoista ?
CIA tappoi Palmen ja Yk pääsihteeri Hammaskjöldin , mut niist on aikaa .
Puhutaanko todellisuudessa muuallakaan Euroopassa ? Toivottavasti AfD tuo tähänkin muutoksen.
Mitäs idiootti?
Göteborgiin syntyi jo ennen isistä radikaalin islamin harjoittajien verkosto, jossa ihmisiä alettiin aivopesemään isis-muslimeiksi jo islamilaisissa päiväkodeissa. Sen jälkeen koraanikoulut hoitelivat loput. Näitä molempia jihadistihautomoja pyörittävät siis radikaalit muslimit, kertoo tutkija.
Eiköhän siellä ammuta ihmisiä hengiltä enemmän /capita, kuin USA:ssa. Terrorismia tai ei, mutta väliäkö nimityksillä on, jos henki lähtee.
Uusien tiukkien rikoslakien tultua voimaan, ammuskelut loppuneet melkein tyystin Göteborgissa. 12 kuukauteen ei ole ainuttakaan kuollut jengiammuskelujen takia. Siis 09-09-2025 jälkeen.
Vasemmisto ja muslimit - sopii yhteen.
Parakkiasuminen antaa kyllä sijaa. Yöunet jää niin vähiin muuutenkin.
Parakitkin on jo ennestään valmiina.
Yhtä far out molemmat todellisuudesta.
Mitäs menivät hylkäämään Kristinuskon ja libertardisoitumaan LGBT+P sateenkaarilippuinee; Islamistit kelpasivat, mut prkl soikoot valk-/länsisuomalaiset suolaavat Tukholman Profetias aivan täysin suruitta, etupiirinään
Ei tota sekoilua jaksa enää edes lukea
Trumpin vävypoika Jarrod Kushner ja neuvonantajana Steve Witkoff kumppaneineen suunnittelivat Gazan tuhoamista ja maanryöstöä jo kaksi vuotta ennen kuin Hamasin juoksupojat lähtivät 07102023 mopoillaan ajelemaan ISISraelin puolelle.
Qatarin kautta Mileikowsky (Netanyahu) tuki Hamasia miljardilla dollarilla, jotta saa estettyä palestiinalaisten itsenäistymispyrkimykset.
Mileikowsky antoi Hamasin johtajille määräyksen lähettää mopopojat ISISraeliin häiriköimään.
Ja myöhemmin, jälkiä peittääkseen, yritti salamurhata Hamasin johdon Qatarin rauhanneuvottelussa.
07102023 Hamasin hyökkäys oli False Flag operaatio, jolla ISISrael sai syyn hyökätä Gazan keskitysleiriin murhaamaan palestiinalaisia ja pommittamaan koko alue maan tasalle.
The Master Blaster Donald Trump antoi auliisti Usan armeijan avustaa operaatiossa, ja Usan veronmaksajat pistettiin maksumiehiksi.
ISISraeliin lahjoitettiin 10.000 kpl. 1000 kg korttelipommia, tuhansia Hellfire ohjuksia ja paljon muuta sotakalustoa.
Eli tässä meillä on nyt rikollisjohtajat, ja motiivikin selvisi, The Master Plan, Gaza 2035 projekti, loistokkaan lomarivieeran rakentaminen Gazaan Zionisti biljonääreille, jonne palestiinalaisilla ei ole mitään asiaa.
EXPOSED! Kushner Had A “Master Plan” For Gaza BEFORE THE WAR!! w/ Jackson Hinkle
https://m.youtube.com/watch?v=wLKlYaFSOmQ&pp=ygUaV2l0dGtvdyBLdXNuZXIgbWFzdGVyIHBsc24=
Siis Islam on syy asioille, jotka Islam kieltää? Mielenkiintoista.
Vihervassujen kavereita.
Miten kaupungista jossa vaikuttaa Islamin hylänneet, kuten tuossa kuvattiin, tulee Islamisoitunut?
Islam on ongelma myös pk-seudulla.
Ja Vantaalla jossa on lähinnä islamistejen haittamaahanmuuttoa.
Sielläkin väki vaihtuu.
Ruotsi on menetty maan.
Takuulla.
Annettiin pirulle pikkusormi...se vei koko ruotsin ja kohta koko suomen!
Äänestä persuja, nujerretaan piru!
mä oon vihannu noita molottajia koko ikäni, en vaan tajua että kuka vittu ne päästi tänne, joku saatanan vesipää!
Järkyttävää, tuohan leviää koko eurooppaan.
Eurooppa on tuhontiellä.
Äänestäkäämme viisaasti, kun viellä on jotain pelastettavaa.
The Fall of The CABAL, 26 osainen dokumentti Vapaamuurareista ja Z1on1ste1sta, dokumenttielokuvat on tehnyt Janet Ossebaard ja Cyntha Koeter, joista ainakin toinen on nyt murhattu, toinen ilmeisesti painunut maanalle piiloon.
Terrorismin tutkijasta unohdettiin kertoa, että hän kuuluu itsenäisen ruotsin valkoisen veljeskunnan taistelurintamaan ja ihailee avoimesti Hitleriä.
Manosfääri eli naisvihamieliset verkkoyhteisöt pyrkivät rapauttamaan sukupuolten välistä tasa-arvoa verkossa levitettävien tarinoiden avulla. Tämä selviää Tampereen yliopistossa tarkastettavasta väitöstutkimuksesta.
Naisvihamielisten verkkoyhteisöjen kertomat tarinat voivat olla pojille suunnattuja ulkonäkövinkkejä. Osa tarinoista normalisoi naisiin kohdistuvaa väkivaltaa.
Tutkimus osoittaa, että tunteisiin vetoavat ja verkossa tehokkaasti leviävät kertomukset voivat normalisoida antifeministisiä ja naisvihamielisiä asenteita.
-– Manosfäärissä väitetty totuus on se, että miehiä sorretaan ja että on olemassa feministinen salaliitto.
Tärkeimpiä manosfäärin kohderyhmiä ovat pojat ja nuoret miehet, joille kaupataan ajatusta siitä, että miehen kuuluu olla menestynyt alfauros.
– Manosfäärin takia mieskuva on taas kaventumassa hyvin perinteiseen muottiin, jossa menestys ja ulkonäkö ovat hyvin tärkeitä tekijöitä mieheydessä.
Alkaa totuus selviämään.
Ja pahemmaksi muuttuu, joka paikassa.
Suomen mediat ei tällaisesta kirjottaisi.
Islam on uhka, kannattaa uskoa.
Ja Helsingissä.
Helsingissä, Espoossa jne..
Tuosta aiheesta saa ihan sellaisen tuloksen minkä tilaa ja haluaa.
Niin on saaneet jo Saksa, Ranska, Britannia, Ruotsi jne. Pian saamme seurata ilolla ja odotuksella AfD:n voittokulkua.
EU ei ainakaan ole ajan tasalla muslimiongelman kanssa. Se puuhailee vain karkotuskeskuksia EU:n ulkopuolelle vaikka tarvittaisiin myös turhanpaikanhaku- keskuksia EU:n ulkopuolelle.
ooh, miten yllättävää! Miten kauan sharialakiin siirtymiseen menee?
Islamin palvojien populaatio on kaksinkertaistunut 2000 luvulla 10 vuoden välein.
Täällä jauhetaan Tataareista, joita on ollut Suomessa noin tuhannen populaatio viimeiset 100 vuotta.
Sumessa oli 2025 noin 150000 kehitysmaalaisen islamin palvojan populaatio, nähtäväksi jää onko se 2035 noin 300000 ja 2045 noin 600000!
Suuremmaksi muodostuu jatkossa.