Kiva EU

Väittääkö joku ettei ole?Saadanhan me silloin tällöin eu-rahaa milloin mitäkin varten.

Mutta asia ei ihan mene niin että ne hyvää hyvyyttään lahjoittaa.
Ensin sieltä kerätään rahat suomalaisilta veronmaksajilta Brysseliin.
Sitten me uudestaan anomme niitä takaisin niistä palaa osa.Osalla taas elätetään turhanpäiväiset bryssä-byrokraatit ja virkamiespoliitikot jotka ovat turhia paskiaisia.

Sitten eu kerää tästä asiasta kunnian loisii suomalaisten kustannuksella, suomalaisten veronmaksajien rahoista siinä on kyse ei rahoista jotka meille lahjoitetaan.
Loistoesimerkki siitä miten kieroutunut unioni on.

2

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eu.

      > Ihmettelyä herättää se, että komissio pyrkii kaikin keinoin pitämään tavoitteensa salassa kansalaisilta. Useimpien parlamenttiedustajien täytyy turvautua kansalaisjärjestöjen saamiin tietoihin, koska parlamenttiedustajat saavat tutustua vain asiakirjoista tehtyyn yhteenvetoon, laajuus 10 sivua. Se oli puristettu kooste tuhansista alkuperäissivuista.<

      http://groups.msn.com/Suomiparemmaksi/omawebsivu44.msnw

      • ue.

        Kyllä on hienoa, että ulkomaalaisia ihmisiä näkyy suomessa ja että rahaa ei tartte vaihtaa kun menee vaikka etelä eun valtakunnan läntiseen epsanjan maakuntaan.

        eihän suomessa käynyt kukaan ennen vuotta ysineljä ja maa eli köyhänä ja tietoa ei saanut mistään. näinhän se liturgia kai menee nykyisin.

        Nyt vain meillä media sensuroi tietoa varsinkin eusta ja rahaa ei ole matkustaa ulkomaille muulla kuin eu-eliitillä. kiitos siitäkin "eu:n" edistykselle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3061
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2159
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      70
      2013
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1853
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1583
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      40
      1366
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1292
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1275
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1095
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1076
    Aihe