Olisiko Suomen liityttävä Brick mahin?

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012269790.html

Kannattaisiko olla voittajien joukoissa talous asioissa ?
Velkainen Eu on häviäjä ja Usa ryöstää kaiken.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sit voimme liittyä kun Putin saa Eu n äärioikeiston avulla EU n hajoitettua .

Äänestä
  • Sit voisimmeki olla uusi uljas Persuputinland valtio .

    Äänestä

Ja Venäjä voittaa kaikki? Niinkö?

Äänestä

BRICS ei BRICK !!
Wikipedia
https://fi.wikipedia.org › wiki › Brics
Brics, BRICS tai BRICS-maat on alun perin viiden kehittyvän talouden, Brasilian, Venäjän, Intian, Kiinan ja Etelä-Afrikan, muodostama liittouma.
---->
B rasilia
R ussia
I ndia
C hina
S outh Africa

Ope hoi!

Äänestä

Olisihan se vaihteeksi järjellinen päätös. Käytännössäkin se olisi erimomainen ja luoteva kun olemme BRICKS maiden suuren jäsenen kainalossa.
Tämä pieni pakotteissa riutuva pussinperä saisi oikeata nousua talouteen eikä mitään Gogklekeskusten lumelääkettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012269790.html

Kannattaisiko olla voittajien joukoissa talous asioissa ?
Velkainen Eu on häviäjä ja Usa ryöstää kaiken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu