Marinin hallitus otti noin 50 miljardia velkaa lisää. Kun aloitti Rinne velka oli Sipilän jälistä noin 103,5 miljarjia, Kun 2029 vuoden lopussa oli velka 106 miljardia euroa, johon Rinen otti muutaman miljardin 180 päivän hallituksessaan. Marin lopetti velka oli156 miljardia euroa.
Ja nyt puhkaistiin 200 miljardin velkaraja, että yksissä on Sanna veklkaan.
Mistä olet saanut päähäsi että Orpon hallitus ottaa enemmän velkaa, onko sulle joku niin sanonut, vai itse sen keksinyt ? Onko vaikeuksia edes yrittää oikein kertoa.
Ei Orpon hallitus ota enempää velkaa, yksissä on
11
<50
Vastaukset 11
- Anonyymi00001
"Mistä olet saanut päähäsi että Orpon hallitus ottaa enemmän velkaa"
Siis kuka? - Anonyymi00002
Lisäksi kannattaa ottaa huomioon, että 2019-2023 kauhukabinetti LISÄSI Suomen vuotuisia menoja 21Miljardilla vuodessa!!!! Eli ilman noita lisäyksiä, NYT EI OTETTAISI LISÄÄ VELKAA!!!!!
- Anonyymi00003
Milläs hyvätuloisten veroale rahoitettaisiin jos ei ottamalla lisää velkaa, siirtämällä kaikki palvelut yksityisille vai?
- Anonyymi00007
Anonyymi00003 kirjoitti:
Milläs hyvätuloisten veroale rahoitettaisiin jos ei ottamalla lisää velkaa, siirtämällä kaikki palvelut yksityisille vai?
Hyvätuloisten veroalen vuoksiko Marinin hallitus otti hirveän määrän lisää velkaa?
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Hyvätuloisten veroalen vuoksiko Marinin hallitus otti hirveän määrän lisää velkaa?
"Ei Orpon hallitus ota enempää velkaa, "
Pysyppäs aiheessa.
- Anonyymi00004
Marinin suorat yritystuet oli vaan 3miljardia senkin punkkari vassarit yrittää valehdella paljon suuremmaksi. Koko korona hoito kaikkinensa 10miljardia . Missä 40miljardia?
- Anonyymi00005
Silti kokoomus vaati lisää tukia, sitä varten olisi pitänyt ottaa myös lisää velkaa.
https://www.kokoomus.fi/kokoomuksen-kriisipaketti-tyopaikkojen-ja-yritysten-pelastamiseksi/ - Anonyymi00006
"Missä 40miljardia?"
Hyvä kysymys, noitahan rahoja valtiontalouden tutkimuslaitos on jo pitkään etsinyt!!! - Anonyymi00008
Anonyymi00005 kirjoitti:
Silti kokoomus vaati lisää tukia, sitä varten olisi pitänyt ottaa myös lisää velkaa.
https://www.kokoomus.fi/kokoomuksen-kriisipaketti-tyopaikkojen-ja-yritysten-pelastamiseksi/Ei tuossa juuri velanottoa olisi kasvatettu, vaan käytetty muita keinoja tilanteen parantamiseksi. Et tainnut lukea sitä linkin juttua.
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Ei tuossa juuri velanottoa olisi kasvatettu, vaan käytetty muita keinoja tilanteen parantamiseksi. Et tainnut lukea sitä linkin juttua.
Ahaa, eli olisi leikattu jostain. Annas kun arvaan, peruspalveluista ja köyhiltä?
- Anonyymi00011
SANNAPUHKASI KUPLA KIERTEEN VELASSA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?231195Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️591140- 82891
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)103854Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21757Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet225667Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k208662- 62658
- 106652
- 99592
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html270524Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.104508Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73471- 7469
- 39454
- 33439
- 47430
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42423Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9147395Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas20393