Johanna Tukiainen on seksikäs nainen
Johanna Tukiainen on seksikäs nainen
Anonyymi-ap
132763
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 132
Vanhimmat
Ruma harppu se on!
Sekopää on aloittaja tai pitäisikö hankkia silmälasit
Tai uudet aivot.
Johanna Tukiainen on kuuma tapaus monellakin tapaa.
Säälin että et saa laatunaista.
Kuka ihme kehuu LemuTuksua?
Mielisairas.
Se joka saa vaan omaa kämmentä.
Tuksu on hieno ihminen. Herkkä, avoin, herttainen ja rakastettava nainen. Ja tavattoman kauniskin. Monet miehet ovat kateellisia Veijolle.
Haahaahahaa.
Niin ovat ja siksi haukkuvat Johannaa.
Vain sokea eurokin juopon mielestä
Johanna Tukiainen ei kumarra ketään ja oman pään mukaan elää. Siitäkö jotkut ovat kateellisia.
Luultavasti aika harva, varsinkaan nainen, on kateellinen valtavan ylipainoiselle päihdeongelmaiselle. Vitsihän tuo heittosi kaiketi olikin, mutta joskus olisi kiva saada tietää, mistä Tukiaiselle voisi kukaan olla kateellinen.
Ei täällä palstalla tehdä mitään muuta kuin haukutaan, koska omas päässä iso ratas on pois oikealta puolelta ratasta.
Saa elää niinkuin huvittaa.
Ei tarvitse murehtia mistään
Oman pään mukaan elää, joo. Sen takia Veijo kustantaa Tuksulle ihan kaiken. Tuksu on avuton tapaus. Laivalla kun menee 'kaapattua' lastansa katsomaan niin pitää olla reppanalla saattaja mukana. Ei pärjää selvänä eikä varsinkaan pöhnäs.
Rakastaa työtänsä. Siis kun käy keikkailemassa 2×25 minuutin settejä 3-4 kertaa vuodessa. Joronjäljen keikkatallenteet kertoo paljon.
Ruma Tuksu on
Jos joku on terävä ja tasapainoinen, se on Tuksu.
´Hyökkäävätkö tasapainoiset ihmiset äkkiarvaamatta muiden kimppuun?
Lutkan kimppuun meni Tuksu. Miksi meni naiskentelee ystävän sulhasen kanssa, kun Tuksu nukahti sänkyynsä?
Onko vain Tuksulla itsellään vapaus naiskennella varattujen ja vieläpä ihan oikeasti aviossa olevien miesten kanssa? Kuten Udin?
Jotka makaa avioliitossa olevien miesten kanssa, ovat mielestäni kaikki lutkia ja ei yhtään mitään muuta.
Johanna Tukiainen on Jumalan lapsi.
Niin on.
Niinhän Johanne on tehnyt. Tapansa mukaan haluaa kieltää kaiken ja muka hänellä on tiettyjä erilaisia oikeuksia, kun on käynyt taivaassa ja helvetissä ja nimi on jossain kirjassa :)))) Tuksu heilasteli USAssa varatun miehen kanssa. Pitää ottaa se malka omasta silmästä pois, eikös tääkin ole jostain kirjasta??
On! Jumalan lapsi on
Valittu Johanna Tukiainen on! Jumala on valinnut Johanna Tukiaisen
Heeheehehhee.
Tietääkö joku, kenen kortsut löytyivät Tuksun huoneesta? Kuka nussi ketäkin ja missä järjestyksessä? Kuka on ollut ja on tällä hetkellä kihloissa kenenkäkin kanssa? Kertoisiko joku?
Pirauta Tuksulle ja kysy asiaa siltä.
Ei ainakaan Tuksun.
Siinäpä se onkin. Johanna kiistää kortsujen olevan hänen. Joonas panee paljaalla. Ja Veijo ei tarvitse jo ei kerran seiso kuten Johanna sanoo. Kihloissa ovat olleet kaikki keskenään vähintäänkin kerran, paitsi Veijo ilmeisesti ei ainakaan Minnan kanssa.
Tuksu ei tarvitse.
Onko porukkaa menossa lauantaina Joronjälkeen katsomaan Johannan Shoekeikkaa?
Menee juopot vanhat miehet tietenkin katsoo tota akkaa.
Monet miehet rakastavat Johanna Tukiaista.
Ketkä miehet rakastavat Lemuvaa Tuksua?
Viimeksi siellä oli monta nuorta "näätä"naista.
Onko samat naiset nyt myös menossa?
tiedätkö oikeasti yhtäkään?
Veijo ainakin rakastaa.
Oliko hyvä keikka?
Johanna Tukiainen on kaunis
kuin Iso-Britannian prinsessa
Veijo rakastaa Johanna Tukiaista.
Tuoksua? Älä naurata minua
Ei tukiainen pahalle tuoksu.
Vanhalle ja uudelle viinalle, pesemättömälle tukalle, harjaamattomille hampaille vaan.. ja hiukan hajuvettä ruiskittuna niin sillä mennään!
Oletko menettänyt hajuaistin?
Näätä eli mäntynäätä on näätäeläimiin kuuluva nisäkäslaji.
Kuuma on Johanna Tukiainen
Ruma on
Niin on todellakin. Näyttää vanhemmalta mitä oikeasti on.
Upeat munkit!
Hillomunkit ovat hyviä.
Tuksulle eivät pienimunaiset kumia käyttävät kelpaa. Siksi Veijo.
Onko sinulla jotain omia Veijo-fantasioita? Vai oletko mielestäsi verraton vitsinikkari?
Olen kyllä ihastunut Veijoon, ja tiedän monelle muullakin naisella olevan samanlaisia tunteita.
No miksipä et sitten ottaisi yhteyttä ja pelastaisi Veijoa väkivaltaiselta kahjolta? Olen satavarma, että olet kauniimpi. fiksumpi ja siistimpi kuin nykyinen Loviisan kauhu. Meistä jokainenhan on. Joten pane töpinäksi ja suo ihastuksellesi onnellisempi elämän loppusuora, varsinainen loppuhuipennus!
Ei kukaan muu saa Johannan lompakkoa ottaa.
Tietenkin
Kuuma on
Veijo on lompakkona Tuksulle.
Veijo ja Tuksu rakastavat toisiaan. Toivotaan heille rauhaa ja intohimoa. Ehkä sieltä vielä kuullaan vauva -uutisiakin.🥰
Lalli on kuuleman mukaan melkoinen kankimies! Paljaalla ilmeisesti aina pamputtaa??
Ei ruokita trolleja.
Johanna Tukiainen on kuningatar
Tosimiehet eivät Veijon tapaan käytä skordareita. Rojut vaan sisään ja munat pyyhitään verhoihin. Näin toiminee Veijokin.
Olisko noin kova ukko tosiaan?? Saattaa se olla kyllä. Kunnon alfa-uroksen habitus ainakin. Taitaa olla melkoinen sonni!
Kyllä Johanna on seksikäs.
Panisin.
Anne Pohtamo, Armi Aavikko ja Tuksu. Siinä Suomen kaikkien aikojen kauneimmat naiset.
Unohdit Ester Toivosen ja Armi Kuuselan.
Siinä kaksi naista jotka ovat luonnon kauniita, ei ole milään "tehoaineilla" pilattuja, eipä siihen aikaan ole ollutkaan mitään botokseja.
Todella aidosti kauniita ovat olleet.
Oliko niin, että Veijokin styylaili ennen Tuksua jonkun missin, muistaakseni Karita Tykän kanssa? Vai muistanko väärin?
Heh. Johanna on Veijon ensimmäinen ja ainut.
Taitaa olla toinen. Tuskin moisella ressukalla on montakaan häneen ihastunutta ollut. Eikä ole nytkään, sillä ihastus kohdistuu lompakkoon.
Joku urhea näätä oli käynyt Tuksun keikalla ja pistänyt keikkatunnelmia youtubeen. Siis miten jengi jaksoi kuunnella sitä epävireistä mouruamista koko illan??? Kuulosti ihan jonkun kiimaisen elukan vonkumiselta. Oliko Tuksulla se mikki liian lähellä kuonoa kun laulu kuulosti jotenkin "puuroutuneelta"?
Ylisellä arvosteltiin Tuksun tukkaa likaiseksi mutta miälestäNI tuollainen rasvainen liimaletti vain oli pikantti lisä Tuksun habituksessa johon kuului myäs hyvin avonainen rintamus joka paljasti onnin ja toivon -puolikkaat ja iso risti rintojen välissä täydensi kristilliseroottisen tyylin.
On, jos tykkää rumista haisevista ja järkyttävän ylipainoisista juopoista jotka eivät peseydy.
Ihme kirjoittelua täällä. Oikeasti Tuksu on Suomen seksikkäin nainen ja Veijo seksikkäin mies. Kertakaikkiaan ihana pari!❣
On Johannassa sitä jotakin.
Johanna Tukiaisen keikka hotelli Joronjäljessä taas sitä itseään.
Jepjep. Tuksu on nyt taas viime aikoina kehuskellut, että on 20 tai 25 vuotta tehnyt show-keikkaa. Ei vain se kokemus näy missään. Lauluääni on jo lähtökohtaisesti onneton. Tanssia ei osaa. Siispä evankelioidaan ja puhutaan itsestä. Tällä viikolla on vielä päiväkeikka Savossa. Missä?
Tuksu puolustautui että hän ei ole ammattilaulaja mutta jos hän on jo 20-25v. vetänyt ammatikseen show-keikkaa niin eikö siinä ajassa pitäis olla jo oppinut laulamaan ammattilaistasolla?
Seuraava keikka onvasta kuukauden päästä Suonenjoella, ei siis tällä viikolla. Tohelo taiteilija ilmoitti somessaan väärän kuukauden. Ehkä on juonut päänsä jo siihen kuntoon, ettei erota numeroiden 9 ja 10 merkityseroa?
On kerrottu, että Tuksulla on poikkeuksellisen tiukka ja Veijolla kookas. Miten mahtaa temput onnistua?
Järkyttävä esiintyminen hotelli Joronjäljessä. Äänimies pakeni, joko nauramaan tai itkemään. Isäntä Auvo piteli korvaansa kun Tuksu ”lauloi”. Voi myötähäpeää.. esitys Youtubessa.
Kuka menee läski Tukiaista katsomaan keikalle, aivan uskomatonta , täytyy olla kuulo-ja näkövammainen, ei muuten voi käsittää.
Loviisassa huhutaan, että Tuksu ja Veijo riitelevät jatkuvasti siitä, että Veijo käy vieraissa lähes päivittäin. On kuulemma lukuisia rakastajia.
Eipä taida kukaan nainen enää Johannan jälkeen Veijoa huolia edes Johannaa härnätäkseen?
Aikoinaan oli ihan nätti siskojensa tapaan.
Halutuin, kaunein, viisain, älykkäin, sivistynein, esiintymis kykyisin, ansaitsisi kaikki maailman kunnianosoitukset, äiti Theresan ainesta.
Tuolaisia on nää kaikki miesten rahoilla olevat ja elävät henkilöt 💩.
Suomen kannattaisi lähettää Tuksu kansainvälisiin kauneuskilpailuihin Suomea edustamaan. Todennäköisesti tulisi menestystä ja Suomen maine "elovena-kaunottarien" maana kasvaisi.
Nyt tämä ”kaunotar” kerjää netissä rahaa. Tilinnumero on esillä. Tarvii rahaa matkustaa tyttären luo ja ostaa hänelle tuliaisia. Lähettäkää rahaa äkkiä. Voi hyvänen aika. Pitäisikö olla joku rahankeräyslupa?
On nyt muuttamassa Stadiin, niin mihin ja
Kuka maksaa vuokran? No Loviisan vellukka tietty.
Tuksun kantsii pitää Veijosta kiinni. Tällä nimittäin on ottajia joka sormelle.
Ei huoli Veijoa enää kukaan.
Kyllä huolii, mutta Veijo ei halua. Muuta kuin Johanna Tukiaisen.
Haiseeko Tuksu kuselle,, ajattelin kun sillä roikkuu niitä läskiplareja mahan alla useampia, niin että koko pymptzykkä on niiden alla syvällä piilossa ja kusi kiertelee alas valuessaan niiden läskipoimujen kautta pönttöön, saattaa jokunen puro ohjautua jopa anuksenkin laitoja huuhdellen
Haisee !
Petivaatteet pitää heittää roskiin kun Tuksu käy kylässä ja istuu niiden päällä
Haisee!!! Tuoksun jälkeen joutuu kotia siivoamaan, kun tuoksuu pahalle.
Hällä on myös suhteellisen lyhyet käsivarret ja suhteelisen iso mahanröllykkä. Mitenkähän se pyllyn pyyhkiminen ylipäätään edes onnistuu noin isojen keskivartalon "toppausten" kanssa?
Veijo=Suomen seksikkäin mies
Lemutuoksu= Johanna
Lemutuoksu= Johanna
Tuksu, kun käy kylässä pitää petivaatteet heittää roskiin, jos istuu niiden päällä.
Jos joku Veijoon haksahtaa niin varautukoot siihen että myös elättipossu taustailee siellä hanakkana.
Siskoni alkoi seurustella erään miehen kanssa jonka ex muija oli hyvin samankaltainen kuin Tuksu. Juoppo, laiska, väkivaltainen pers.häiriöinen hörhö. Hällä oli myös uskonnollisia harhoja. Sisko lopetti suhteen kun mies ei saanut mitään kuria ex vaimoonsa eli exä saattoi pöllähtää kämpille yht äkkiä vaatimaan yösijaa, mesoamaan omista ongelmistaan ja tyhjentämään jääkaappia ja "lainaamaan" rahaa jne. Saattoi soittaa keskellä yötä kuskiksi jne. Siskoni häipyi kun hän tajusi, että mies edelleen antoi salassa rahaa exälleen.
Siskosi teki just oikein ja fiksusti, vaikka on ehkä sillä hetkellä ikävältä tuntunutkin, jos muuten oli mukava heppu. Ei tuollainen riippuvuus ja irti päästämisen vaikeus varmaan koskaan korjaannu, jos noin vahvana haittaa elämää. Vanhojen parisuhteiden ohella joillain äijillä on myös vaikeuksia irrottautua omasta äidistään. Eivät ne anoppivitsit ja -vihat ihan tyhjästä ole niin elinvoimaiseksi perinteeksi muodostuneet. Viime aikoina olen itse tolkuttanut yhdelle ystävälle, ettei hänen pidä suostua miehen painostuksesta huolimatta siihen, että anoppinsa muuttaisi heille asumaan nyt, kun ei vanhana enää pärjää yksinäisenä leskenä kotonaan. Tuksu muuten olisikin verraton miniä ja melkoinen ylläripylläri anopille, jos sellainen odottaisi kyläillessään pötyä pöytään ja siistiä huushollia tai edes sohvaa, johon voi istahtaa turvallisesti ilman pelkoa koirankikkareista.
Viisaita sanoja. Jos miehen äiti pyörii suhteessa miehen "ykkösvaimona" ja jalustallenostettuna niin tilanne ei siitä ikinä muutu. Eräs kollegani, nelikymppinen mies kertoi että hänellä on huono omatunto naisystävästään kun miehen äiti on niin iäkäs ja tarvitsee ekstrahuomiota. Miehen äiti oli 63 vuotias ja täysin terve! Äiti oli moittinut häntä että maailma on täynnä kaikenlaisia naisia mutta muista että sinulla on vain yksi äiti.
Luulen että kukatahansa joka Veijon kanssa lyö hynttyyt yhteen, huomaa pian olevansa sivusuhde omassa parisuhteessaan kun Veijon päätarkoitus tässä elämässä näemmä on hoivata ja rahoittaa tuota puliakkaa. Tuksu ei ole Veijon äiti mutta jotenkin tuo kuvio muistuttaa tottavie jotain sairasta äiti-poika-suhdetta. Täällä on paljon puhuttu että Veijo olisi hyvinkin seksuaalinen mutta Tuksu on valittanut että Veijo on täysin seksuaalisesti kyvytön... eihän "äitihahmon" kanssa kukaan seksiä pysty harrastamaan.
Veijo osaa tarvittaessa olla jämäkkä, ja saa kyllä Tuksun matkoihinsa. Jos en väärin muista, niin hänellä on sotilastaustaa. Olisiko peräti majuri sotilasarvoltaan.
Hei kaikki karismaattiset nallekarhut! Tuksu hakee itselleen miästä! Olethan kiltti, luotettava, sitoutumiskykyinen vain yhteen naiseen, taloudellisesti hyvintoimeentuleva, huumorintajuinen, ruuanlaittotaitoinen kristitty uskovainen jolla seurakuntayhteys... Sinua odottaa romanttinen, sosiaalinen, puhelias, huumorintajuinen eläinrääkk...ups. siis eläinrakas 48v. nainen.
Pari päivää ilmoituksen jälkeen Tuksu ilmoitti ilouutisen! Hän aloittaa "ozenbic" kuurin ja aikoo laihtua 20kg! Jotenkin voi aavistaa kuka sen Ozembicin maksaa koska Tuksu vuodatti ylistyslaulun Veijolle: "Woman needs a sugar dady. Veijon "hemmottelutaitoja" taas ylistetään. Veijon parhaita puolia on kuulemma että hän on rikas mutta niin ruma ja vailla karismaa että kukaan muu nainen ei huoli häntä joten Veijo ei pysty pettämään Tuksua partnerien puutteessa..."
Eli kristityllä naisella on tärkeä olla uskovaisen aviomiehen lisäksi myäs ruma ja luotettava "sugar daddy" reppana jota kyniä Esim. Jos miäs ei suostukkaan tuomaan 3L aamuviinitonkkaa siihen yäpöydälle (very dangerous!) Vaan yrittää manata viinapirua pois morsiostaan tai jos miäs kolmikäsinkuristaa tai vaatii että sunnuntaina pitää herätä aamukirkkoon vesiselvänä. Tai jos miäs antaa rahaa mialummin lähetystyöhön ja kirkon ruoka-apuun puutteessaoleville kuin morsiamen prinsessakolttuihin.
No nyt on asia selvä, myös ei-näädille😅. Hyvä kirjoitus ja analyysi, kiitos tästä😊
Iso perse.kanan aivot.
Johannalla on 2 buukattua keikkaa.
23.10. ja 24.10.
Missä nuo shoekeikat on?
Ihmettelen että mikä ajaa ihmiset lukemaan näitä tekstejä, aloituksia ja miksi niissä on yleensä erittäin monta lukenut.
113 kommenttia ja 565 lukukertaa.
Saat ihan vapaasti ihmetellä😂
Keikkaa ja muuttoa uuteen kämppään pukkaa. Toivottavasti Pallero ehtii häärätä myös muuttoapuna, ettei mene taas mymanin hoidettavaksi koko homma.
Tuksu lähetti jo v'ttuiluviestinkin tuleville naapureilleen että saisko hän nyt tällä kertaa elää rauhassa ihmisarvoista elämäänsä vai vainoavatko uudetkin naapurit häntä vain sen takia että hänellä on raamattu yöpöydällä ja että hän hengittää. Saako edes kävellä asunnossa ilman että naapurit pistää ilkeitä heippalappuja ja tekee valituksia?
Lisäksi hän vaatii tiukkasanaisesti Päivi nimiseltä valvovalta eläinlääkäriltä 6000€ Päivin varastamista koirista jotka Päivi on oletetusti myynyt eteenpäin. Öh...eikös Tuksu syyttänyt asiasta sitä Joonasta siinä Jetro-showssa ja vaatinut Joonasta maksamaan Tuksulle 6000€ niistä koirista? Joonas kielsi tehneensä mitään elsua ja ohjeisti tuksua että jos edes viitsisit edes vähän huolehtia niistä elukoista niin tällaista ei tapahtuisi.
Tuksun mielestä suurin syy siihen että häneltä viedään eläimet kämpät ja lapsi ja poikaystävä ja kaikki, johtuu siitä että hän on kristitty ja eletään lopunaikoja...pahuus lisääntyy ja perheenjäsenetkin kääntyvät toisiaan vastaan (Marja-muori, joka antoi törrrkeän valheellisen todistuksen lapsikaappausoikeudenkäynnissä ja veli joka soitti poliisit kun Tuksu vähän vain hipaisi muoria)
Tuksu haluaa uuteen asuntoonsa imelän, kiiltävällä pinkillä polyesterillä kuorrutetun pylväs/katossängyn koska hän on prinsessa ja prinsessoille kuuluu sellainen! Kuvan pinkki polyesteri-överi näyttäisi kuuluvan lapselle mutta eiköhän se pituussuunnassa riitä Tuksulle. Sulhaset joutuu tosin nukkuun polvet koukussa. Sängyn painorajoitus voi tuoda ongelmia ja pylväät voi kaatuilla jos Tuksu saa jonkun vakavaraisen ei-jumalaa pilkkaavan nallekarhun sinne kanssaan jörnimään. Onneksi Velli on kätevä käsistään pystyttään sen hirvityksen....
Tuksu on rappio-tiktokkaajien "esiäiti". On jengiä jotka on seuranneet Tuksu-saagaa jo yli 20 vuotta. Jo ennen yhtäkään rappiolivettäjää. Tuksu teki ja tekee aivan samaa mitä nämä nuorenpolven hörhöt. Tappelee taksikuskien kanssa, varastaa, pettää, valehtelee, tuhoaa kämppiä, pahoinpitelee ja ei ymmärrä miksi kaikki "vainoavat" häntä. Tuksussa ylimääräisenä mausteena on uskonnolliset harhat ja tekopyhyys ja prinsessafantasiat.
Nämä ns. "näädät"on vähän varttuneempaa sukupolvea. He "koukkuuntuivat" tuksusta jo nuorina. Ei sellaista 40+ näätää kiehdo millään tavalla seurata jonkun nuoren parikymppisen mimmin rappio-liveä. Tulee vain pahaolo nuoren naisen puolesta ja toivoo että joku ottais koppia hänestä ja että hän löytäisi toisen suunnan elämälleen. Arvostaisi itseään eikä tuhoaisi itseään ja elämäänsä.
Se mitä olen näitä seurannut niin he ovat henkisesti 5-vuotiaan tasolla. He ovat holtittomia ja älyllisesti jälkeenjääneitä, kuin elukoita. He ei sovellu itsenäiseen asumiseen. Entisinä aikoina he olisivat todennäköisesti päätyneet johonkin laitokseen tai apukouluun ja sieltä johonkin alemman tason suorittaviin töihin, missä älyä ei tarvita lainkaan.
Veijo on Tuksun kanssa vain silloin, kun kerkeää muilta naisilta, jotka janoavat häntä.
'Suomen älyttömin julkkis'-kisaa käydään ihan turhaan, mutta seuraavista sijoista toki voidaa taistella vaikka toinen juontajista taitaa olla musta hevonen.
Tuksu ja Veijo ovat Suomen seksikkäimmät nainen ja mies. Siksi sopivat loistavasti yhteen. Rakkautta heille!❣
Mutta kun Johanna edelleen etsii uutta kupattavaa.
Kun näin aloituksen otsikon - laatta lähti VOIMALLA liikenteeseen olohuoneen vastakkaiseen seinään niin että mäjähti!
Hyi oksennus sentään.....
Ikävää!
Onko Veijo löytänyt uuden naisen? Toisessa ketjussa hänellä kerrotaan olevan kookas työkalu, ja ilmeisen taitava rakastaja muutenkin.
Veijo on menetetty tapaus.
Veijo ei koskaan jätä Tuksua ja se on totuus tässä asiassa.
Ja Johanna ei löydä uutta miestä vaikka kuinka hakee.
Juudaksen ehkä sa n*ussimaan jos/kun pääsee Kirkkaisiin Valoihin?
Jokainen nainen saa vertaisensa miehen ja sehän on totuus. Jos on miestä kohtaan kovat vaatimukset, se on sitten tietenkin aivan eri asia.
Mutta miksi Veijo haluaa Tuksun? Hänellähän olisi ottajia vaikka kuinka.