Minja paasaa työttömyydestä

nuoret kun ei koulussa opi yhtään mitään se on todellisuus, töitää tekemään oppii duunissa, eikä koulussa ja koulusta tulee vaan tyhmiä upi assareita valehtelemaan - kuin kanat orrella.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi Minja ei itse mene töihin. Loisii ja ulisee vaan eläen muiden siivellä. Mitä hyötyä on elättää tuollaisia ulisijoita?

Äänestä

Minjan puheet kruunaa aina kun näkee vihervasemmistolaisen täyteen tatuoidun,hurjan monivärisen ,nenä ja korvarenkailla.,lävistyksillä jne.jne. varustetun omituisen ihmislajin edustajan.

Siinä se vasemmistolaisuus tiivistettynä ja eipä ehkä kaikkia työnantajia kovasti houkuttele variksenpelättimien ottaminen työntekijäksi??

Toisaalta onhan se oiva keino luovia tukien varassa jos on itsensä saattanut omituiseen kuosiin ;))

Äänestä
  • Respassa sopiva firman mainosnukke.

    Äänestä

Onpa kumma. Parhaimmat ovat oppineet muistamaan jopa 600 eri sukupuolta ominaisuuksineen, muistaakseni sateenkaaren värit oikeassa järjestyksessä ja osaa kertoa George Fflyodin koko elämäntarinan, mutta ei silti löydä töitä.
Kenties tarvitaan työharjoittelua Elokapinan kanssa teiden tukkimisessa ja rakennusten tärvelemisessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

nuoret kun ei koulussa opi yhtään mitään se on todellisuus, töitää tekemään oppii duunissa, eikä koulussa ja koulusta tulee vaan tyhmiä upi assareita valehtelemaan - kuin kanat orrella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu