joka on kerran käynyt hoivakodissa, kuinka vanhukset pakotetaan ottamaan rauhoittavia lääkkeitä. Sanoi nähneensä sen ihan itse.
Olen kuullut tuttavalta
Anonyymi-ap
855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Totta on. Veljeni hoitokodissa. Nyt työnnetään jo 3 psyykelääkettä.
Olen kuullut tuttavani kuulleen että vanhukset pakotetaan syömään Obamoxia tunnin välein etteivät häiritsisi hoitajia vaatimuksillaan.
Psyykelääkkeet eivät auta kipuihin eikä niitä ole edes tarkoitettu siihen käyttöön.
Olen kuullut että rahoittavat lääkkeet olisi parempi antaa näille tänne kirjoittaneille
-80 luvulla menin katsomaan mummiani vanhainkotiin(silloin vielä niitä oli)Mummin puhe oli puuromaista,kieli sönkläsi suussa...kysyin hoitajalta mitä tämä oikein tarkoittaa?Hän sanoi: "mummosi oli rauhaton,mutta sai vahingossa vähän liikaa lääkettä."Joten kaikki on mahdollista myös näin 2026 ja vielä enemmän.
Olen ihan itse kuullut tuttavani kertoneen että hänen serkkunsa oli kuullut siitä, kuinka vanhuksille syötetään kaikenmaailman mömmöjä että he kuolisivat äkkiä pois.
Aloittaja on trolli, ja kaiken lisäksi yksi huonoimmista sellaisista.
Älkää lähtekö trollia ruokkimaan.
Olen kuullut että trolleille syötetään rauhoittavia että olisivat hiljaa. Hävytöntä menoa !!!