pancho villan lounas

Huhhuh mikä avaus!
Luokatonta ja mautonta ruokaa, lounaalla ei edes kastiketta einespihveille.
Ei jatkoon, ostan mielummin kannannahkapyörykät eurolla s-marketista.
18760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

ei se ollut pihvi vaan kintas .

Äänestä

hinta on ainakin korkeampi kuin yhdessäkään muussa lounaspaikassa, mutta ei todellakaan vastinetta rahoille. Noin kehnoa salaattia ei ole ollut sitten pula-ajan

Äänestä
  • :D aikuiset ihmiset vinkuu tarttooko siä käydä jos ei kerran tykkää? Jos ei vauvasuu tykkää niin pitää turpansa kiinni niinku muutkin.

    3Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    :D aikuiset ihmiset vinkuu tarttooko siä käydä jos ei kerran tykkää? Jos ei vauvasuu tykkää niin pitää turpansa kiinni niinku muutkin.

    jep, lounaspaikkoja löytyy kyllä.

    Äänestä

En lounaasta tiedä, mutta listalta tilattu ruoka oli hyvää ja samaa kuin muissa Panchoissakin. Toki odotusaika oli pitkä kun ravintola ihan täynnä ja porukka odottaa jonossa pöytää.

Äänestä

Mielensä pahoittajat liikkeellä

3Äänestä

Aikoinaan muissa kaupungeissa panchon lounas on ollut maittavaa tex-mexiä tai mitä nyt onkaan, nyt oli todella köyhän oloinen, ei todellakaan tule käytyä enää toistamiseen.
Hampurilaisten hintoja kun katsoi niin juon olueni mielummin kotona ja haen paljon paremman hampurilaisen jostain grillitä, samalla säästyy kymppi

Äänestä
  • Vai että grilliltä hampurilaisen,, piirakoita ne on, Rollsista saa hyviä hampurilaisia

    Äänestä

Tämä on oikeasti kauhajokisten kateellisten ulinaa. Sapuska oli juuri sitä mitä pitikin, ja palvelu kohteliasta.

Pistäkää vielä joku kunnon annoshaaste: nimi seinälle ja ruoka ilmaiseksi, jos vetää koko annoksen. Veikkaan, että ruokahaasteita tekevät somettajatkin tulisivat kokeilemaan, ja samalla paikalle tulisi käytännössä ilmaista somemainontaa.

Tällainen paikka on pelkästään positiivinen juttu kaupungille.

T. nimimerkki: lihoitin itseni aikoinani +30 kg tilaamalla näitä Woltista.

2Äänestä

Tuli kanssa käytyä kokeilemassa lounasta. Yhdyn edelliseen kommentiin siitä että palvelu oli hyvää, siitä ei voi valittaa. Lounaan ongelma Kauhajoella on vain se että täällä on niin paljon hyviä lounaspaikkoja joissa on erittäin hyvä ja runsas bufee niin kilpailu täällä on erittäin vaikeaa. Täytyy huomioida myös että ruokailijat eivät paikkakunnalla lisäänny vaan ne vain jakautuu. Sitten jos tarjoat keskinkertaisen lounaan niin moni käy vain kerran. En sanoisi ettenkö kävisi toistamiseen mutta eineslounaalla on vain todella vaikea kilpailla muita vastaan. Eihän Panchon ykköspointti varmasti olekkaan tuo lounasbuffa vaan listan tuotteet. Niitä ei voi vielä kommentoida ennenkuin on käynyt testaamassa. Mutta ei nyt heti dumata paikkaa, hyvähän se on että joku täällä takahikiässä viitsii yrittää.

3Äänestä

On kyllä yksi surkeampi paikka ja se on rolls...täysin yli hintaiset hampparit

Äänestä

ne jotka kerran tuola käyneet, eivät kuulemma toiste aio enää mennä. Ikävää sinänsä, joskus pv oli ihan hyvä hinta-laatu-suhteeltaan.

Äänestä

Kateelliset mielensä pahoittajat täällä itkee ja valittaa

4Äänestä

pancho on ikipannassa koska olivat ensimmäisten joukossa jotka ottivat käyttöön koronapassipakon ravintoloissaan.
nyt jo viimeisimmätkin idiootit ovat saaneet lukea ylen ja iltalehtien palstoilta että koko koronapassi oli täysin hyödytön ja sillä ainoastaan testattiin miten tottelevaista on lammaskansa...ja olihan ne

6Äänestä

Kauhajoella asuu niin mettäväkiä, etteivät ymmärrä ruuasta. Kauhajoella keitellään van pernoja ja soossia kaadetaan pääl. Nyt kun on tullu ison kaupunkin ravinteli pitäjään niin ollaan ihmeessään miten tälläästä syörää...

3Äänestä
  • Juu ei viiskytä vuotta pernaa ja läskiä syöny ymmärrä miten tuollaasta moskaa syörähän.

    2Äänestä

Nämä kaukalobuffetit tuntuvat lisääntyvän koko ajan. Vältän itse niitä, koska en ole koskaan lounaalla ennen yhtä. Ruoat tuodaan (sian) kaukaloihin klo 11:00 ja jo tunnin jälkeen kaikenmaailman possut on yskinyt ja aivastellut kaukalot täyteen basilleja, ja kaikki ottimet on iljettävän tahmaisia. No miten ruoille käy kun niitä pidetään kaukaloissa tunti.. kaksi ..jopa kolme tuntia. Ruoat nahistuu väkisin. Ja sitte viä pari sanaa pöytien siisteydestä. Ravintolat yleensä toivoo, että asiakas vie lautaset ja sosimet itse niille osoitettuihin paikkoihin, ja tosi harvinaista on se, jos joku puhdistaisi pöydän jokaisen ruokailijan jälkeen.

Jos yo. juttuni herättää kiinnostusta, voi buffet ravintolat kehittää toimintaansa. Jotkut kiinalaiset ravintola buffetit on hoitaneet asiansa hyvin.

4Äänestä
  • Puhut asiaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huhhuh mikä avaus!
Luokatonta ja mautonta ruokaa, lounaalla ei edes kastiketta einespihveille.
Ei jatkoon, ostan mielummin kannannahkapyörykät eurolla s-marketista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu