Tänään illan A-studiossa keskustellaan hallituksen velkajarrusta. Paikalle ei ole kutsuttu Perussuomalaisten edustajaa. Se on sitä Ylen mediapelia. No pakko antaa muutama tähti, sillä onhan Jani Mäkelä usein ollut keskustelussa mukana.
Nyt siellä on demari ja vihreä. Tämä demarihan on oikein tuomittu rattijuoppo. Miettikääpä sitä.
Ja vaalit ne lähestyy nimittäin nyt Hjallis Harkimo irtautui velkajarrusta. Tässä nähdään millainen mies onkin. Vastuuta pakoileva populisti sanoisin.
Nyt siellä on demari ja vihreä. Tämä demarihan on oikein tuomittu rattijuoppo. Miettikääpä sitä.
Ja vaalit ne lähestyy nimittäin nyt Hjallis Harkimo irtautui velkajarrusta. Tässä nähdään millainen mies onkin. Vastuuta pakoileva populisti sanoisin.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ehkä kukaan persuista ei uskaltanut lähteä julkisesti nolaamaan itseään.
Bergbom on jo kuten keskikalja töpännyt, eikä niiden annettu mennä enään.
Kaikki häpeää.
Sastamalasta on vähäleukaisen hyvä selitellä miten hallitus tuhlaa kansainvälisiin 1,8 miljardia joka vuosi.
Halltusvastuussa olevat persut rahoittavat haittamaahanmuuttoa korjaan Kela-asiantuntijoiden maahanmuuttoa yhteensä hulppeat 7,2 miljardia.
Montakohan keskikaljaa tällä saisi se hämmästyttää pussikaljoittelijoita.
Diesel on halpaa vain 3 euron litra.
Mitään säästökohteita persut eivät ole kyeneet löytämään tuosta 7,2 miljardin summasta?
Puolueet saa myös itse päättää lähettääkö ketään
A-Studioon.
Persuilla on eniten rikostuomioita ja eniten väkivallasta.
Persulla kun loppuu järki se ottaa väkivallan jatkeeksi.
Miten sellainen loppua mitä ei ole koskaan ollutkaan?
Hjallis käräytti Orpon 👍. Orpoa voi odottaa syyte korruptiosta.
"Todella moni suomalainen on lopettanut tv-uutisten ja A-studion katsomisen, kun niin monilta on mennyt luotto noihin tietolähteisiin."
https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?256867
Pölhöoikeistomedia.
Vain umpitollo lukee ja uskoo ''Tampereen Sanomia''
Äärioikeistolaista skeidaa !!!
TampereenSanomat.fi on julkaissut äärioikeistoon liittyviä mielipiteitä ja artikkeleita, joissa on muun muassa käsitelty itsenäisyyspäivän 612-soihtukulkueen taustoja.
Laajemmin Tampereen ja Pirkanmaan alueen äärioikeistoliikehdintä on ollut runsaasti esillä uutisissa ajankohtaisten ilmiöiden vuoksi:
-Poliisin huoli nuorten radikalisoitumisesta
-Sisä-Suomen poliisi antoi syyskuussa 2026 vakavan varoituksen äärioikeistolaisen ajattelun leviämisestä nuorten keskuudessa Pirkanmaalla.
Poliisin mukaan ideologia leviää erityisesti verkossa ja on johtanut myös rasistisiin tai ideologisesti motivoituneisiin väkivaltarikoksiin.
Urheilun kannattajaryhmät: Syyskuussa 2026 poliisi ilmaisi erityisen huolensa siitä, että äärioikeistolainen ideologia on löytänyt tiensä Tapparan epäviralliseen Tre Youth 25 -kannattajaryhmään, jonka nuorimmat jäsenet ovat olleet vasta 12-vuotiaita.
Vappumarssin väkivaltaisuudet: Tampereen keskustassa vappuna 2026 järjestetty Sinimustan liikkeen kulkue johti useisiin pahoinpitelyihin ja kiinniottoihin, kun äärioikeistolaiset marssijat ja vastamielenosoittajat ottivat yhteen.
Hämäläisetkin heräävät .....
https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art-2000012276930.html
Vasemmistolainen valtamedia on. Sinkkunaiset on naisittaneet Vasemmistoliiton ja Vihreät.
Siellähän on Kansan uutisten vanha juttu julkaistu, onko tuokin äärioikeistolaista?
https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?256960
pitää saada sopimikseen allekirjoitukset , ei se muuten ole pätevä
Persuja ei kutsuttu koska haluttiin välttää öyhöttäminen.
Ennen minua on jonossa Tynkkynen ja Wigelius, eivätkä he päästä ketään tilalleen.
Mihin niitä persuja lähetyksessä tarvittaisiin ? Kyllä kokoomus hoitaa heidän puolestaan puhumisen.
Kolmikko puhuu ihan asiaa....joten PS ei ole edustettuna.
https://areena.yle.fi/1-3229465