Kuka sanoisi presidentillemme

Että venäläisiä ei saa ärsyttää sillä he ovat kosto haluista kansaa.
16<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sinä? Suomessa se olisi peräti mahdollistakin.

Kuka sanoisi Putinille että sota pitää lopettaa?

Äänestä
  • Putinia on pyydetty lopettamaan sota monta kertaa.
    Stubbille ei ole sanonut kukaan että venäjää ei saa ärsyttää.
    Minun sana ei painaisi mitään.

    2Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Putinia on pyydetty lopettamaan sota monta kertaa.
    Stubbille ei ole sanonut kukaan että venäjää ei saa ärsyttää.
    Minun sana ei painaisi mitään.

    Ja siksi uusi YYA? Sitäkö taas haet?

    Äänestä

Stubb voi kuolla myrkytykseen?

Äänestä
  • Stubb leipoo hampaitaan. Onkohan Stubbilla tekarit?

    Äänestä

Annetaan vaan päällikön sekoilla, omalla vastuulla.

1Äänestä
  • Mutta kostonhimoinen vanha vainooja panee ne sekoilut muistiin.

    Äänestä

poliittinen aasi on persdenttinä ja säälittävästi edistää bi homoilua lisksi.. Se on dementoitunut koulukiusaaja !!
Ei ole vielä pakkasia, mutta sähköm hinta on jo karannut !
Kiskonta on kovaaa sähkö ja sähkön siirto.
Lisksi kun politikkomme myi halvan sähkön ulkomaisille data keskuksille, niin vähitellen sähkö nousee liian kaliiksi tavallisille ihmsille.
Suomi on vakavassa energia kriisissä.
Ja sote hoitamatta kun rahaa on viety globalistien sotaan ukrainaan.
Samaan aikaan oma maa makaa rähmällää korruptiossa..
Vain ahne kiskonta on se idea...

2Äänestä
  • Menit nyt vuodatuksessasi aloitteesta sivuraiteelle.

    Äänestä

Jaaha, taitaa olla taas pietariin trollit löytäneet uuden suomalaisia jakavan teeman.

Äänestä
  • Jos aloitusta tarkoitat niin voin sanoa että olen armeijan käynyt, ex rauhanturvaaja ja koko elämäni työtä tehnyt . Nykyisin eläkkeellä.

    1Äänestä

Jos hälle nyt vaikka heilahti tuosta kaikesta fatwa, niin mehän saatamme saada täysjärkisen pressan sen jälkeen.

1Äänestä

Häneltä puuttuu itsesuojeluvaisto.

Äänestä

Ei kai itsenäisen maan presidentin tarvi pokkuroida Venäjää, mitä se hyödyttää, ei ennenkään ole hyödyttänyt. Luuletko ettei Venäjä tekisi mitään Suomelle, joa se olisi ollut kiltisti liittymättä NATOon ja olisi ollut puolueeton ja hiljaa Venäjän hyökätessä Ukrainaan..,pitäisi olla melko naiivi, jos tuollaista olisi kuvitellut, Venäjä olisi pitänyt Suomea helppona kohteena valtaukselle. Ei ne Venäjällä aiemminkaan ole antaneet Suomen olla rauhassa, ei edes v.1939, kun Neuvostoliitto hyökkäsi ilman mitään syytä Suomeen silloin kuuluneeseen Karjalaan Stalin käskystä, jos ei olisi puolustauduttu, Suomi olisi vallattu ja alistettu Venäjän vallan alle, paljon suomalaisia tapettu ja viety työlleireille jonnekin Siperiaan jne...

Äänestä
  • Oli virhe lyödä välit poikki Venäjän kanssa. Olis me voitu olla NATOn kumppaneita silti ja hävittäjät olisi voitu ostaa ruotsista.
    Nyt ollaan vihollisia ja se voi tulla kalliiksi Suomelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Oli virhe lyödä välit poikki Venäjän kanssa. Olis me voitu olla NATOn kumppaneita silti ja hävittäjät olisi voitu ostaa ruotsista.
    Nyt ollaan vihollisia ja se voi tulla kalliiksi Suomelle.

    Miks pitäis olla väleissä maan kans, joka on hyökännyt toiseen naapurimaahansa. Olisko pitänyt tumput suorina seurata vierestä Putinin tekemisiä Ukrainassa vai???
    Ei ne välit ollut aiemminkaan hääppöset, koko ajan oltu varpaillaan suhteessa Venäjän kans.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että venäläisiä ei saa ärsyttää sillä he ovat kosto haluista kansaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu