Miksi Suomi ei ole turva-aitaa vetänyt Pohjoiseen Suomeen kun sieltä ne ilmoituksen mukaan hyökkää Suomeen seuravan kerran, joka lienee pian?
Putinin halu on hyökätä juurikin Suomeen.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1924fff2-ca50-4efb-9464-b71dd3d21ee4
Putinin halu on hyökätä juurikin Suomeen.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1924fff2-ca50-4efb-9464-b71dd3d21ee4
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tuom.15:15-16 Ja hän huomasi tuoreen aasinleukaluun, ojensi kätensä, otti sen ja löi sillä kuoliaaksi tuhat miestä. "Ja Simson sanoi: "Aasinleukaluulla minä löin heitä läjään, löin kahteen, aasinleukaluulla löin heitä tuhannen miestä.
putinin kartta on huijausta ,että etelä ja pohjoinen vallattaisiin miksi kapein kohta jäisi paitsioon.
Kannattaa piirtää ympyränkaaria Venäjän alueille.
Poliisi sanoi kun pysäytti puhallusratsiassa että käännä karttaa länsi pohjoiseen. Siitä tietää mistä Venäjä hyökkää, mihinkään suolle ne ei aio jäädä telaketjuineen kuopimaan. Näin siis 80-luvulla. Niillä on nykytiedon mukaan kolme kiilaa ja ydinasetta käytetään Lapissa, joko Suomen, Ruotsin tai Norjan.
Ei Suomen tarvitse vartioida rajojaan, voidaan olla aivan huoletta kun ei siellä ole terroristeja, jotka tulisivat rajan yli mellastamaan ja me emme huomaisi kuin tuntien kuluttua että mitä täällä oikein tapahtuu.
Venäläiset tulee moottoripyörillä, niin sen kyllä kuulee äänestä milloin niillä on mopomiitti täällä.
Millä polttoaineella??Taitavat joutua ensin työntämään ne Suomen puolelle tankkaamista varten ja jos niiden pyörien laatu on mitä ennenkin ollut niin käyntiin saamiseen taitaa mennä joku tovi.
Taas tätä hulluntalaisten rysällä pelottelua.🥺
et tiedä kuka siinä puhui- siis älä johdata sanojasi vikaan,
Tavallaan, jos se "aita" pysäyttää armeijan, niin siitä vaan.
Koko maailmaan aita sinne ja tänne, niin homma on hoidettu.
Aita pysäyttää--- joopa joo.
https://www.youtube.com/watch?v=g70-p7X3fhs
minkä takia
Luulisi että panssarivaunulla saa ajettua aidan kasaan ja sitten etel-pohjoissuunnassa ajaa panssarivaunulla aitaa alas heti yhdellä kerralla vaikka 30km kerralla.
Hallitus ja Puolustusvoimat eivät taida uskoa Tukholman profetiaa?Eikä mikään aita estä sotilaallista hyökkäystä. Ohjukset tietääkseni lentävät aidan yli ihan kevyesti.
Aitaa rakennetaan laittoman maahantulon estämiseksi. Sen takia, ettei rajan yli vain marssita.
"Hallitus ja Puolustusvoimat eivät taida uskoa Tukholman profetiaa?"
Onneksi ei. Olisi toivottavaa, että meitä johdetaan järkiperäisesti, eikä uskonnollisiin houreisiin nojautuen.
Turva-aita ei pidättele vihollista. Se on mamuja varten tehty.
Venäjä hyökkää Itä-Suomeen kaakon suunnalla. Tuskin vaan Lappiin tai Kainuuseen.
Oulun korkeudelta voi lyödä Suomen poikki.
niinkö? Eikös ne kerran yrittänyt- ja takkiin tuli.
"Venäjä hyökkää Itä-Suomeen kaakon suunnalla. Tuskin vaan Lappiin tai Kainuuseen."
Minkä hyökkäyksen torjuntaa luulet NATO-joukkojen pohjoisessa harjoittelevan? Tuskin ne Islannin hyökkäyksen varakke treenaavat.
Ihanko eräs kristitty kertoi...
Jarmohan se on.
https://www.youtube.com/watch?v=DEQgIcFn1gM
Jarmo rules ok.
Persut siel ottamas vastaan?
Pelon lietsominen ja pelko on Saatanasta. Ja sitä energiaahan tämän palstan aktiivisilla jäsenillä näyttää riittävän?
Toivottavasti putin tuhoaa oulun.
Valtaa sen. RUUAN hinta nousee niin että päiväpalkalla saanee päivän ruokansa ja kaikkihan ei töitä te, joten nälkää tulee olemaan monilla. Siihen viittaa Tukholman profetiassa ja ilmestyskirjassa lukeva ilmoitus.
näin se on.