Perussuomalaisten tittelillä ?
Vastatkaa hitossa,jos tiedätte paremmin.
Muuten alan epäillä omaa järkeäni...
Vastatkaa hitossa,jos tiedätte paremmin.
Muuten alan epäillä omaa järkeäni...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
eikä missään tapauksessa ole puolueen jäsen. Hän ei voi käyttää entisen puolueensa nimeä eikä titteliä.
Eronnut voi hakea tietysti puolueen jäsenyyttä uudelleen. Eriasia on, hyväksytäänkö eronnut uudelleen jäseneksi ja luotetaanko häneen enää sen jälkeen.
Loikkarin leima ei lähde kulumallakaan.Ja vaikka siitä ei puhuttaisikaan ääneen, loikkaria kytätään ja hänen tekemisiään seurataan suurennuslasilla.
On muistettava että kerran eronnut on kavereiden silmissä rintamakarkuri, eikä nauti luottamusta paluunsa jälkeen.
tässä esillä mutta pitäisi olla itsestään selvää ettei voi olla sellaisen puolueen nimikkeellä josta on kerran eronnut
K
kun saman herran eroasiaa itketään jo toisen puolueen keskustelussakin.
Voi saakeli, mikä diiva!
Ruikutuksesta on tehtävä loppu.
Hame läksiäislahjaksi ja Hyvästi.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000449&posting=22000000009700859
Ei voi.
Jos eroat vaimostasi, et ole sen jälkeen hänen aviomiehensä.
Et voi käyttää titteliä "Ainon aviomies" jos olet Ainosta eronnut.
Perussuomalaisten titteliä
voi käyttää vain perussuomalaisiin kuuluva, ei esim. Kepu tai demari tai joku muu ulkopuolinen.
Kumma kun et kysynyt, voiko kokoomuslainen johtaa kommusisteja?
Vastaan, ei voi. Eronneet ovat ulkopuolisia eronsa jälkeen, idiootti.
että kommunistit johtivat kokoomusta. Kun kommunistikoira haukahti, kokoomushäntä heilahti.
Jossa piirin puheenjohtaja,joka on puolueesta eronnut on aikonut jatkaa sekä valtuustossa,että piirin puheenjohtajana!
joka aikoo muka jatkaa Perussuomalaisena erostaan huolimatta. Linkittäkää jotka osaatte sen kuva kaiken kansan nähtäville ja aloittakaan uutena keskusteluna, ettei heti veri alas.
Vai aikoo jatkaa! Ei moista ole ennen kuultu. Käykö tyyppi täysillä?
Naurunalaiseksi teki kyllä itsensä entinen piirin puh.johtaja.
(Anteeksi se idiootiksi nimittely)
kun tietää.