Ainakin jos sisällöstä voi mitään päätellä:
https://magneettimedia.com/
"Vapauden liitto tunnustaa maailman olevan moninapainen ja kannattaa maamme lähestymistä globaalin idän poliittisia instituutioita."
Hoono soomi tuskin auttaa Venäjän asian hakkaamista Suomen katajaisen kansan päihin. Eipä tosin auta mikään muukaan.
https://magneettimedia.com/
"Vapauden liitto tunnustaa maailman olevan moninapainen ja kannattaa maamme lähestymistä globaalin idän poliittisia instituutioita."
Hoono soomi tuskin auttaa Venäjän asian hakkaamista Suomen katajaisen kansan päihin. Eipä tosin auta mikään muukaan.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Magneettimedia hylkii.
Yksi tapa myydä itää on jo pitkään ollut tehdä se lännen kautta. Eikös tuo Kärkkäinenkin ollut olevinaan kova USA-fani ja äärikapitalisti, ja tietystihän hänen Magneettimedian juttunsa olivat natsien jorinoita 1930-luvulta ja muita höpinöitä juutalaisten maaimanvallasta.
Ja nyt sitten... eipä siellä paljon palestiinalaisten oikeuksia puolusteta, mutta Venäjän sanomaa levitetään.
En minä tiedä, pitäisikö tuollaisille itkeä vai nauraa.
Ainoa jotenkin järkevä ja normaali hahmo noiden ylipainoisten Kyöstien ja muiden ruuvipäiden seassa on Varustelekan Valtteri. Ihan sen takia olen valmis ostamaan siitä kaupasta jopa sellaista, jota en välttämättä tarvitse.
Kun valtaa käytetään lakeja kunnioittaen, avoimesti ja yhteisen edun nimissä, kyseessä on hyvä valta. Jos valtaa käytetään oman aseman tukemiseen, kontrolliin ja muiden alistamiseen, puhutaan pahasta vallasta.
Mitenkä se nyt menee?
EU:ssa vallanhimo näkyy haluna rakentaa sääntelyimperiumia ja tuhota kansallisvaltiot. Laajentumista ajetaan tilanteessa, jossa unioni kärsii jo nyt demokratiavajeesta. Valtaa pitää suorilla vaaleilla valitsematon EU-komissio.
Suomen tasavallan presidentti Alexander Stubb on oppikirjaesimerkki poliitikosta, jonka kohdalla globaali vallantavoittelu jättää kansallisen edun taka-alalle. Pyrkimys suurvaltajohtajien seuraan ja suosioon näkyy ylenpalttisena mielistelynä ja tuuliviirimäisenä mielipiteitä laukovana automaattina aina tilanteen mukaan.
Stubb on vienyt Suomea syvemmälle suurvaltapolitiikan syövereihin ja logiikkaan, vaikka rationaalinen realismi puoltaisi pragmaattisempaa ja kansallista etua suosivaa linjaa. Suuruudenhulluudesta ja
vallanhimosta kertovat Stubbin lanseeraama käsite ”arvopohjainen realismi” sekä teos Uusi maailmanjärjestys.
Kun pienen maan mitätön presidentti lisäksi asemoi itsensä YK:n uudistusten pääarkkitehdiksi, on syytä olla huolissaan. Ei hakemallakaan löydy yhtään asiaa, jonka Stubb olisi tehnyt Suomen kansalaisten turvallisuuden tai hyvinvoinnin edistämiseksi. ”Suhteellisuudentajunsa menettänyt ylpeilijä” kuvaa täydellisesti Stubbia. Valitettavasti tämä vallankeikari ei vaihdu vielä vuosiin.
Kaikki hallitukset ovat suorilla vaaleilla valitsemattomia. Niin myös EU-komissio. Sen valitsijat on kuitenkin valittu maailman vapaimmissa vaaleissa.
Olit ilmeisesti kirjoittanut tai kopsannut tämän itsesi komppaamisen valmiiksi, kun viestien väliä oli reilu minuutti... 😏
Stupidolla ei myöskään ole teosta nimeltä Uusi maailmanjärjestys. Joskus kannattaisi vähän ajatella ja selvittää itse ennen kuin välittää toisten ajatuksia.
Ai niin. Lienee turhaa kysyä, kenet sinä haluaisit Tasavallan presidentiksi? Koskaanhan teikäläiset eivät näin "vaikeaan" kysymykseen vastaa.
Kuten arvata saattoi, tässä kopsattiin vihantäyteistä Mitävittulaista tältä päivältä. Siispä kopsaajalta on turha kysellä edes kelloa.
Kiitos että luet, sieltä sinä saat ajantasaista tietoa, sellasta ei voi nimetä propagandaksi.
Argumentit, todisteet ja tosiasiat narikkaan! Naton pääsihteeri Mark Rutte on kehottanut jäsenvaltioita osoittamaan syyttävän sormen Venäjää kohti kaikissa epäilyttävissä tapauksissa, vaikka mitään pitävää näyttöä ei olisikaan. Hän myös kiitti Viron äskettäistä itänaapuriaan vastaan esittämästä todisteettomasta syytöksestä ja kehotti muita maita toimimaan samoin. Ainakin Alexander Stubb on jo aloittanut kiihdytetyn todisteettoman Venäjän syyttelyn.
Sulla ainakin ne on narikassa. Ei minkäänlaista linkkiä väitteitten tueksi, nytkään.
'EU:ssa vallanhimo näkyy haluna rakentaa sääntelyimperiumia ja tuhota kansallisvaltiot.'
Venäjän himo tuhota Ukrainan kansallisvaltio on kyllä ihan toiselta planeetalta.
Ne juurisyyt on lukematta.
Juurisyyt ovat Venäjän diktaattorin fasismi ja imperialismi.
Rutte on sekoillut puheissaan jatkuvasti, ei mitään järkeä.
Hörhömedioita on vähän siellä ja täällä.
Nato-MIELISEEN puupäähän ei ole oppi koskaan uponnut sillä tavalla että se olisi päässä pysynyt. Se on valunut virtsan mukana yökastelija Nato Tiltun alle.
Tässä huomaa keskenkasvuisen nato tiltun kommentoinnin tason. Nato tiltun retoriikka on aina korkeintaan viisivuotiaan tasolla. Hän ei pysty minkäänlaiseen älykkääseen ja järkevään argumentointiin (vaikka NATOssa sellaistakin löytyisi)
MUAHAHAHAHAAAA
Spämmipete havaittu.
Spämmipete havaittu.
Spämmi-idiootti havaittu
Vapaudenliitto on täysin Putinin taskussa.
Suomessa toimii paljon putinin agentteja.
Kuinkahan heille käy kun putinin valta romahtaa?
Eihän tuo kirjoitus ole Vapauden Liiton julistus, vaan toimittaja Markku Kuutisen kirjoittama.
Vapauden Liitolla ei ole virallista perinteistä puoluelehteä tai erillistä nimettyä pää-äänenkannattajaa.
Puolue hoitaa tiedotuksensa ja poliittisten linjaustensa julkaisun ensisijaisesti oman virallisen verkkosivustonsa, kuten Vapauden liiton blogin ja ajankohtaissivujen kautta, joilla puolueen johto ja ehdokkaat julkaisevat kirjoituksiaan.
Internetin keskustelupalstoilla tai sosiaalisessa mediassa on toisinaan esitetty epävirallisia tulkintoja tai spekulaatioita siitä, että tietyt vaihtoehtomediat toimisivat puolueen äänenkannattajina, mutta virallista ja puolueen sääntöihin kirjattua pää-äänenkannattajaa ei ole olemassa
Ei tietenkään ole _virallisesti_. Millään puolueella ei ole enää vuosikausiin ollut sellaista.
Mutta kun etusivulla esitellään vain yhden puolueen ohjelmaa ja vielä ihailevaan sävyyn, se on de facto äänenkannattamista jos mikä.
Nykypäivä on vuonna 1955 perustettu Kansallisen Kokoomuksen järjestöjulkaisu, joka on ollut puolueen pää-äänenkannattaja 1970-luvulta lähtien.
Totta, vähän tuli oikaistua. Nykäri ei ole kuitenkaan uutissanomalehti, vaan tosiaan järjestöjulkaisu.
Eikö tuo Magneettimedia ollut lähellä Kärkkäisen firmaa, tai jokin yhteys näillä oli?
Se on Kärkkäisen julkaisu.
Osta Kärkkäiseltä, tuet äärioikeistoa.
Kärkkäinen on reilu kauppias, ei painostanut henkilökuntaansa tuntemattomalle piikille.
Tilatkaa Kärkkäiseltä, tai asioikaa kaupoissa.
Tilatkaa Kärkkäiseltä, tai asioikaa kaupoissa, tuette Putinia ja äärioikeistoa.
Aaa... eli uskovaisten höpinöitä.
magneettimedia ja sitten vielä mukaan Arto Lauri, sähkömies ilman virtaa...
https://youtu.be/q3CdlsVLd6s
Tästä ei päivä voi huonommaksi mennä.
Minä olen, minä olen, minä olen, minä olen........... 😆
Muutama vuosi sitten lehteä kritisoitiin antisemitismistä, ja silloinkin jäljet johtivat Kärkkäiseen.
hörhöläisten lehti..?
Ei pakottanut henkilökuntaansa tuntemattomalle piikille.
Ei muutkaan kaupat pakottaneet.
Juu, eihän kyseinen rokotetekniikka ollut tunnettu, kun vasta 1960-luvulta.
Aivan oikein! VAROKAA kaikkia ROKOTTEITA!!! Niissä on eliitin ja PLÄKROKIN valmistamat MIKROSIRUT jotka saavat teidät tekemään asioita joita kadutte jälkeenpäin! KAMMOITTAVAA! HIRVITTÄVÄÄ!
Teitä on VAROITETTU!
Minun ottamassani rokotteessa oli putkiradio.
Ai helvata! Että tuollaisiakin ne laittavat rokotteeseen. Kiitos tiedosta, tuota en ollut kuullutkaan. Eikö olekin HIRVITTÄVÄÄ mitä ne meille tekevät?
https://youtu.be/Vt0aCy3oa8M?si=RRsgTUmOVAp5JpQE&t=302 Suviseuroille mauno kikkailee