Eläkeikä 70v ?

Joo ,Petteri raksalle raudottamaan talvipakkaseen / räntäsäteeseen 69 vuotiaana , Onnistuisko ?
Riikka opettajaksi maahanmuuttajavaltaiselle alueelle 68 vuotiaana ,onnistuisko ?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kylähä se täytyy olla jo jonnii asteine latvalaho ,eihä kukkaa terve järkine ies tuommossii lähe ehottelemmaa.

Äänestä

Jos raihnaiset vanhat ihmiset ovat työpaikoilta jatkuvasti pitkillä sairauslomilla, niin voi tulla yhteiskunnalle jopa kalliimmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joo ,Petteri raksalle raudottamaan talvipakkaseen / räntäsäteeseen 69 vuotiaana , Onnistuisko ?
Riikka opettajaksi maahanmuuttajavaltaiselle alueelle 68 vuotiaana ,onnistuisko ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu