Kuka on eniten hommannut sulle kulujjatja maksuja lisää ja siirtänyt rahaa rikkaille
Vienet jopa lakkooikeutesi
Äärioikeisto diktatuurin hyväksyvä Peters perseet pettää aina
Enne soin nyt tekopyhä purra
Hävetkää paskan puhujat
Vienet jopa lakkooikeutesi
Äärioikeisto diktatuurin hyväksyvä Peters perseet pettää aina
Enne soin nyt tekopyhä purra
Hävetkää paskan puhujat
Vastaukset 7
Vanhimmat
🤶👵🪑♿💺🤡🤡🤡
Mielestäni vain joku sellainen joka ei ole koskaan . oikeaa työtä voi kannataa eläkeiän nostoa 70-vuoteenKansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, aina työntekijöiden kiky-maksujen palauttamisesta työnantajille lähtien.
Hiljaista on ollut. Aina on kysymys yritetty kääntää jonkun muun syyksi. Etenkin edellinen hallitus on ollut suosikkisyyllinen, jopa persujen omiin tekemisiin.
Nyt kun vaalikautta on jäljellä enää vuosi, niin eväät näyttää olevan syöty persuleirissä. Mutta.
Kysytään nyt vielä kuitenkin, ihan vaan tulevia eduskuntavaaleja varten, että mitkä ovat persujen perustelut vaalilupauksiensa pettämiselle, ja oliko päätös ainutkertainen ratkaisu tälle hallituskokoonpanolle, toisin sanoen pakon sanelema tilapäisratkaisu? Pääministeriasemassa kansalaisten kannalta huonot päätökset peruttaisiin ja toteutettaisiin lupaukset, jotka annettiin ennen kevään 2023 vaaleja?
Yksinkertaistaen; jatkossa lupaukset siis pidetään, jos vielä kerran annamme äänenne teille, ja teemme persuista suurimman vallankäyttäjän?
Lupaukset unohtuneet
Kansa muistaa ja kostaa
Köyhä opiskelija
>>Suomalainen kuka sinua on kurjisyanut eniten>>
>>Kuka on eniten hommannut sulle kulujjatja maksuja lisää ja siirtänyt rahaa rikkaille>>
Mustafa kur(j)istaa sisartasi.
Sinua kurjisyaa auki jäänyt hana.
😊😊😊😊😊
Vasemmisto tietenkin.
Kyllä minä ns. hyvinvointivaltion kulut ymmärrän ja maksan osuuteni mielellään, mutta on yli 60% kokonaisveroaste jo melkoisen kova.
Minä olen perussuomalainen duunari, jonka palkasta ay-mafia rohmuaa ison osan pohjattomiin taskuihinsa. Ay-mafia pitää palkankorotukset pieninä, mutta mitenpä yksittäinen duunari voisi vastustaa kaikkivoipaa ay-mafiaa, joka on pelotellut meidät työläiset nöyriksi ja pelokkaiksi. Vain Perussuomalaiset voivat vapauttaa alistetun työläisen ay-mafian ikeen alta. Siksi PS.
Ville Ryydman on eräänlainen perussuomalainen V. I. Lenin, joka vapauttaa sorretut työläiset ay-mafian sorron alta.
kaikki hullut taas irti..