1. Timoteuskirje 6:10
Sillä rahan himo on kaiken pahan juuri; sitä haluten monet ovat eksyneet pois uskosta ja lävistäneet itsensä monella tuskalla.
Sillä rahan himo on kaiken pahan juuri; sitä haluten monet ovat eksyneet pois uskosta ja lävistäneet itsensä monella tuskalla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voiko seurakunnan johtajatkin syyllistyä tähän ahneuteen ja alkavat vaatia seurakuntaan kuuluvilta Nikoliittain tekoja?
Vaatia kymmenyksiä ja ylikin ja vaativat, että tähän sitoudutaan palauttamalla lappunen, jossa ei kysytä nimiä, mutta velvoitetaan osallistumaan kursseille, joihin pitää ilmoittautua nimellä, jolloin pastori voi tarkasti kontrolloisa ketkä ovat sitoutuneet pastorille alisteisiksi ja tekevät kaiken, mitä pastori vaatii.
Muita kuin sitoutuneita ei oteta työyhteyteen mihinkään toimintaan, vaan vaaditaan, että on sitoutunut ja kurssit käynyt.
Vasemmisto se koko ajan itkee että pitäisi saada enemmän etuja eikä nykyiset riitä mihinkään. Niiden syytä se kuten moni muukin asia.
Pitäisivät suunsa kiinni.
Vapaissa seurakunnissa kuten helluntaiseurakunnassa on kokoomuksen ja perussuomalaisten kannattajia uskovissa valtaosa, vasemmistoa on kuitenkin. Jeesus opetti olla vähävaraisten puolta siis köyhien. Nää uskovat äänestäjät ovat siis tämän köyhiltä ryöstävän hallituksen puolta ja ompa ministerinäkin Helluntaiseukuntaan kuuluva henkilö. Ei meikäläinen ymmärrä. EI YMMÄRRÄ!!