Miten käy jos Ukraina iskee.

Venäjän diesel toimituksiin. Olettaisin että huonosti ???
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ruskeilla on omakin tankki tyhjä eli Puten lupaus löpötoimituksista on pelkkää puhetta. Sitä kutsutaan poliittiseksi diplomatiaksi tai arkisemmin paskapuheeksi.

Äänestä
  • Luuletko nää ettei Venäjä ole toimittanut öljyä ja dieseliä koko ajan Usa,lle koko sodan ajan 😂
    Tämä on vain totuuden paljastus.

    Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Luuletko nää ettei Venäjä ole toimittanut öljyä ja dieseliä koko ajan Usa,lle koko sodan ajan 😂
    Tämä on vain totuuden paljastus.

    Olisi jo korkea aika Trumpin palata luojansa luo, samoin hänen poikaystävänsä Putinin.

    Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Luuletko nää ettei Venäjä ole toimittanut öljyä ja dieseliä koko ajan Usa,lle koko sodan ajan 😂
    Tämä on vain totuuden paljastus.

    Kiinaan ja Intiaan Venäjä on myynyt öljyä koko sodan ajan ja nyt paljon parempaan hintaan, kiitos ystävänsä Trumpin Hormuzinsalmen kolmiviikkoisen projektin.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olisi jo korkea aika Trumpin palata luojansa luo, samoin hänen poikaystävänsä Putinin.

    Kun ihminen kuolee, hän häviää.

    Äänestä

Zelelle käy niin kuin kävi Saddamille.

Äänestä

Hyvä vaan jos iskee Venäjän öljyjalostamoihin jatkossakin, ei ainakaan öljykaupoilla Venäjä saa rahaa sotimiseen.
Trumpilla ei ole sananvaltaa mihin Ukraina saa tehdä drooni-iskuja venäjää vastaan, ei Trump edes piittaa ett Venäjä tappaa siviilejä iskiessään drooneilla Ukrainaan.

Äänestä

Trumpin ja koko hallinnon tekopyhyys on
nyt paljastettu.Naamiot on riisuttu.Ei Usa
ja Trump oikeasti ole kiinnostunut
Ukrainan ja ukrainalaisten kohtalosta.
Koko maailma näkee nyt totuuden Usasta.
Myös Trumpin hyvä ystävä Stubb.

Äänestä
  • Stubb on loistava diplomaatti, ei Trumpin ystävä.

    Äänestä

Ukraina vain lissä iskuja.Usan pakotejutut
täyttä skeidaa ja tyhjää puhetta.Trump
haaveille bisneksistä Putinin kanssa.

Äänestä

Jos Ukraina iskee Venäjän dieseltoimituksiin, niin siitä seuraa melkoinen tulipalo ja ehkä palavaa dieseliä valuu mereenkin.
Saakelinmoinen sotku siitä tulee joka tapauksessa.

Äänestä
  • Putinin tekosilla on laajat ikävät vaikutukset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän diesel toimituksiin. Olettaisin että huonosti ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu