Aina puhumassa pelkkää paskaa. Ei ole ullatus, sehän on demaripelle.
Demari Antti on valehteleva pelle
Anonyymi-ap
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sinä taas olet samanlainen pelle kun äitis.
Samanlainen luuseri kuin tytti.
Suomalaisten, varsinkin kantasuomalaisten käy todella huonosti jos valtaan pääsisi sekopää Tuppurainen ja nössö Antti
Puolueen puheenjohtaja ja valehtelee kuin ammattirikollinen. Kertoo kaiken demareista, millaista paskasakkia ne ovat.
Lindtman valehteli viimeksi Haapalan ohjelmassa, että perustuslain mukaan vaaleissa suurin puolue pääsee muodostamaan hallitusta. Näin ei perustuslaissa lue.
Laissa lukee näin:
Ennen pääministerin valintaa eduskuntaryhmät neuvottelevat hallitusohjelmasta ja valtioneuvoston kokoonpanosta. Näiden neuvottelujen tuloksen perusteella, kuultuaan eduskunnan puhemiestä presidentti antaa eduskunnalle tiedon pääministeriehdokkaasta. Ehdokas valitaan pääministeriksi, jos eduskunnassa toimitetussa avoimessa äänestyksessä enemmän kuin puolet annetuista äänistä on kannattanut hänen valitsemistaan.
Jos ehdokas ei saa vaadittavaa enemmistöä, asetetaan samassa järjestyksessä uusi pääministeriehdokas. Jollei uusikaan ehdokas saa yli puolta annetuista äänistä, toimitetaan eduskunnassa avoimena äänestyksenä pääministerin vaali. Valituksi tulee tällöin eniten ääniä saanut henkilö.
Mutta pääministeriksi ei tule se henkilö, jonka eduskunta valitsee, jos tämä ei pysty muodostamaan hallitusta.
Koeta nyt edes jotenkin perustella väitteesi.
Lähde: ihan kaikki mediat