Antti Lindtman on riisunut politiikasta asiapohjan ja korvannut sen Trumpin tavoin pelkällä tunteisiin vetoavalla huutosakki-retoriikalla. Monimutkaiset talouskysymykset pelkistetään mustavalkoisiksi iskulauseiksi.
Antti Lindtman luo tietoista vastakkainasettelua suomalaisten välille. Trumpilainen "me vastaan muut" -asetelma näkyy siinä, miten Lindtman repii yhteiskuntaa kahtia asettamalla työntekijät ja yrittäjät vastakkain vain oman poliittisen hyötynsä vuoksi.
Antti Lindtmanin motiivina ei ole Suomen etu, vaan pelkkä vallan kahvaan pääseminen. Hän ei tarjoa todellisia rakentavia vaihtoehtoja, vaan kyttää opportunistisesti hallituksen virheitä ja ratsastaa päivänpoliittisilla kohuilla vaaligallupit silmissä kiiluen.
Antti Lindtmanin julkinen persoonana on kylmästi laskelmoitu tuote. Lindtman hallitsee puoluettaan tiukalla kurilla ja pyrkii hallitsemaan julkisuutta tarkasti käsikirjoitetulla imagolla, josta puuttuu aito rehellisyys.
Antti Lindtman luo tietoista vastakkainasettelua suomalaisten välille. Trumpilainen "me vastaan muut" -asetelma näkyy siinä, miten Lindtman repii yhteiskuntaa kahtia asettamalla työntekijät ja yrittäjät vastakkain vain oman poliittisen hyötynsä vuoksi.
Antti Lindtmanin motiivina ei ole Suomen etu, vaan pelkkä vallan kahvaan pääseminen. Hän ei tarjoa todellisia rakentavia vaihtoehtoja, vaan kyttää opportunistisesti hallituksen virheitä ja ratsastaa päivänpoliittisilla kohuilla vaaligallupit silmissä kiiluen.
Antti Lindtmanin julkinen persoonana on kylmästi laskelmoitu tuote. Lindtman hallitsee puoluettaan tiukalla kurilla ja pyrkii hallitsemaan julkisuutta tarkasti käsikirjoitetulla imagolla, josta puuttuu aito rehellisyys.
Vastaukset 27
Vanhimmat
No nyt nappas!
Antti Lindtman on politiikan trumpilainen populisti, joka on korvannut talousfaktat pelkällä huutosakkiretoriikalla ja repii yhteiskuntaa tietoisesti kahtia. Hänen politiikkansa on kylmästi laskelmoitu, asiasisällöstä tyhjä tuote, jonka ainoa moottori on opportunistinen vallanhimo ja halpa vastakkainasettelu.
Samaa voisi väittää P. Orposta, joka syöksee Suomen katastrofiin. Asunnottomien määrä ja eriarvoisuus kasvaa. Kannattaa katsoa UK ajojahtia maikkarin Subilta niin näette mihin Orpo on viemässä Suomea.
Ymmärtämättömyys huono-osaisempia kohtaan synnyttää eripuraa ja asioiden kärjistymisiä. Siihen kun lisätään huumeet, välinpitämättömyys, maahanmuuttopolitiikka ym. jotka voivat syödä sen kaiken toivon paremmasta?
Olemme Amerikan/ UKn tiellä, jossa eriarvoistuminen kasvaa väärin ymmärtämisen kautta. Huolet kasvaa, mielenterveys lisääntyy jo 35+ ikäisillä naisilla jyrkästi. Tästä oli hyvä jakso (Atalk) tällä viikolla to 8.10.
https://www.iltalehti.fi/telkku/ohjelmat/a-talk/10748?pub=581486755391
Hyvä!
Toimit juuri oikein! Puoluetoimistolla olemme sinusta ylpeitä!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18723234/huomio-pois-sdpsta-ja-demareista
"Asunnottomien määrä ja eriarvoisuus kasvaa."
Ja sinustako tuohon EI MITENKÄÄN VAIKUTA se, että 2019-2023, maahamme tuli EU:n ULKOPUOLELTA 250000 uutta suomalaista, vaikka maan oma talous sakkasi pahasti ja saimme liki 50000 omaa työtöntä!!! Kustanuksethan lasketaan useissa MILJADEISSA, ja koska töitä heillekään ei ole, kiristetään veroja ja maksuja KAIKILTA!!!
Eikö se olekkaan 300000 uutta suomalaista?
Uutta kansalaista tosiaankin pukkaa, kiitos orpon hallitukselle siitä.
https://stat.fi/fi/julkaisu/cmetnny55lajo07w3xy4mdq41
Aatu on tyhmä kuin aasi, tosin ei nyt loukata aasia, aasi vie voiton.
persut ne ulisee kun eivät muuta osaa !
Kuinka kauan menee että Nasima Razmyar saa Antti Lindtmanin opetettua ulisemaan? Onko Antti oppivainen ulisija?
Jatka samaa rataa!!!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18723234/huomio-pois-sdpsta-ja-demareista
Jo 2016, niin sanotun ”Lindtmanin listat” -jupakan yhteydessä, puoluetoverit totesivat Lindtmanin toiminnan erittäin epäoikeudenmukaiseksi ja epätasa-arvoiseksi. Siitä saakka toiminta on mennyt vain huonompaan suuntaan.
Mitä betoniaukuskilta voi odottaa? .
Olisiko maailma nyt parempi paikka jos Donald Trump tai miksei myös Vladimir Putin olisi koskaan noussut valtaan?
Mene ja tiedä nyt tuota on kuitenkin jo liian myöhäistä miettiä.
Se on kuitenkin varmaa että maailmasta tulee parempi paikka jos
Antti Lindtmanille ei anneta enään lisää valtaa. Tämä ei ole liian myöhäistä tähän voimme vaikuttaa juuri nyt ja tulevissa eduskuntavaaleissa!
Olipas hyvä ja totuudenmukainen avaus. On Antin etu, miten HELPPOA joitakin kannattajia on aivopestä pysymään SSDP:n kannattajina, vaikka TILASTOT kertovat todellisuudesta jotain aivan muuta. SSDP aloitti kansan jakamisen mm. kieltäytymällä hallitusyhteistyöstä, suomalaisten demokraattisilla vaaleilla valitsemien edustajien kanssa, vaan valitsi itse mieleisensä... No, nythän kaikki on nähnyt, miten Suomen talous ja hyvinvointi saatiin YHDESSÄ 2019-2023 HALLITUSKAUDESSA ROMUTETTUA!!!!!
Vaihda Antti Lindtman Riikka Purraan niin TOIMII!
Tätä lisää!!!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18723234/huomio-pois-sdpsta-ja-demareista
Mikään ei sen jälkeen toimi.
Antti Lindtman on kansallis_sosialisti. Aatteen mies.
Orpon hallitus on kansan varallisuuden rikkaille sosialisoija, oikeistoaatteen hallitus.
Huutaako Anttikin jo MAMU MAMU MAMU kuten persut tekevät?
Ei vain Jo vaan edelleen Antti on ollut natzi jo pienestä pitäen. Kuvat todistavat.
Ei vain jo vain? Persun logiikka on suorastaan häikäisevän kauheaa.
Mikä on persujen talousohjelma? Eipä ole näkynyt vain pelkkää huutoa ja edellisen hallituksen syyttelyä.
Mamu huudot vain raikuu persujen leirissä.
Einmal Nazi, immer Nazi
SDP:n johto ja keskeiset päättäjät:
• Puheenjohtaja: Tytti Tuppurainen
• Ensimmäinen varapuheenjohtaja: Piritta Rantanen
• Toinen varapuheenjohtaja: Seppo Eskelinen
• Työvaliokunnan jäsenet: Elisa Gebhard, Riitta Kaarisalo, Mika Kari, Saku Nikkanen ja Pinja Perholehto
Ulkojohto Antti Lindtman
Koskaan ei Ameriikassa jotenkin verrattaisi tai rinnastettaisi
ketään jotenkin jonkinlaiseksi Suomalaiseksi Ameriikassa.
AASI-ANTTI.