Viekö 2,23 euron bensa autoilijat vararikkoon?

Onko talous viety noin tiukalle kaikilla turhilla hankinnoilla?
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voihan sitä perheellinen esim. Tinkiä väliaikaisesti lasten harrastuksista.

Äänestä

Ei ollenkaan, etteikö suomalaisten kukkaroissa ja säästöissä olisi vielä paljon otettavaa poliitikkojen kiihtyvää vauhtia juokseviin kuluihin.

Äänestä

Liikenne ainakin on hiljentynyt, että kyllä hinnalla on jotain vaikutusta.

Äänestä
  • Ei näytä vaikuttaneen pääkaupunkiseudun kehäteiden liikenteeseen mitenkään oli arki tai pyhä.

    Äänestä

Bensan hinnasta nousee kauhea haloo, kun tienvarret on täynnä tolppia joissa hinta on koko ajan esillä.

Olisi mielenkiintoista tietää, että jos jokaisen ruokakaupan edessä olisi tolppa jossa olisi vaika rasvattoman maidon ja puolentusinan M-kokoisen kanamunien hinta näkyvissä, niin nousiko niistäkin haloo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko talous viety noin tiukalle kaikilla turhilla hankinnoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu