Ihmiskunta voi kuolla sukupuuttoon vuoteen 2100 mennessä
Teköälyn väärinkäyttö tappaa kaikki.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012335855.html
Teköälyn väärinkäyttö tappaa kaikki.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012335855.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miten se tekoäly tappaa ihmiset? Tekoäly itse on helppo tappaa,väännetään virta poikki.
Oletko laskenut montako virtajohtoa pitää vetää?
Missä nukut, oli vähällä paina ydin nappulaa USAssa jo kahteen kertaan. Siksi ne pyytää rajoittaa. Kauniita unia
2100 on vähän ihmisiä.
Kun vetää omasta tietsikasta johon,loppuu aivopesu sillä koneella.
Niin.
Jeesushan palaa tos pikapuolin takaisin nimenomaan tuohon liittyvästä syystä.
Tekoäly ja robotit eivät ole lihaa = ihmisiä. Vaan väkeä tuhoava Ilmestyskirjan epäorgaaninen, ylivoimaTYÖKALU
"Ja ellei niitä päiviä lyhennettäisi, ei mikään liha säästyisi; mutta valittujen tähden ne päivä lyhennetään"
Jeesus palaa 2030-2033.
Ilm. 21. luku Uusi Testamentti 1938
1. Ja minä näin uuden taivaan ja uuden maan; sillä ensimmäinen taivas ja ensimmäinen maa ovat kadonneet, eikä merta enää ole.
2. Ja pyhän kaupungin, uuden Jerusalemin, minä näin laskeutuvan alas taivaasta Jumalan tyköä, valmistettuna niinkuin morsian, miehellensä kaunistettu.
3. Ja minä kuulin suuren äänen valtaistuimelta sanovan: "Katso, Jumalan maja ihmisten keskellä! Ja hän on asuva heidän keskellänsä, ja he ovat hänen kansansa, ja Jumala itse on oleva heidän kanssaan, heidän Jumalansa;
4. ja hän on pyyhkivä pois kaikki kyyneleet heidän silmistänsä, eikä kuolemaa ole enää oleva, eikä murhetta eikä parkua eikä kipua ole enää oleva, sillä kaikki entinen on mennyt."
5. Ja valtaistuimella istuva sanoi: "Katso, uudeksi minä teen kaikki". Ja hän sanoi: "Kirjoita, sillä nämä sanat ovat vakaat ja todet".
6. Ja hän sanoi minulle: "Se on tapahtunut. Minä olen A ja O, alku ja loppu. Minä annan janoavalle elämän veden lähteestä lahjaksi.
Tekoäly tuhoaa ensimmäisenä perskokkareet jotka ovat luonnon ja maapallon kannalta tuhoisimmat puolueet.
Vasemmat töhrii luontoa!!!
Kysy vaikka arhilta,Miksi oi miksi???
Kalliot töhritty maalein,myös rakennukset,bussipysäkit,sähjökaspit jne.mikään ei ole niiltä turvassa.
Teen kaikkeni että tuo toteutuu. Luonto pitää pelastaa ennen kuin on liian myöhäistä.
Nooo,mikäs siellä luonnossa nyt on,joka lopun aiheuttaa?
Miten Sinä,aaian " hoidat"?
Tällaailla ohjeilla,loppu on lähellä🫣
"Sanna Marin IS:lle: Naton on ammuttava ilmatilaan tulevat Venäjän koneet alas"