https://yle.fi/a/74-20251056 Googlen ja muut ja maksaa ukrainalle pojalle ... Ilmestysrkirjan
12. luvun mukaan ropoja - sinun ja minun.
12. luvun mukaan ropoja - sinun ja minun.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
EU RAAMATUSSA -SYNNYTTÄÄ UKRAINAA ****** ****** <huom
Ilm. 12. luku Uusi Testamentti 1938
1. Ja näkyi suuri merkki taivaassa: vaimo, vaatetettu auringolla, ja kuu hänen jalkojensa alla, ja hänen päässään seppeleenä kaksitoista tähteä.
2. Hän oli raskaana ja huusi synnytyskivuissaan, ja hänen oli vaikea synnyttää.
3. Ja näkyi toinen merkki taivaassa, ja katso: suuri, tulipunainen lohikäärme, jolla oli seitsemän päätä ja kymmenen sarvea, ja sen päissä seitsemän kruunua;
4. ja sen pyrstö pyyhkäisi pois kolmannen osan taivaan tähtiä ja heitti ne maan päälle. Ja lohikäärme seisoi synnyttämäisillään olevan vaimon edessä nielläkseen hänen lapsensa, kun hän sen synnyttäisi.
5. Ja hän synnytti poikalapsen, joka on kaitseva kaikkia pakanakansoja rautaisella valtikalla; ja hänen lapsensa temmattiin Jumalan tykö ja hänen valtaistuimensa tykö.
6. Ja vaimo pakeni erämaahan, jossa hänellä oli Jumalan valmistama paikka, että häntä elätettäisiin siellä tuhat kaksisataa kuusikymmentä päivää.
7. Ja syttyi sota taivaassa: Miikael ja hänen enkelinsä sotivat lohikäärmettä vastaan; ja lohikäärme ja hänen enkelinsä sotivat,
8. mutta eivät voittaneet, eikä heillä enää ollut sijaa taivaassa.
9. Ja suuri lohikäärme, se vanha käärme, jota perkeleeksi ja saatanaksi kutsutaan, koko maanpiirin villitsijä, heitettiin maan päälle, ja hänen enkelinsä heitettiin hänen kanssansa.
Ja keskeyttää hyvät investoinnit, kun ei tajua miksi niitä rakennetaan, maapallon tuhon aattona.
Mikä tässä oli idea? Oliko joku yritys nyt se jota tulee uskoa?
Kaikki ne tavoittelee itsekkäinä itselleen jotain.
Ymmärrät väärin.
Jos ollaan liian lepsuja, käytetään hyväksi. Miksi nyt et ymmärrä sitä?
Google antaa ja Google ottaa...
Vähän kuin Suomi tekee köyhilleen...