Ei Sanna Marinin sanoista kannata...

kiihkoilla. Hänhän sanoi vaan, että NATOn pitäisi ampua alas venäjän koneet, jotka loukkaavat ilmatilaa.

Ja on käytettävissä Suomen politiikassa, jos tarvitaan, esimerkiksi jos venäjä hyökkää Suomeen. Eli kaikkia tarvitaan ja hän tekee silloin omat tehtävänsä, mitkä hänelle annetaan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja ne tulee ampua...tajuaa Puttepotsikin missä NATOn PUNAINEN LINJA menee-----------------

Äänestä
Aloittaja

Kun joku ammutaan, niin siihen loppuu ilmatilan loukkaukset. Tämä sääntö pitää olla kaikessa. Myös sabotaasheissa, hybridi vaikuttais essa ja informaatio sodassa. Ne jatkuvat vaan niin kauan kuin niitä sallitaan ja vastaiskua ei tule.

Nyt vastaisku on välttämätön, muuten äärioikeisto pääsee valtaan. Sitä venäjä tukee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


santtunen2 kirjoitti:

kiihkoilla. Hänhän sanoi vaan, että NATOn pitäisi ampua alas venäjän koneet, jotka loukkaavat ilmatilaa.

Ja on käytettävissä Suomen politiikassa, jos tarvitaan, esimerkiksi jos venäjä hyökkää Suomeen. Eli kaikkia tarvitaan ja hän tekee silloin omat tehtävänsä, mitkä hänelle annetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu