Persut vastusvat ainoana hallitupuolueena bensanhinnan laskemista.
Odotan Maurilta vastausta miksi?
Odotan Maurilta vastausta miksi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
no kun pitää sitä tenua aina lisätä ja lisätä , myös dieseliä ei saa käyttää eli polltoöljyä
keksin ratkaisun dieselin hintaan kaikille polttoölyn käyttö sallittu
Eli mannediesel :)))
ei kun siinä ei ole kun 3% ero raaka aineessa eli ei auta hintaan juuri mitään
Meidän pitää ottaa varmuusvarastot jos halutaan helpotusta vai pitääkö käydä ostamassa venäjältä niin kuin Trumppi tekee.
Ei ole trumppi saanut vielä litraakaan eikä saa. Republikaanitkin nousi mokomaa petturuutta vastaan.
Trumpin vaalimenestys vaatii ääärimmäisiä tekoja kun ensin alkaa sotimaan iranin kanssa , pitää siitäkin syyttää muita kuin putin olisi rauhan asialla, ei ole vaatii vaan ukrainaa itselleen,
ei edes kansalleen vaan omien sairaiden vallanhimoisten vaatimusten takia kun peruminen tietää narun jatkona olemista...ehkä jos venäläiset olisivat muutakin kuin orjuutettu lammalauma.
Ihan kuin se ei riittäisi ap että sinä kirjoitat skitsoja avauksia valheineen persupalstalle kun sinun pitää vielä kirjoittaa samat harhaiset avaukset joka toiselle s24 palstalle.
Menepä möly nyt muualle häiriköimään.
Hei Ap!
Luuletko tosiaan Peltokankaan lukevan näitä tekstejä??
Osaako Peltokangas lukea?
Ei, mutta Peltokankaan lemmikkikameli osaa.
En ole Mauri, mutta jos polttoaineen hintoja lasketaan, eli vähennetään verotuloja. On se sitten korvattava säästöinä muualta.
Tai Purra lapioi uutta velkaa kuten aiemminkin.
Sitäkin tarvitaan, koska menot ovat niin helvetilliset. Koska on tuettävä natseja niin Ukrainassa kuin EU;ssakin
Mitä ihmeen "natseja"?
Niin, kyllähän ne natsit ovat aika "ihmeitä".
Bergbom johti äänestäjiä harhaan sanomalla, että ilman veroja bensalitra maksaisi euron ja hänen mukaansa siitä oli vedettävissä johtopäätös mitä puoluetta kannattaisi äänestää.
Tästä sai väkisinkin kuvan, että persut oli poistamalla bensasta verot, jolloin litrahinta olisi euron.
Bergbom ja totta kai myös puolueensa persut johtivat siis äänestäjiä harhaan.
Mikä ongelma?
Anonyymi00007
13.10.2026 klo 17.46
Anonyymi00005 kirjoitti:
Menepä möly nyt muualle häiriköimään.
Lue lisää
Saako kysyä s24 palstat persujen maalittamiselle valjastanut trolli miksi KAIKKI muiden kirjoittelu s24 keskustelupalstoilla on aina sinun häiriköintiä ihmisten vastatessa sinun viestien kalasteluviesteihin joilla sinä niitä vastauksia kalastelet?? Asia mitä itket KAIKILLA palstoilla joissa trollaat itkupotkuraivareinesi kun sinun keskustelujen avauksiin ja provoihin vastataan. Sinun huutaessa ylläpitoa apuun kun esim. sinun kysymyksiin vastaa joku muu kuin sinä itse sinun salliessa s24 palstojen keskusteluihin osallistumisen vain itsellesi. Mikä naurettavinta sinun sensuroidessa kaikki vastaukset provoihisi (loogista?) sinä jatkat heti sen jälkeen trollaamistasi millä sinä vastauksia kalastelet 18-22h/365vrk vuodessa.
Purra: Kansa ei ansaitse halvempaa bensaa.
Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra Purra....Milloin sinä TH haet apua tuohon sinun Purra pakkomielteeseen?
Onko Purra äitisi vai siskosi vai kenties salainen rakastajattaresi, kun puolustat häntä niin kiivaasti? Ystävällisin terveisin: vttuileva luotsi. 💪
Purra: Bensa on kallista vain köyhille.
Ainahan voi juoda minttuviinaa ja kontata kotiin.
Kansaa aletaan jo luokittelemaan keille annetaan bensaetuja , ketä hoidetaan ketä ei jne..... useassa asiassa , alkaa menemään rasistiseksi tämä maa .
Hyi saakeli!!!!
Dunja::
Saanen kommentoida 60 miljoonan sijoitusta Sdp:n kasvurahastoon.
Orpo saattoi ostaa Sďp:n puoluetoimiston hiljaiseksi. Sdp joutuu nyt
hallituksen tukien vaikutuspiiriin, vaikka vastustaa kaikkia tukia?
Myrkkypilleri?
Perussuomalaiset eivät hyväksy diilejä Sdp:n kanssa. Purra
saattaa nähdä tuessa signaalin kokoomuksen ja Sdp:n
lähestymisenä vaalien alla. 30 euroa per kotitalous on merkityksetön
valtiontalouden kannalta, mutta vaikkakin kertaluonteisena tuki
on mahtava poliittinen voitto Sdp :lle.
Dunja::
Purra ei halua tukien valuvan Sdp:lle.
Mauri kertoo vastauksena, että persut ovat kas, aari mafian vale globalisti oppositio puolue, joten suomalaisten kintuille on kustavava, kun kerran ovat niin typeriä lampaita.
Bensan hinnan korkealla pitäminen, ja maahanmuuton kasvu ovat nimenomaan moottori, millä persut saavat pidettyä kannatustaan yllä. Aiheuttavat toimillaan kovaa marinaa, ja syyllistävät tapahtumista muita. Ja Göbbels ymmärsi metodin tehon.
Vaihtoehtoja ei suuremmin ole polttoaineiden hinnoille - ei tällä Suomen varallisuustasolla. Maahanmuuton kasvun taas ovat Perussuomalaiset jos katkaiseet.