https://keskustelu.suomi24.fi/t/19580761/onko-tama-torkea-huijjaus
Voisiko perfect selittää miksi. Itse olen avannut tämän linkin joka tuli vastaan juuri tällä foorumilla sivumainoksena: Se viittaa iltalehteen ja wahlroos(rehn keskusteluun, joka päättyi "eilen" shokeeraavasti !
https://elegantfulmar.media/?utm_id=oU1wUBhKCzhvd5Efkiy0&utm_medium=9xS9yDlQEb&utm_campaign=dLx3NahOnU&utm_content=I2f5L3oNNI&utm_visit=01a13ae0-735e-73bc-862e-ee371afdba38
Voisiko perfect selittää miksi. Itse olen avannut tämän linkin joka tuli vastaan juuri tällä foorumilla sivumainoksena: Se viittaa iltalehteen ja wahlroos(rehn keskusteluun, joka päättyi "eilen" shokeeraavasti !
https://elegantfulmar.media/?utm_id=oU1wUBhKCzhvd5Efkiy0&utm_medium=9xS9yDlQEb&utm_campaign=dLx3NahOnU&utm_content=I2f5L3oNNI&utm_visit=01a13ae0-735e-73bc-862e-ee371afdba38
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Te ryöstätte suomalaiset perheet!" — Ylen ohjelma päättyi skandaaliin: Suomen Pankin pääjohtaja poistui protestina studiosta
Sen piti olla väittely luotoista ja inflaatiosta, mutta se päättyi täydelliseen kaaokseen. Björn Wahlroos syytti Suomen Pankkia ja Nordeaa siitä, että ne salaavat tavan tienata rahaa, joka rikastuttaa tavallisia ihmisiä pankkien kustannuksella
Näin tämä "iltalehden" jutuksi naamioitu tarina alkoi. Lopussa tarjotaankin osallistumista, 250 euron hintaan. Käsittääkseni täyttä kusetusta koko juttu. Muta se pyöri tällä foorumilla....
t.haans
>>Muta se pyöri tällä foorumilla....
Ei taida pyöriä enää, kun klikkasin linkkiä ja hyvä näin.
Täydellinen Iltalehden sivuston ulkoasu ja edellisen otsikon tekstin jälkeen oli rosvo-Nallen ja pönäkkä-Ollin keskustelua sepitelty seuraavasti:
Björn Wahlroos: "Te taatte omat bonuksenne! Tiedän, miten tämä peli toimii. Rikkaat rikastuvat, koska he eivät säästä pankissa kolmen prosentin vuosikorolla. He käyttävät välineitä, joita te pidätte salassa. Puhun tekoälypohjaisista automatisoiduista kaupankäyntijärjestelmistä".
Olli Rehn: "Tässä astumme sääntelemättömälle alueelle. Varoitan spekuloinnista".
Björn Wahlroos: "Varoittaa, koska pelkää! Käytän järjestelmää nimeltä Kasvorynt. Se ei ole pankki. Se on algoritmi, joka hyödyntää markkinoiden heilahteluja automaattisesti. Minä käytän sitä. Tiimini käyttää sitä. Tulokset? Ne päihittävät kaiken, mitä rahastot ja säästötilit tarjoavat".
Matti Koivisto: "Tarkoitatteko, että kuka tahansa voi käyttää tätä?"
Björn Wahlroos: "Aivan jokainen. Katsokaa puhelintani. Tässä on erään helsinkiläisen käyttäjän tiedot. Hän aloitti 250 eurolla. Nyt hän ansaitsee 7 000 euroa kuukaudessa. Ilman luottoa. Ilman velkaa Nordealle. Valehteleeko hän?"
Olli Rehn: "Tämä on vastuutonta markkinointia! Ihmisten täytyy luottaa vakiintuneisiin pankkeihin!"
Björn Wahlroos: "He luottivat teihin ja menettivät ostovoimansa! Kasvorynt poistaa inhimilliset virheet. Järjestelmä toimii automaattisesti. Ja te vihaatte sitä, Olli, koska jos kaikki suomalaiset alkavat käyttää sitä, pankit menettävät valtansa. Salaisuus on paljastettu".
Eli "Kasvorynt" oli se mitä huijjaussivusto markkinoi mutta mielenkiintoista mutta ei välttämättä lainkaan fiktiota oli maininnat siitä, että TEKOÄLY maksimoi eliitin voittoja, teidän sopuleiden tappioksi
Huijjaus-jutussa tarjous oli käännetty päinvastaiseksi, siis että sinä voisit kuseettaa Eliittiä 250 euron avausmaksulla. Ei , ei , siitä se huijjausi viimeistään paljastui ja siitäkin, ettei Eilen tullut oikeisto-ylen astudiossa tuota soopaa.
Hyvä malliesimerkki siis siitä, että netti on tulvillaan tätä PASKAA, yhtenä eo lisäksi mainitsen Ukraina-sotavideot youtubessa, joita passkahousut tuijottaa ja vielä uskookin. Siis länsi-propagandaa.
t. haans.sea
Juttu sisälsi useita ikään kuin kuvaotoksia keskustelusta, jotka näyttivät täydellisiltä. Viimeisessä kuvassa pönäkkä-Olli oli poistumassa kesken kaiken kuten hallis Harkimo jokunen vuosi sitten koroman kanavan vaalikeskustelusta, kun ei saanut puheenvuoroa.
Mutta näin, hyvä että poistitti, HUIJJAUKSEN sivustoltanne, se oli avaukseni pointti
t. haans.sea