5 operaatiovuosi lähenee loppuaan, tulosta ei ole tullut ja oma kansa alkaa pitää yhä kovenevaa mekkalaa PUTILISKON touhuista.
Jopa omat uutiskanavatkin jo vihjailee aika ikävästi että PUTILISKO on syypää Venäjän kasvavaan ahdinkoon lähes joka elämän osa-alueella.
Kuka on ensimmäinen joka kääntää kiväärin piiput sinne minne ne kuuluu eli kohti Kremliä?
Jopa omat uutiskanavatkin jo vihjailee aika ikävästi että PUTILISKO on syypää Venäjän kasvavaan ahdinkoon lähes joka elämän osa-alueella.
Kuka on ensimmäinen joka kääntää kiväärin piiput sinne minne ne kuuluu eli kohti Kremliä?
Vastaukset 25
Vanhimmat
Tiltut voi pistää jonkun supermarketvideon tähän perään jos se vähän helpottaa oloa.
😂
Hellan lettas sentään Igori.
Venäjä vaan porskuttaa...
Syvempään suohon ja ovat menneet kivikaudelle ja venäjällä haisee ja venäläiset haisee ja venäläinen haisee 2km vastatuuleen ku ei oo pesukoneita ja lämmintä vettä pesuun
Joo Puten vesipää paisuu ja sen kyllä huomaa.
Koirat haukkuu mutta karavaani vaan kulkee...
Venäläiset räxyttää ku venäläiset kylärakit ku muuhunkaan ei pysty. Ja venäläiset haisee ja venäläinen haisee ja venäjällä haisee
Koirat haukkuu ja karavaani uppoaa.
Putte haisee sixi sillä on se pitkäpöytä ja pitää olla hajurako nääs muihin.
Venäläiset haisee ja venäjällä haisee ku ei oo pesukoneita ja lämmintä vettä pesuun. Haju on lähinnä sikalaa muistuttavaa. Ja venäläiset haisee ku ei peseytyminen kuulu kulttuuriin. Ja venäläiset haisee 2km vastatuuleen. Ja on etuna ukrainan armeijalle ku ne haistaa ku lähestyy
Venäläiset on vaan venäläisiä ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin ja venäjällä haisee. Ja sixi on rajat kiinni ja hyvä näin ja pysyy.
Rajat ovat kiini sillä EUN hygienia ja tartunta ja jäte ja haju lakien mukaan on rajat kiinni ja hyvä näin ja pysyy
Hevonpaskaa.
Ei ku on vain faktaa..rajat ovat kiinni ja pysyy ja venäjällä haisee ja venäläiset haisee
Hyvä ku on rajat kiinni ja hyvä niin on raikkaampi ilmaa hengittää ilman noita itärajan venäläisiä.
Nyt on loppumassa lentokoneet, Venäjä varasti länsimailta 400 lentokonetta mutta niiden lennot alkaa olla lennetty, huoltoja ei ole tehty eikä varaosia saa.
Nyt Venäjä kinuu ympäri Aasiaa ym. maailmaa että eikö olisi vuokrata lentokonetta mutta vastaanotto on ollut erittäin nihkeää.
Kun Venäjän hyökkäyssota Ukrainassa alkoi keväällä 2022, yksi Venäjän merkittävimmistä ja kiistanalaisimmista toimista länsimaista lentokalustoa kohtaan oli noin 400–500 länsimaisen matkustajalentokoneen takavarikointi ja kansallistaminen.
Tiltut taas alkoi suoltaa hevonpaska-avauksia palstalle että oikea informaatio peittyisi sontaan.
😂😂😂
Tiltut suoltaa nyt palstalle hevonpaska-avauksia että oikea informaatio peittyisi sontaan.
Säälittävää.
😂😂😂
Siellä ne unelmoi uusista koneista
Koneiden tilanne on muuttunut niin epätoivoiseksi, että Venäjä on alkanut kysellä lentokoneita vuokralle miehistöineen ja huoltoineen muun muassa Vietnamista ja muista Aasian ja Afrikan maista, koska oma varastettu kalusto ei enää riitä kattamaan tarpeita. Koska koneet ovat "pimeän huoltokierron" piirissä, ne ovat pysyvästi menettäneet jälleenmyyntiarvonsa eivätkä ne voi enää koskaan palata laillisesti länsimaiseen käyttöön.
Hyvä että venäläisten matkustus loppuu.
Putiliskon ote Donbassissa horjuu pahasti.
Venäjällä on kansan keskuudessa paljon rauhallisempaa kuin esim. Ranskassa.
perseet jäätyy--?
Putin pysyy vallassa ainoastaan lojaalin hovinsa ansiosta. Turvallisuuspalvelu on täynnä Putinin nimittämiä heppuja jotka ovat kiitollisia putinille asemastaan. He pitävät putinin vallassa, koska mikä tahansa vaihtoehto olisi huonompi.
Mutta mark my words: putin ei kuole luonnollista kuolemaa