Yrittävät nyt ottaa oppia persuista, ja kiristävät maahanmuuttoa. Hyvä niin.
Demarien kannatus laskussa
Anonyymi-ap
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On se hauskaa tuo politiikka, kun käännetään takkia, jotta saadaan kannatusta. Kohta sdp alkaa vaatia hyvätuloisille verohelpotuksia, jospa sieltä kokoomuksen leiristäkin sitten muutama ääni sataisi demarien laariin.
Ukrainasta ja Palestiinasta on odotettavissa valtava muuttoaalto.
Jos vanhat merkit paikkansa pitää, niin Etelä- ja keski Eurooppa poimii matkalla kaikki nuoret ja terveet tuottavat ihmiset, Suomi (humaanina persuvaltiona... jos pieni huumori sallitaan) kerää kaikki sairaat, vammautuneet ja rikolliset suojiinsa.
Toivottavasti on jotain opittu ja rahoitettaisiin kotimaihinsa tukia paitsi, ettei Palestiinalla ole enää maata, eikä kansaa. Tulevat sukupolvetkin tapettiin jo äitiensä mukana syliin.