Perussuomalaiset jäädyttäisivät indeksikorotukset

Yleistuki, asumistuki, opintoraha ja sosiaaliturva ovat perussuomalaisille mieleisiä säästökohteita tänään julkaistun säästölistan mukaan.
Suomessa on euroopan korkein työttömyysaste joten kylmää kyytiä tarjoaa perussuomalaiset Suomen pienituloisille.
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kai ne ny kuiteski jatkaisivat eliitin veroalejytkyjä ?

Äänestä
  • Tottakai ! Niitten jokainen suunnitelma tähtää miljonäärien
    rikastuttamiseen.
    Miten persujuntit pystyy samaistumaan rikkaisiin ?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tottakai ! Niitten jokainen suunnitelma tähtää miljonäärien
    rikastuttamiseen.
    Miten persujuntit pystyy samaistumaan rikkaisiin ?

    YÖPAKKASET OVATKIN TULOSSA.

    JÄÄDYTTÄMINEN ON SILLOIN ENERGIATEHOKASTA.

    KYLLÄ PS OIVALTAA.

    Äänestä

Pääsevät kohta vttuilemaan vassarihallitukselle oppositiosta käsin joka toteuttaa esim. indeksijäädytyksiä eläkkeisiin voittaen vaalit vastustaen kun persut niitä ehdottaa.

Äänestä

Osaako kukaan viisaasti sanoa mistä persut saa kannatuksensa.

Äänestä
  • Perussuomalaiset on populistipuolue joka luo huolia ja pelkoja esimerkiksi maahanmuutosta. Äänestäjät eivät välitä siitä että toteuttaako puolue vaalilupauksia eikä siitä kun leikkaukset kohdistuu omaan nilkkaan.
    Viha sokaisee äänestäjät ja saa heidät aktivoitumaan vaaliuurnille kun taas tavalliset ihmiset usein eivät äänestä mitän puoluetta.

    Äänestä

  • Idiooteilta

    Äänestä

eikös pankkitileillä makuutettu rahakin ole indeksi jäädytettyä eli mitä sitä varakkaimpia aina moititaan hehän jäädyttävät indeksin🤣

toi indeksi on ihan kusetusta se riippuu aina siitä mitä on ostamassa

Äänestä

Joo, tekivät lipposet

Äänestä

lipposen taitettu indeksi 🤔

Äänestä
  • Natsi akka purra ja kääpiö.rydman

    Äänestä

Eli Persut jatkaisivat samaa linjaansa, eli vähävaraisten ja pienituloisten kiusaamista ja köyhyyden kasvua.
Kulutus hiipuisi edelleen ja talous ei lähtisi koskaan kasvuun, sitä se pelkkä leikkaaminen ja säästäminen tekee, on aina tehnyt ja tyhmä ei sitä tajua vielä 3,5 vuoden kokemustenkaan jälkeen.

Äänestä

Purran fasisti on.ihan sika

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yleistuki, asumistuki, opintoraha ja sosiaaliturva ovat perussuomalaisille mieleisiä säästökohteita tänään julkaistun säästölistan mukaan.
Suomessa on euroopan korkein työttömyysaste joten kylmää kyytiä tarjoaa perussuomalaiset Suomen pienituloisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu