Kännykässtä voi luopua jo kun prepaidienkin rekisteröinntiä yksi orvelli taas vaatimassa.
ensin-poliisi-maanviljelija (aika moni poliisi on sivutoiminen maanviljelijä)
halusdi kuunnella kaikkia puhelimia omien mielihalujen mukaan ja nyt prepaidit.
ensin-poliisi-maanviljelija (aika moni poliisi on sivutoiminen maanviljelijä)
halusdi kuunnella kaikkia puhelimia omien mielihalujen mukaan ja nyt prepaidit.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Välityskeikka jää hoitamatta kun prepaidit lopetetaan. Joutuu kommunikoimaan postikorteilla ja homma hidastuu ja jopa vaikeutuu. Hieno homma!
Mistä tuo "faktatieto" on peräisin?
Joitakin ihmisiä näyttää ahdistavan se tieto, että elämässä on joitain alueita (tässä tapauksessa keskustelu teknisen laitteen avulla), joita ei pysty valvomaan ja kontroloimaan.
Yleensä ottaen, mitä pelottavaa on siinä, että ihmisen keskustelevat ETÄYHTEYDESSÄ keskenään jonkin laitteen avulla? Niin pelottavaa, että sitä pitää tallentaa tiedot kuka keskusteli kenen kanssa ja missä kyseiset ihmiset keskusteluhetkellä sijaitsivat.
Kuitenkin kasvotusten voi keskustella kenen kanssa tahansa eikä näitä keskustelijoita ja heidän sijaintiaan vaadita tallennettavaksi tietokantoihin.
Minusta on aivan oikein että jokaisen puhelinliittymälle löytyy tarvittaessa haltija/ostaja.
En ymmärrä mitä pahaa siinä on?
Jokainen tietokoneella on IP jonka viranomainen pystyy tarkistamaan että kenelle se kuuluu,sen takia on suomessakin jäänyt kiinni useita pedofiilejä.Maailmalla kiinni jääneitä on satoja,ellei tuhansia.
Tämän asian on jo sisäministeri (SDP) tuonut jo pari vuotta sitten esille.Ehkä nyt oli väärän puolueen mies esittämässä asiaa?
Olisitko ollut huolissasi jos tämän saman asian olisi Halonen esittänyt?
Olisitko muuten Vanhasta arvostellut kuinka kovasti jos hän olisi ollut DDR:n tunnutamiskomiten jäsen ja vehkeillyt stasin kanssa?