Raiskasi asiakkaansa.
"Taksikuski sammutti sovelluksen reittiseurannan ja raiskasi naisen Helsingissä"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012359467.html
"Taksikuski sammutti sovelluksen reittiseurannan ja raiskasi naisen Helsingissä"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012359467.html
Vastaukset 45
Vanhimmat
Ei noi kehity mihinkää, vankilaan vaan kaikki.
Kunnolla turpaan ja munat pois ja sitten merelle kumiveneeseen...
Karkoittaahan nuo pitäisi vaarantamasta kantasuomalaisten turvallisuutta.
Sen sijaan nuo junttimaiset "munat pois"-huutelut ja kirjoittelut vievät jokainen asioiden eteenpäin viemistä askeleen taaksepäin. Varmaan järkikin jo sanoo.
Somaliaan. Suomalaisessa vankilassa vangin ylläpito maksaa vähän yli 200€/ vuorokausi.
Niin pitäisi mutta punikit vastustaa.
Asiaa, oliko nainen oikein etsimällä etsiny munaa
Oletko rikollisen hyysäri jostain tietystä syystä?
Entäs sitten? Lyhyt maininta jos joku viitsii hakea oikeuden päätöksistä. Vasemmisto on pedannut sekä oikeuslaitoksen että median että ei näistä sen enempää. Sehän olisi rasistista ja fasistista. On jo rasistista että saa mainita palstalla.
Kerran oli aika, jolloin taksin käyttö oli tuumrvallista.
turvallista
Berner pilasi Sipilän kanssa koko homman ja sipu itkee lehdessä, että mua on kohdeltu väärin,,, hyvää mä vain yritin,, ja paskaksi meni.
Ei Berner mitään pilannut, maahanmuuttopolitiikka tämänkin asian pilasi. Taksiyrittämisen helpottaminen sinällään ei ollut huono asia - se entisaikaikojen renki-järjestelmä, jossa nitkuttelemalla sai edes mitään lupia ajella missään, se vasta paskamainen oli taksikuskeille.
..niinpä tekivät .. ja se "pärneri" pakeni tekosensa tehtyään Ruotsiin . pistää epäilemään oliko "jauhot pussissa puhtaita" , ei tuo itänaapuri yksin sitä pientä kiusantekoa harrasta jota vakoiluksi ja sabotaasiksi sanotaan ..
tämä toinen taas on vain yksi tavallinen pölvästi joka nielaisi koukun lisäksi niin painon , kohon kuin siimankin .. ja itkusta päätellen taitaa vavastakin kärki kurkussa karheltaa ..
Mene ja tiedä oliko se niin "paskamaista" , tilattu kyyti tuli , autoon uskalsi nousta , renkikin sai palkkansa ... ja kuskit tiesivät minne ajaa , tunsivat tiet ja asukkaatkin ..
Vanhoina hyvinä aikoina asiakkaat ryöstelivät takseja. Oi niitä aikoja!
"Renkikin sai palkkansa"
No kun tuossa se ongelma pitkälti olikin, että eipä aina juuri saanut - eikä päässyt edes ajelemaan tai alalle miten halusi. Kysele vaikka vanhoilta taksikuskeilta. Ei se mitään kulta-aikaa ollut tosiaankaan.
Se, että kuskeina on nyt sellaisia ihmisiä, joiden ei kuuluisi olla, ei ole suoraan taksiuudistusten vika.
Suomen täyttäminen kehitysmaalaisilla ei ole Bernerin ja Sipilän vika.
Suomea alettiin todenteolla täyttää kehitysmaalaisilla jo vuonna 1990.
Juu,aikoinaan sanoin teineillemme.Että jos joku ongelma kavereitten kanssa tulee,niin Aina voi soittaa taksin niin sillä pääsee nopeasti kotiin.
Nykyään,se on suuri uhka.
Kuka on tässä maailman ajassa niin tyhmä vielä, että menee Mohamedin kanssa samaan taksiin? Varmaankin joku joka lukee jotain hesaria, Suomen Punalehteä ja katselee Ylen päivänpolitiikkaa. Kovan hinnan saa maksaa hyväuskoisuudestaan ja sinisilmäisyydestään.
Vasemmisto tekee identiteettipolitiikalla ja kommunismin uudella tulemisella ("antifasismilla") uskomattoman paljon tuhoa paitsi länsimaille niin myös kaikille hyville liberaaleille asioille, joiden kannattaminen olisi sinällään järkevää.
Vasemmisto siis kusee paitsi kaikkien muiden niskaan niin myöskin itsensä uhraamalla länsimaat monikulttuurin itsetuhoiselle alttarille....
Koluissa syyllistetään rasismista,jos ihon väriä katsoo.
Ennen niistä varoiteltiin.
Tuossa meni monta asiaa pieleen. Joku oli päästänyt väärän tyypin Suomeen, joka altis s-rikoksille ja nainen juo, sammuu. Mikä voisi yhtälössä mennä pieleen? Ja uudestaan sama muualla? Vai riittääkö tämä jo.
Yhtälössä on pielessä kansakuntaa aivopesevä valtamedia ja koululaitos - puhumattakaan poliitikoista. Aika iso tekijä.
Juominen,ei ole syy.
Vai miten perustelet pyykkituvassa,ja vanhuspalvelussa uhreiksi joutuneet?
"ketjusta poistettu 5 viestiä" .. eli eivät kaikki sittenkään ole suvakkien kanssa samaa mieltä .. vaikka viestit poistetaankin , sanoma menee jotain kautta lopulta perille , uskokaa pois ..
eiköhän tuo pelkkä uutinen tee tehtävänsä jos on tehdäkseen eikä tällä hölynpölyllä täällä foorumilla ole muuta merkitystä kuin, että kirjoittajat kokevat hetken itsensä tärkeiksi, kuten minä, nyt :D
Lattialla alastomana patjalla maanneen muistisairaan 77-vuotiaan vanhuksen kohtalon kuvaus ainakin poistettiin tästä ketjusta. Tuo uutinen löytyy Iltalehdestä.
Tottakai matu taas.Täysiä sikoja.
Normitoimintaa naisen syy mitä meni taksiin.
Uhreiksi joutuneet myös kauppakeskuksissa,puistoissa,kotimatkalla,kodissaan jne.
Ja sinä,syyllistät uhreja.
Nimikin taksi romantikolla, kuin piikkilanka-aitaa. Ei varmaan persuja?
No miksi Harbi ei saisi haluta toosaa? Kamoon hei.
Eilen näin Tesla taksin, bossa taksikyltti oli kiinnitetty takaluukun päälle, kyltti ei näy edestä katsottuna. Mistä kyse? Häpeääkö ne työtään?
Vastaan itse, kyllä ne häpeää, ne ajais mieluiten ilman sitä taksikylttiä niillä "loistoautoillaan".
Bossa sanoin sekin ääliö vastaaja!!!
Berner-takseissa on etnistä värinää.
Kauhua,pelkoa,traumoja ,sairauksia ja tuhoa.
Berner tarjoaa.
Toinen samanlainen Pietarista raiskaa kokonaisia maita ja kansoja.
Mielikuvitukses tuote
Apinat ei kuulu auton rattiin
Erotin lakkolaiset firmastani siis
Oliko 2015 Ruotsintuliaisia?
Ruotsista ja Virostahan ne tuli,Venäjältä vaan muutamat.Silti Venäjän raja suljettiin....vaikka Rutsin raja olis pitäny sulkea!!!
Mitä väliä? Suomea alettiin täyttää kehitysmaalaisilla jo vuonna 1990.
Rikollisten vakio väite:
"....kiisti syyllistyneensä raiskaukseen.
Hän väitti, että seksuaalinen kanssakäyminen oli tapahtunut yhteisymmärryksessä."
Suomen on Pystyttävä puolustamaan kansalaisiaan näiltä sairailta ja kuvottavilta rikoksilta!!!!!