Taksikuski

Sammutti sovelluksen
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012359467.html

Surullinen juttu
1473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Yango Yandex

Äänestä

Raiskuutaxi

Äänestä

onneksi eivät pääse opettajiksi 🤣

Äänestä

iranin palkitsema

Äänestä
  • Trollikin karvareuhkailee iranilaisvenäläisporukassa...

    Äänestä

Rasisti, siveetön, tai ainakin vääräuskoinen...

Äänestä

Kulttuuri vaikutti? Nainen on alempiarvoinen?

Äänestä

Helsingin käräjäoikeus näpäytti karttakepillä sormille irakilaista taksiraiskaajaa, joka vaikuttaa hakeutuneen alalle voidakseen raiskata sammuneita naisia.
Harbi Abbas Khidhair tuomittiin raiskauksesta 2 vuoden ja 2 kuukauden pieneen muodolliseen vankeuteen vuonna 2023 tekemästään raiskauksesta.

Homma alkoi rullaamaan syksyllä 2023, kun suomalainen nainen oli juhlissa, jossa juotiin reippaanpuoleisesti alkoholia. Naisen kaverit soittivat naiselle taksin, jotta tämä pääsee turvallisesti kotiin.

Ajovuorossa oli Khidhair, joka ei oikeasti edes ollut taksikuski, vaan oli lainannut kaveriltaan taksiauton ja tämän Yango-kuljettajatilin. Eli ihan perusmuotoinen koijaus, jossa ulkomaalaiset myyvät omia taksi- tai Wolt-vuorojaan maanmiehilleen.

Nainen istui taksiin ja sammui saman tien. Kuljettajan ei olisi tarvinnut kuin ajaa ennalta sovittua reittiä naisen asunnolle, herättää nainen ja se kyyti olisi ollut siinä. Mutta kiima meni yli järjen. Khidhair sulki sovelluksen seurannan, ajoi parkkiin, siirtyi takapenkille ja alkoi riisumaan sammunutta naista, kuten itsensäkin.

Nainen havahtui siihen kun taksikuski nylkytti ja heräsi. Khidhair napitti nopeasti housunsa ja oli kuin mitään ei olisi tapahtunut. Ja jatkoi matkaa. Nainen vietiin nyt kotiin.

Nainen teki asiasta myöhemmin rikosilmoituksen. Khidhair kiisti raiskauksen, mutta myönsi yhdynnän, joka oli hänen mielestään tapahtunut yhteisymmärryksessä.

Tästä siis pieni reilu kahden vuoden vankeus ja passitus Vantaan vankilaan odottamaan tuomion lainvoimaisuutta.

Nämä ovat jo niin arkisia tapahtumia, että kannattaako näistäkään enää edes kovin isoilla otsikoilla kirjoittaa.

Äänestä
  • Hirteen ja pallit myös.

    Äänestä

Tätä tapahtuu paljon enemmän, Helsingissä asuva ystäväni sanoi juuri että moni ei kehtaa sanoa näitä tapauksia kun poliisitkin vähättelee ja myös eivät ehdi enää näitä suomen ongelmia enää keskittymään, miettii mitä lainkaan viikonloppuiltaisin tapahtuu muutaman keskiyön tuntien aikana.

Äänestä
  • Naiset perustikin oman taxi-firman.

    Äänestä

Kulttuuri sallii.

Äänestä
  • Omat ajat koko ajan paksuina. Tekee mieli koko ajan muita. Kulttuurissa naisten arvostus nolla.

    Äänestä

Mielestäni muslimi miesten tekemät suomalais naisten raiskaukset ovat rasistisia vihatöitä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sammutti sovelluksen
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012359467.html

Surullinen juttu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu