Miten voi olla noin

Miten voi olla noin kiero ministereiden porukka??joka asiassa kieroilevat kansalaisten kustannuksilla.Viimeksi tämä bensa asia..
Nesteeltä lobbausta Urpolle ja Purralle..Ei jumalauta, että tuollaiset päättävät Suomen asioita.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mitä se sitten haittaa?

Äänestä
  • Ei sun mielestä mitään,ku oot näitä kokkareita jotka ovat roistoja.

    Äänestä

Sanottiinko, että Neste lobbasi Purraa…Orpoa kylläkin ja hyvällä menestyksellä!

Tiedät itsekin, miten asia oikeasti on!
Uutisessa ei sanota, että Neste olisi edes yrittänyt kääntää ainoan valtiomiespuolueen eli perussuomalaisten kantaa uusiutuviin polttoaineisiin!
Purraa ei pidä maalittaa ja syyttä kokkareiden suhmuroinneista!

Tosin paremmisto on aina valehdellut ja paskaa jauhanut!

Äänestä
  • No,korjataanpa Hallitusta.
    Eiköhän se Purra ole Hallituksessa saksien kanssa.
    Että maalitan Purrankin..

    Äänestä

Persut ja KD halusi jakeluvelvoitteen alas toisin kuin muut!

Äänestä
  • Purra sanoi, että 80 % Suomen jakeluvelvotetuotteesta tehdään ulkomailla! Järkyttävää!

    Äänestä

Lobbaustiedot pitää kirjata rekisteriin!

Äänestä

Fiksua!

” KANSANEDUSTAJA Jaana (ps) sanoo, että kansanedustajien määrää voisi vähentää.

Strandmanin mukaan osana julkisen talouden sopeutusta pitää selvittää, voisiko kansanedustajien määrää vähentää 150:een. Nykyisin Suomen eduskunnassa on 200 kansanedustajaa.

– Suomen taloudellinen tilanne edellyttää julkisten menojen kriittistä tarkastelua kaikilla hallinnon tasoilla. Kun kansalaisilta ja julkisilta palveluilta vaaditaan säästöjä, myös poliittisten rakenteiden kustannukset on nostettava arvioitaviksi. On aika tarkastella myös kansanedustajien työtehtäviä ja määrää, Strandman sanoo tiedotteessa.

Samalla Strandman tarkastelisi eduskunnan hallintoa, avustajajärjestelmää ja muiden toimintamenoja. Hän haluaisi kuitenkin pitää uudistuksessa huolta alueellisesta edustavuudesta ja kansalaisten yhdenvertaisista vaikutusmahdollisuuksista”

Äänestä

bile sannukka tullut takaisin veronmaksajien lompakoille yrittää ensivaaleissa no kun sdp on

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten voi olla noin kiero ministereiden porukka??joka asiassa kieroilevat kansalaisten kustannuksilla.Viimeksi tämä bensa asia..
Nesteeltä lobbausta Urpolle ja Purralle..Ei jumalauta, että tuollaiset päättävät Suomen asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu