ajo-open palkka! Katso liikenne- palstaa++++++

luulis noill palkoill osaava opettaa oikeen! Luulin pienemmäksi. En tiennyt sitäkää, että ne valmistuu jostaki korkeekoulust.Iha oikeesti. Hyvä jos. Onha siin vastuutaki. Lappaeenrannan Sanna
6840
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

???

Äänestä

nyt mä oon kade.

Äänestä

Ainakaan pääsääntöisesti. Opettelet liikennesäännöt niin olet jo aika pitkällä! Moni maksaa ihan turhaan tosin autokoulusta kun ei sitten noudata siellä saatuja oppeja syystä tai toisesta.

Äänestä
  • pikkutarkastikin!! Mutta ei ne osaa opettaa "ripeyttä liikenteeseen", vaan kaikki koulusta tulevat ovat jonkinlaisia "nysvääjiä" liikenteessa. Tietysti turvallisuutta pitää korostaa, mutta kyllä sujumistakin pitais korostaa, sitä nää opet ei osaa!!

    Äänestä

  • opettaa, kirjoitti:

    pikkutarkastikin!! Mutta ei ne osaa opettaa "ripeyttä liikenteeseen", vaan kaikki koulusta tulevat ovat jonkinlaisia "nysvääjiä" liikenteessa. Tietysti turvallisuutta pitää korostaa, mutta kyllä sujumistakin pitais korostaa, sitä nää opet ei osaa!!

    Hohhoijjakkaa.
    Autokouluissa opetetaan sekä ripeyttä, että rauhallisuutta.
    Jos näet autokoulun autossa ajavan nuoren ja hän ajelee hiljaa, ei se tarkoita sitä, että välttämättä opettaja käskee ajamaan hiljaa vaan se johtuu siitä, että oppilas ei VIELÄ USKALLA ajaa lujaa!

    Meillä ainakin opetetaan heti, että kiihytetään NOPEASTI haluttuun nopeuteen ja toimitaan sillä tavalla nopeasti. Muttei kaahailla.

    Äänestä

ja taitosi: Tunnin ajokoe Hesassa, kaksi tarkastajaa, tapahtuman videointi äänet, 100 teoriakysymystä ja 50 auton ominaisuutta ja erikoistilannetta/huoltoa koskevaa tehtävää.
- jokainen osallistuja maksaa 200 €.
Voittaja saa kaiken ja ilmoittaa verottajalle.
Kertokaahan osallistujat yhteystietonne.
Toimitsijoitakin kaivataan! Ilmoitelkaa alustavasti!
Voimme aloittaa helmikuun lopulla 2006.
Maksimissa 250 osallistujaa. Lisää myöhemmin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon€€€ kirjoitti:

luulis noill palkoill osaava opettaa oikeen! Luulin pienemmäksi. En tiennyt sitäkää, että ne valmistuu jostaki korkeekoulust.Iha oikeesti. Hyvä jos. Onha siin vastuutaki. Lappaeenrannan Sanna

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu